Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tak se rok sesel s rokem a prisel opet cas povolit uzdu  nerestem a postoupit zase o krucek vys k memu vysnenemu hodinkovemu Olympu (bohuzel zatim ne az na nej, ale verim ze se jednou zadari :) Sednul jsem si a sepsal kriteria, udelal tak trochu pruzkum trhu (chronomag, watchuseek, chrono24, ebay, tzforum) a vykristalizoval nekolik favoritu. 5 tisic euro nebo 140 tisic je muj horni limit, vys bych sel jen v pripade neceho opravdu mimoradne mimoradneho na max 6 tisic euro. Podminky jsem si dal nasledujici a chtel bych vas poprosit, zdali byste mi poradili s vyberem popripade doporucili neco co treba uniklo me pozornosti. Kriteria nejsou absolutni a myslim ze jsem schopen se zamilovat i do hodinek ktere je nebudou splnovat. Vim ze hodinky ktere postoupili do uzsiho vyberu  jsou pomerne rozdilne, popravde zcela konkretni predstavu nemam. Hodinky nechci kupovat nove, pomyslim na neco pouzite v dobre stavu, s krabickou a papiry, presto se nebranim ani koupi novych kousku - chystam se do v lete do USA a tam jsou ceny vyrazne priznivejsi - ikdyz uvidime kde se zastavi soucasny rust dolaru. Jinak moje hodinkova posloupnost byla (i diky chronomagu) timex - casio - festina - Tag heuer - Breitling (strasny jak s jidlem roste chut). Pokud by nekdo z Vas vlastnil neco z nize uvedeneho seznamu a uvazoval o prodeji, budu rad pokud mi poslete SZ.

idealne bily cifernik, hodinky bez chrona - idealne jen cas a datum - jde mi o dobrou prehlednost, prumer 40-44mm (vetsi uz radeji ne), pruhledne dynko (vim ze se tady nato spousta z vas diva skrz prsty, ale pohled na strojek mi prijde uzasny), kozeny nebo kaucukovy tah, nechci kov, neni mi prijemny na ruce a hodinky samozrejme dela tezsimi.

1) Rolex Explorer II Polar - takova klasika, hodinky ktere splnuji temer vse z kriterii, presto mam trochu oba zda nejsou prilis konzervativni pro muj vek (lehce po 30), jinak jsou samozrejme nadherne
2) Blancpain Fifty Fanthoms - naprosto nadherne a neokoukane, uvital bych kdyby byly malinko vetsi
3) Panerai PAM523 -u nich se trochu obavam velikosti
4) IWC Spitfire Chrono - dobra cena na netu, vadi mi na nich chrono
5) Glashute Original Panoramaticdate - taky bych uvital vetsi rozmer, prijdou mi dokonale, ale taky hodne konzervativni
6) Jaeger-LeCoultre Master Compressor Geographic - moc pekne, mel jsem moznost zkusit je, skvele sedi na ruce, jsou ale docela masivni a tezke
7) JLC Master Compressor Dualmatic GMT - viz vyse JLC
8) JLC Master Control - opak dvou vyse uvedenych, taky jsem je mel na ruce, uvadi se 40mm, podle me jsou ale mensi
9) Hublot Classic Fusion - bile jsou krasne, v Praze jsem si je chtel vyzkouset v Hublotu, ale pry je nemaji (byl jsem rozlazen pristupem prodavacu ktere jsem zjevne vyrusil od FB), koukal jsem ze je tady nekdo daval do chubiciho vlakna a vypadaji skvele
10) Hublot Classic Automatic - skoda ze nejsou bile, trochu mi vadi ze pusobi relativne obycejne
11) IWC Ingenieur Automatic - kdysi jedny z mych vysnenych, porad jsou krasne a moc se mi libi, ale asi bych rad pomyslel vyse
12) IWC Portuguese - jedny z mych favoritu, zkousel jsem jsem ten novy model a skvele sedi, vubec nevadi ze tam je nenapadne chrono, skoda ze neemaji pruhledne dynko
13) Glashutte Original Senator - nadherne hodinky, vadi mi velikost a trichu konertvativnost (jako u vsechn GO)
14) Glashutte Original Panorama Date - viz vyse
15) UN GMT Big Date - super velikost, skoda tam toho druheho data ktere mi kazi dojem z hodinek a nic moc strojky za tu cenu
16) Blancpain Leman BigDate - byly nedavno na chrono24 za dobrou cenu, byl jsem se na ne podivat v Nemecku, ale bohuzel je prodali den preden, na fotkach vypadaji skevele
17) IWC Ingenieur Cermamic - v bile nepochopitelne drazsi nez v klasicke cerne, trosku me zamrzela ETA, jinak pekne a libi se mi i neobvykly reminek
18) Zenith El Primero Class - tyhle hodinky byly cca 10 let moje vysnene a povazovane za muj absolutni vrchol, jenze kdyz prisla doba mozne koupe, trochu to ve me zacalo hlodat. Libi se mi jejich prehlednost a dynko, vadi mi ze jsou dost tezke a na ruce moc nesedi (a to mam 189cm)

