Přejít na obsah

PETROLHEAD - benzinovi sialenci


Návštěvník maxigabrielg

Doporučené příspěvky

BeeK86 - design je originální určitě. A Italové to umí, to se jim musí nechat. Ale umění? Auta, jejichž design bych nazval "uměním", resp. uměleckým dílem, bych napočítal na prstech co na sobě mám. No, možná se toho za historii automobilism nastřádalo víc, ale tuhle Lancii za umění určitě nepovažuji a troufnu si říct, že je to objektivní pravda, nikoliv jen můj názor. Druhá otázka je, zda se mi líbí - mně osobně ne, přijde mi to jako pokus Číňana o manažerské auto, ale to je samozřejmě otázka vkusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 10,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No, vkusny, nevkusny... co je vkusny? I v jedinem narazniku tohohle, pro nekoho nevkusného, aute je vic umeni a designu, nez ve 20lete produkci všech A6ek... Ono, jen se podívejme jaka A6ka byla na trhu zrovna v době premiery toho Thesisu...

 

Co se majitele tyce, klidne muze byt libovolnej 50-70 letej Giorgo, a uprimne, takovej ital v tomhle veku z 90 procent vypada vic esteticky, nez Pepa v Bavoraku, pro keryho vkus a styl je maximalne polo tricko od gantu, nebo proste nejaky ty "znacky" a modry jeany... (a to ještě je ta vkusnejsi část).

 

Takze to, ze design Lancie muze vyvolávat ambivalentni pocity, uznavam, ale je rozhodne originalni, a IMHO pekny. Ale zas, ja bych dokazal vyjmenovat par vylozene hnusných aut, který ale ve me porad evokuji nevysvětlitelnou sympatii... Zrovna predposledni model 9-5ky po faceliftu... :D

Hele ten Pepa v Baworáku to jsem celej já a náhodou mi to v tom polo triku sekne :-) Upraveno uživatelem VasekN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, za pouziti kamionu okopcenych od nejakyho DAF, SCANIA, Mercedeso Volva, nebo tak nejak, vytahli vrtule na kopec... Tak to v dnesni dobe jen tak nikdo nedokaze, to musi byt mocny narod... :)
Jako jo, s cinanama je potreba pocitat, ale ja nevim o zadne originalni veci, ktera by pochazela z CIny (z te novodobe)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, za pouziti kamionu okopcenych od nejakyho DAF, SCANIA, Mercedeso Volva, nebo tak nejak, vytahli vrtule na kopec... Tak to v dnesni dobe jen tak nikdo nedokaze, to musi byt mocny narod... :)

Jako jo, s cinanama je potreba pocitat, ale ja nevim o zadne originalni veci, ktera by pochazela z CIny (z te novodobe)...

Byly čínský propisky, psaly úplně nejlíp:-)! A tygří mast. A magnetický náramky. A možná i nějaký kecky, a další věci, bylo toho dost... Kvalitu umí, když ji zákazník chce a zaplatí. Originálních věcí z Číny pochází dost, a možná bych i věřil, že víc než z jakékoliv jiné země, nenechme se zmýlit fejky a plagiáty, to je takový u nás viditelný vrcholek ledovce. Čína investuje neskutečné peníze do nových technologií, vědy a výzkumu a myslím, že i v tomhle se možná stane - pokud už není - světovým lídrem, spousta furem si tam dnes objednává nejen výrobky, ale už i výzkum a vývoj...

  

Ale abych se vrátil k autům - pamatujete na díl Top Gearu, jak v Číně testovali jejich auta? Jak Jeremy na ulici popisoval, co všechno falešného na sobě má, včetně fejků hodinek a že si jde dát do kavárny v pozadí falešný kafe? Ale já bych se jim nesmál, to je dokonale propracovaná strategie. Ale jejich auto bych zatím nechtěl ani za nic...

 

