Přejít na obsah

Hamilton Khaki Navy Pioneer Auto


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

moc se mi libi tyto Hamiltony http://www.hamiltonwatch.com/collection/khaki/navy/pioneer-auto/h78465553 . Byl by to muj prvni automat, tak bych rad slysel nazory, prosim. Na jednom webu jsem cetl, ze se obcas u tohoto strojku stava, ze vterinovka tzv. kokta. Nevim, jaky mate pro toto chovani vyraz vy, ale v anglictine to bylo stutter. Pry to nema vliv na presnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě jsi nevýhody automatů zvážil, ale stejně začal u hodinek z místní inzerce, kde by ztráta po týdnu nošení byla minimální. Možná zjistíš, že automaty nejsou tak úplně to, co hledáš (nepřesnost, bez natahovače/nošení nevydrží natažené přes víkend,...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

to VitekB - Nevidím důvod, proč by měl kolega začít s hodinkami z místní inzerce, třeba jen už z toho důvodu, že se mu hodinky líbí.

 

to franzkfk - automaty na otřesy a nárazy samozřejmě citlivé jsou. Jde o to, jak velké myslíš a jaké aktivity s nimi hodláš provozovat. To jsi neupřesnil. Neznám pojem koktavost vteřinovky, to jsem dosud neslyšel a to jsem na fóru přes osm let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to VitekB - Nevidím důvod, proč by měl kolega začít s hodinkami z místní inzerce, třeba jen už z toho důvodu, že se mu hodinky líbí.

 

to franzkfk - automaty na otřesy a nárazy samozřejmě citlivé jsou. Jde o to, jak velké myslíš a jaké aktivity s nimi hodláš provozovat. To jsi neupřesnil. Neznám pojem koktavost vteřinovky, to jsem dosud neslyšel a to jsem na fóru přes osm let.

Pravdepodobne jde o takove to kodrcani vterinovky, ktere je videt u quartzovych hodinek, kdyz jim dochazi dech (baterie). Ja jen, ze se o tom nekdo zminil na Amazonu a nekdo mu to jeste potvrdil. Hodim odkaz http://www.amazon.com/Hamilton-Pioneer-Silver-Watch-H78465553/dp/B00AN87XEU Treti komentar odshora.

 

Co se tyce citlivosti, tak obycejna denni rutina. Ze sportu maximalne beh, kolo, elipticky trenazer. Tudiz zadne otresy. Sekat drevo s nimi nehodlam. Ale co takove nahodne bouchnuti o stul? Uz se mi to parkrat stalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to VitekB - Nevidím důvod, proč by měl kolega začít s hodinkami z místní inzerce, třeba jen už z toho důvodu, že se mu hodinky líbí.

 

to franzkfk - automaty na otřesy a nárazy samozřejmě citlivé jsou. Jde o to, jak velké myslíš a jaké aktivity s nimi hodláš provozovat. To jsi neupřesnil. Neznám pojem koktavost vteřinovky, to jsem dosud neslyšel a to jsem na fóru přes osm let.

Myslel jsem to tak, aby si na hodinkách zde zakoupených vyzkoušel, jestli mu automaty vyhovují a nestálo ho to moc peněz. Podle mě prostě nejsou automaty pro každého a když po měsíci zjistí, že mu to nevyhovuje může je s minimální ztrátou poslat dál. V opačném případě je prodá a zakoupí své vysněné Hamiltony.

 

Stutter patří spíše k Miyotě, ale i u ETA 2895-2 se o tomto neduhu na WUS pár lidí zmiňuje. Jedná se o nepravidlený chod vteřinové ručičky, který neovlivňuje přesnost. Pro názornost sledujte například na následujícím videu pozorně především při průchodu kolem indexu 10 a 20:

Dají se nají i horší případy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem to tak, aby si na hodinkách zde zakoupených vyzkoušel, jestli mu automaty vyhovují a nestálo ho to moc peněz. Podle mě prostě nejsou automaty pro každého a když po měsíci zjistí, že mu to nevyhovuje může je s minimální ztrátou poslat dál. V opačném případě je prodá a zakoupí své vysněné Hamiltony.Stutter patří spíše k Miyotě, ale i u ETA 2895-2 se o tomto neduhu na WUS pár lidí zmiňuje. Jedná se o nepravidlený chod vteřinové ručičky, který neovlivňuje přesnost. Pro názornost sledujte například na následujícím videu pozorně především při průchodu kolem indexu 10 a 20:

 

Dají se nají i horší případy.

No, ja driv nosil kapesni automaty od Tissotu, ktere jsem tu pak prodal. Mel jsem je rad a nevadilo mi je pravidelne natahovat ci nastavovat. Ale pokud budu mit automaty, tak se o natahovani nebudu muset starat, pokud vydrzi dva dny bez natazeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsem měl a problém s nimi nebyl, tady jsem psal nějaké poznatky:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/63843-hamilton-navy-pioneer/

Diky. Boze, ta limitka je krasna.

 

Tyhle Hamiltony ovšem dva dny bez natažení nevydrží.

To uz je asi otazka financi. A to uz se mi nechce davat. Ale pokud byste nasel podobne vypadajici a s delsi dobou, ale za podobnou cenu, tak smele do toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplnym kralom nepravidelneho chodu sekundovky je z mojich pozorovani rusky vostok. Tam dokaze sekundovka aj naozaj viditelne na chvilocku zastat. Na presnost to ale skutocne vplyv nema.

 

Pokial viem, je to sposobene volou v sukoli, kedy sa vole dokazu "nascitat" tak, ze kotva sice prvym kolieskom normalne pootoci, ale na chode sekundovky sa to neprejavi, nakolko cely posun "absorbuju" tie vole. Pokial to niekomu prekaza, tak ja idealnym kandidatom na mimostredky, ktore su jednak oproti centralkam male, takze to nie je vidno a jednak maju na nejake vole v sukoli vole ovela mensiu sancu, kedze rucku napaja priamo sekundove kolo a mechanizmus prenosu sekund na centralnu sekundovku odpada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u tej velkej ety som niekde cital ze vyrobca sa vyjadril ze to nedomysleli s tym ze tam budu take velke sekundovky.. co je zvlastne kedze to vyvijali specialne pre velke rozmery hodiniek.. :) kazdopadne na presnost to vplyv nema a je to jeden z najstabilnejsie iducich a najpresnejsich kalibrov ake som kedy mal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

video Robur od VitekB s koktající vteřinovkou je mazec. Tohle bych na ruce nezvládl ani na hodinkách za 1000,-. Není tohle na reklamaci hodinek? Vypadají, jakoby jim přeskakovaly ozubený kolečka. Ztrácím veškeré jistoty ke švýcarské preciznosti :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...