Přejít na obsah

nekonečné vyberanie hodiniek


Doporučené příspěvky

Dobrý deň páni,

 

poprosím Vás o radu...niekoľko týždňov pravidelne navštevujem fórum a snažím sa získať inšpiráciu pre výber svojich prvých "skutočných" hodiniek (doteraz som nosieval "hodinky" typických odevných značiek)...počas tých niekoľkých týždňov som však ešte viac zmätený než som bol na začiatku, resp. skôr nerozhodnejší, najmä čo sa týka finančných prostriedkov, ktoré som ochotný a schopný investovať (+ samozrejme rôze iné chvíľkové vplyvy), preto:

 

- cena cca 600 eur/ cca 16 000 czk, príp. +/- 100/150/200 eur záleží od konkr. návrhu (príklad nehorzhodnosti)

 

- športovo-elegantné, nie však klasické "strohé" oblekovky (prac. pozícia si "pýta" oblek, ale snažím sa to obchádzať/obchádzam to chinos/jeans + košeľa + príp. i sako)

 

- hnedý kožený remienok (s ťahom sa nejak neviem stotožniť)

 

- veľkosť/priemer hodiniek k obvodu zápästia 17,5 cm - myslím, že 42 mm by bol ok, ale záleží od konkr. návrhu

 

 

Pre predstavu, páčia sa mi v danej cenovej hladine napr. Mido Multifort Automatikuhr M005.430.16.031.00 a Certina C001.639.16.037.01, hoci sú pravdepodobne vo svojej podstate takmer úplne rozdielne (skôr sa však pri týchto dvoch konkr., napriek nie populárnemu typu pohonu a tunajšej nevysokej prestíži prikláňam k certine).

 

Prosím Vás teda o ďalšie návrhy a typy, ktoré by však nemali zahŕňať vždy doporučované seiko, hamilton (v oboch prípadoch iracionálne nie) longines HC, ktoré mi napriek tomu, že samé o sebe sa mi veľmi páčia typovo nesadli a tiež ponuku hodiniek na chronoshop.

 

 

Vopred ďakujem,  pre Vás to nemôže byť problém :)

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě třeba Mido Ocean Star Captain Watch M011.430.17.051.22 - velikost 42mm, fakt hezké univerzálky...

 

Nákup třeba tady za cca 600 USD: http://www.shop4brand.com/store/mido-oceanstar-m0014301705122.html

 

post-33556-0-66468900-1426075414_thumb.jpg

Upraveno uživatelem JaRooN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

V každém případě MIDO. Když zůstaneš u řady Multifort přitlač a kup si tento skvělý chronograph. Budeš velice spokojený, tomu věř, vím o čem mluvím. Hodinky na dlouhá léta, pokud tedy nezačneš blbnout jako 99,999999999999% osazenstva  :lol: .

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V každém případě MIDO. Když zůstaneš u řady Multifort přitlač a kup si tento skvělý chronograph. Budeš velice spokojený, tomu věř, vím o čem mluvím. Hodinky na dlouhá léta, pokud tedy nezačneš blbnout jako 99,999999999999% osazenstva  :lol: .

 

attachicon.gif2.jpg

Presne tohoto slova som sa obával - "pritlač" :) Tlačiť vyššie by som to už nechcel, lebo by som ostal len pri tom tlačení do vyšších cenových relácií a už by som bol tam kde tých 99,99... % :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V každém případě MIDO. Když zůstaneš u řady Multifort přitlač a kup si tento skvělý chronograph. Budeš velice spokojený, tomu věř, vím o čem mluvím. Hodinky na dlouhá léta, pokud tedy nezačneš blbnout jako 99,999999999999% osazenstva  :lol: .

 

attachicon.gif2.jpg

Za mě taky ty Mido hodně povedené hodinky a dobrý poměr cena výkon. Chvilku jsem je taky chtěl, než mě napadlo vintage postižení.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Stále žiadny prírastok... namiesto činov stále preberám - zvažujem - zvyšujem/znižujem cenové limity, ten aktuálny je na výške do 1000 EUR... nikdy som nebol nejak extra rozhodný, ale v tomto prípade je to už aj na mňa extrémne + ma prepadol taký pocit, že aj kebyže si nejaké hodinky konečne vyberiem a kúpim, tak za chvíľu by som chcel ďalšie...znamená to, že som sa stal chronomagorom a ešte zatiaľ ani žiadne hodinky nemám ??? :lol2: každopádne už niektorých z Vás chápem ako svoje hodinky môžete tak ľahko a rýchlo obmieňať za nové a nové prírastky... :)

 

Ak by Vás napadli nejaké návrhy sem s nimi...