A ještě k automobilovému designu jako umění. Kdysi jsem o tom viděl televizní dokumentární seriál a bylo to fascinující - dokonalá, umělecká karoserie, je krásná ze všech stran. Dokonale harmonická ze všech úhlů a v libovolném osvětlení, důležitá je hra světel a stínů, které celé dílo zdůrazňují. A musí být samozřejmě "sexy", musí mít charisma, pohled na auto musí vyvolávat emoce. Je to souhrn pojmenovatelných i imaginárních vlastností, které z karoserie udělají umělecké dílo, nebo jen auto, i když třeba pěkné a někdo na něj může i slintat, Když jsme jeli v zimě z hor, já naším Mondeem MK4 a tchán posledním BMW 5, oba kombíky, zastavili jsme večer na jedné benzínce. Mně se Mondeo líbí a líbilo se mi i víc než to BMW. Ale jak jsem z dálky přicházel k autům, nasvětleným pouličními svítilnami, na bocích aut vytvářelo odražené světlo různé linky a křivky. A ten rozdíl byl tak markantní, že jsem tam stál, popocházel a shýbal se dalších 10 minut - zatímco tyhle světelno/stínové hrátky zdůrazňovaly tvary bavoráka, vše do sebe harmonicky zapadalo a navazovalo, na karoserii Mondea dělaly hnusné zubatice, ošklivé, nenavazujíci, protichůdné křivky, linky byly křivé, vše deformované a ošklivější než za denního světla. Tohle byla jedna z věcí, kterou jsem si zapamatoval v tom seriálu.

Přesto je na světě spousta uměleckých aut a nepochybně mezi ně patří i tohle...

post-3283-0-27845800-1473146696_thumb.jpg

post-3283-0-93815600-1473146716_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takový vývoj jako má teď China měla i Japonsko. Ze země, která kopírovala se dostala k technologické velmoci a teď neví kam. Uvidíme kam China dojde, dělníci chtějí víc peněz a proto jako montovna levného šmejdu přestává fungovat a začínají problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi 26ka to unese, list má 12-15 tun, ale má 50+ metrů, a to je problém, při letu do 3000 metrů vysokých hor jsou vzdušné proudy

takové že by rozkývaly ten nesený list.

Počkej, on ale mluvil o heklikloptéře a tu v Číně fakt nejspíš nemaj. :)

 

Ale jinak máš pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krása, není nad klasický design ze 60. let. Neříkám, že dnešní 911 je škaredá, ale klasika je mi osobně 100x sympatičtější. Poslední pro mě opravdu pěkná 911 byl typ 964. 

 

Přesto je na světě spousta uměleckých aut a nepochybně mezi ně patří i tohle...

 

Jen doplním odkazem na více info o tomto autě.

http://www.autoviny.sk/novinky/15628-singer-911-klasicke-porsche-z-kalifornie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja myslim ze ten projekt nebol za 100 korun ani za 100 tisic a ked sa sudruhovia rozhodli pre totok, tak asi vedeli preco.  Naklad je na pomery tahacov relativne lahky, ze je rozmerny je druha vec, ale to nie je o aute ale o soferovi a tajtrlikoch okolo, aby to ukocirovali. Proste pri tychto podmienkach nemali moznosti modernych tahacov ziadnu velku sancu vyniknut a tie auta tam nepredvadzaju nic zvlastne, uplne rovnako dobre by to tam vytiahla 30 rocna tatrovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja myslim ze ten projekt nebol za 100 korun ani za 100 tisic a ked sa sudruhovia rozhodli pre totok, tak asi vedeli preco.  Naklad je na pomery tahacov relativne lahky, ze je rozmerny je druha vec, ale to nie je o aute ale o soferovi a tajtrlikoch okolo, aby to ukocirovali. Proste pri tychto podmienkach nemali moznosti modernych tahacov ziadnu velku sancu vyniknut a tie auta tam nepredvadzaju nic zvlastne, uplne rovnako dobre by to tam vytiahla 30 rocna tatrovka.

Tam jde predevsim o techniku toho navesu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesto je na světě spousta uměleckých aut a nepochybně mezi ně patří i tohle...

 

Jen doplním odkazem na více info o tomto autě.

http://www.autoviny.sk/novinky/15628-singer-911-klasicke-porsche-z-kalifornie

Zcela souhlasím, koneckonců Singer je i Porsche co jsem dával foto o kousek výš. Pro mne jsou skoro jakékoliv staré 911 uměleckými díly a je to zřejmě ve světě automobilového designu obecná pravda, protože mj. i na nich se automobilový design učí. Singer je pro mne v tomto směru absolutní TOP, protože je to zčásti moderní technika a dokonalé vlastnosti v jedné z nejkrásnějších karoserií, kterou automobilismus za celou svou éru udělal, samozřejmě není jediná a nepočítám do toho některé studie. A navíc je to dokonale sladěné s interiérem a je kladen důraz i na nejmenší detaily, nejen z hlediska neprůstřejné kvality, ale právě i designu. Takže ano, Porsche Singer je umělecké dílo a věřím, že časem zaujme místo i v muzeích moderního a uměleckého designu (pokud už tam není).  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...