19) Roger Dubuis Sympathie Excalibur - na zaver jsem si nechal to neco mimoradneho nad 140 tisic. Jaou drazsi, ale v mem hornim limitu, nadherne dynko na jeste lepsi inhouse strojek, idealni velikost 43mm, skvely kaucukovy tah. CO mi na nich vadi je to, ze si nedrzi cenu a na watchuseek je tmer nikdo nekupuje, coz mi docela zahada, ale vzhledem k tomu ze ta par let je budu chtit prodat a jit zase o dum dal, trochu me to odrazuje od koupe.

 

Predem diky vsem za rady a pripominky.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak po bezesne noci ( v praci se mě ptali jestli jsem byl na flamu) nalepeny o pocitace jsem udelal redukci:

1) IWC Portugieser

2) Jaeger-LeCoultre Master Compressor Geographic

3) Hublot Classic Fusion

4) Panerai PAM 523

5) Rolex Expolrer II

A tak nejak mimo soutez mi porad v hlave lezi ty Roger Dubuis Sympathie Excalibur, koukal jsem ze tady o nich uvazoval Mrakodrap, ale jinak informaci poskrovnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak znovu, fakt se mi moc líbí Panerai, ale mít je v doslova podřadné dívčí velikosti 42 mm a ještě s bílým ciferníkem je trapas. Jako ne že by byly vyloženě škaredé, dokonce bych řekl, že jsou krásné. Ale když jsou mrtě jiných hodinek, které vypadají v bílé naprosto exkluzivně, tak proč si k nim nepořídit ještě pořádné chlapské černé PAMy ? Taky se ti budou hodně blbě shánět, asi se jich moc neprodá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rolex - bílé Rolexky nejsou můj šálek čaje.

Hublot - nechápu, co na nich vidíš.

Panerai - viz výše.

IWC - velký respekt, jako oblekovky bych si je klidně nechal navždy.

JLC - zdaleka nejzajímavější v celém výběru, dělají se v bílé nebo jen v černé ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po bezesne noci ( v praci se mě ptali jestli jsem byl na flamu) nalepeny o pocitace jsem udelal redukci:

1) IWC Portugieser

2) Jaeger-LeCoultre Master Compressor Geographic

3) Hublot Classic Fusion

4) Panerai PAM 523

5) Rolex Expolrer II

A tak nejak mimo soutez mi porad v hlave lezi ty Roger Dubuis Sympathie Excalibur, koukal jsem ze tady o nich uvazoval Mrakodrap, ale jinak informaci poskrovnu.

Z toho co pises je jasny vitez RLX 116610LN... ;) a nebo pak jeste 116710LN ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, sám jsem si prošel výběrem ze širokého spektra hodinek (taky jsem měl vlákno..:) ), tak tuším, co zažíváš.. :death:

 

k Tvému výběru:

 

1) IWC Port. - dle rozpočtu předpokládám, že nikoliv 7days, ale chronografy, která moc nesplňují Tvá kritéria stran podmínky "bez chronografu a s datem"

2) JLC - nesplňují požadavek bílého ciferníku

3) Hublot - viz JLC, ale za mě jsou super

4) Panerai - bílá mi na PANech nesedí, ale to je ryze subjektivní názor

5) RLX - splňují vše, co požaduješ a bílá jim dle mého velmi sluší (jako jedněm z mála hodinek tohoto typu)

 

Takže z Tvého výběru a dle Tvých kritérií mi vychází jako jednoznačný vítěz RLX Explorer II v bílé.

Tak ať vybereš správně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla tych 5 moznych by som vahal medzi JLC a Rolex. Tiez som uvazoval nad Exploreroch nakoniec ma nejak nepresvedcili.

Suhlasim s LovecK, tiez by som sa pozrel aj na 116610LN. Su to klasiky, keby nieco tak ich lahko predas a su univerzalne.

ps: Panerai radsej s ciernym cifrom, v bielom vypadaju zvlastne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...