 

momentálne som naklonený ... http://www.chronoshop.cz/rada-104/sinn-104-st-sa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spociatku si sem daval chronografy, tak skus este Tissot La Locle Chronograph, ten dizajn je strohejsi, ale je tam Valjoux a daju sa v pohode kupit pod tisicku.

Inak tie Sinn sa mi velmi lubia, ale moj favorit su z tych čo tu odzneli Mido Ocean Star, ktore som si aj sam chcel kupit. Su vyrazne pod tvoj limit, takze ti ostane este na druhe hodinky na volny cas :D ale zase si ich neviem predstaviť na kozi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za rady a nápady...

 

to sibirnaya: podobný princíp sa dá použiť aj pri kúpe nových hoci to bude drahšie a o to bolestivejšie :)

 

to tr0t3l: možno je môj pohľad nesprávny, ale myslím, že za tú cenu už by to mohli byť aj "prestížnejšie" hodinky, resp. značka (hoci chrono v automate asi ťažko)...každopádne ďalšia možnosť a námet na rozmýšľanie...ďakujem :) Mido ocean star ma nejak nezaujali, na rozdiel od rady multiford a ich chrono - ale to už je o tom "nekonečnom" posúvaní výšky cenového limitu...tie sinny sa mi podľa fotiek naozaj veľmi páčia, akurát že je problém ich niekde vyskúšať, lebo napr. v prípade LHC sa mi fotky páčili a pri ich skúšaní som cítil, že to nie je pre mňa...to isté platí pre niektoré modely od Alpina, ktoré podľa mňa v reále vyzerajú inak než na fotkách...

 

to kluk jako buk: práve cez Ondrove nebezpečné fotky som sa k nim dostal :)

 

 

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych nezatracoval ani quartz. Sam mam a nadmiru mi vyhovuje. Nejsem zadny strelec ktery protocil hodne hodinek a mam jedny definitivni a obcas jsem zkusil neco na zkousku. Ja nasel nastesti definitivni rychle adi na ctvrty pokus:-))

Pokud jeste nevis presne co, vem neco z prodejni sekce a az budes mit hodinky na ruce, zacnes zjistovat, co by se ti libi, nebo naopak chybi.

Napr, vystouple indexy, bily datumovy venec na cernem cifru, tenke rucicky atd atd. Pokud si se tu registroval, nezustanes u prvnich hodinek. Klidne si nech rezervu a kup nejake levnejsi hodinky na zkousku.

Me treba mechaniky nevyhovuji.

Mimochodem ja navysil rozpocet ze tri tisic na 25000.

Vyhoda hodinek z inzerce je i ta, ze pri danem rozpoctu se dostanes na kvalitnejsi hodinky. Zkus nejaky sraz a podivat se na hodinky.

Jinak vybrat si musis sam.

Za me jsou Sinn 104 super, ale me osobne se moc nelibi rucicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to tr0t3l: možno je môj pohľad nesprávny, ale myslím, že za tú cenu už by to mohli byť aj "prestížnejšie" hodinky, resp. značka (hoci chrono v automate asi ťažko).

 

Áno, to máš pravdu, to bolo len na margo toho, že si začal chronografmi :) Inak tie Sinn sú asi naozaj najlepšie a navyše si si ich našiel sám :)

Každý to máme inak, ja osobne som naposledy uprednostnil práve Tissot pred LHC, ktoré sa mi vždy lúbili, pretože v podobnej cene (trochu nižšej) mi tento konkrétny model ponúkol neporovnateľne viac, z dívania sa na prestíž ma vyliečili quartzové Tag Heuer, ktoré boli totálne sklamanie, ale v prípade Longines (viem, že tie nechceš) alebo Sinn by to bolo určite iné.

 

V tejto cenovej kategórii sa mi ešte páči Epos, konkrétne http://www.toptime.sk/hodinky/epos/epos-3386-132-20-35-25.html a http://www.toptime.sk/hodinky/epos/epos-3413-131-20-15-30.html , ktoré sú vo viacerých farbebných variantoch

Upraveno uživatelem tr0t3l
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...