Přejít na obsah

PETROLHEAD - benzinovi sialenci


Návštěvník maxigabrielg

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 10,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mam dotaz, mozna zbytecne tvorit tema, prece jen s auty to primo souvisi.

Nevite nekdo, zda bude v eletronicke dalnicni znamce mozne menit spz? Doufal jsem, ze konecne bude tahle moznost a clovek nebude muset potupne prelepovat (menim operak v breznu), ale zatim jsem k tomu nic nevidel..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dotaz, mozna zbytecne tvorit tema, prece jen s auty to primo souvisi.
Nevite nekdo, zda bude v eletronicke dalnicni znamce mozne menit spz? Doufal jsem, ze konecne bude tahle moznost a clovek nebude muset potupne prelepovat (menim operak v breznu), ale zatim jsem k tomu nic nevidel..
Co jsem tak četl, tak pravdepodobne ne. Viz např. https://www.denik.cz/ekonomika/dalnicni-znamky-2020.html
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to jsem cetl. No, napsal jsem jim dotaz.

Jestli to nepujde, tak at jdou do riti. Bude to zase jen typickej pristup jak vytriskat z lidi vic penez. Pritom je snad jasny, ze i kdbych mel aut treba deset, s jednou znamkou budu mit na dalnici vzdy jen jedno. To platilo i u te tistene.

Ach jo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to jsem cetl. No, napsal jsem jim dotaz.
Jestli to nepujde, tak at jdou do riti. Bude to zase jen typickej pristup jak vytriskat z lidi vic penez. Pritom je snad jasny, ze i kdbych mel aut treba deset, s jednou znamkou budu mit na dalnici vzdy jen jedno. To platilo i u te tistene.
Ach jo
Jj, opět to dělali odborníci od stolu, kterým je reálná úvaha cizí, bohužel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, comu sa cudujete? Ciel dialnicnej znamky je vybrat peniaze od vodicov. Cim viac.

Uvaha: ak ma niekto viac aut, moze si dovolit viac znamok. Moze tym jazdit jeho zena, deti, atd. Ja mam tiez auta napisane na seba no neuzivam ich vsetky ja.

Uvaha2: ak ma clovek na kupu noveho auta, ma ak na novu znamku.

 

Neobhajujem to, len naznacujem ako lahko stat pri vybere dani/poplatkov atd dokaze vymysliet a obhajit sposob ako to urobit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me je to uplne jasny, proc to delaj :).

Ale nejak jsem si namlouval, ze cil znamky neni pouze vybirat penize od ridicu, ale vybirat je od ridicu, kteri jedou na dalnici. Ja nehledam zpusob, jak se vozit zadarmo, ale zpusob, jak zbytecne znovu neplatit.

Nove auto si clovek nemusi kupovat jen v situaci "prodava tri roky starou petku a klupuju sedmicku," ale taky treba "prodavam starickou Felicii a kupuju si starou Fabii (aneb cenovky pod 100k)" a prijde mi proste sprosty tim padem z nekoho lamat zbytecne prachy za znamku, kterou uz ma.

No nic, skoda se vztekat.. dik za postrehy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, H-B napsal:

Mam dotaz, mozna zbytecne tvorit tema, prece jen s auty to primo souvisi.

Nevite nekdo, zda bude v eletronicke dalnicni znamce mozne menit spz? Doufal jsem, ze konecne bude tahle moznost a clovek nebude muset potupne prelepovat (menim operak v breznu), ale zatim jsem k tomu nic nevidel..

Mam za to, ze ted jeste jednou zaplatis zbytecne navic, ale az si pak koupis e-znamku, tak ti bude platit na 12 mesicu od doby kdy chces, aby platila. Timpadem se ti konec e-znamky muze zacit kryt s dobou operaku.

Edit: Ale nebude to resit problemy s vymeny aut. Pokud nebudes mit SPZ na prani a auto psane na sebe/firmu.

Upraveno uživatelem Maxmillian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Maxmillian napsal:

Mam za to, ze ted jeste jednou zaplatis zbytecne navic, ale az si pak koupis e-znamku, tak ti bude platit na 12 mesicu od doby kdy chces, aby platila. Timpadem se ti konec e-znamky muze zacit kryt s dobou operaku.

Edit: Ale nebude to resit problemy s vymeny aut. Pokud nebudes mit SPZ na prani a auto psane na sebe/firmu.

Jasne, takto to pro svoji situaci muzu udelat, ale jak rikas, realne to ten problem neresi.

Btw, odepsali mi z eznamky. Zmena spz jde pouze v pripade dolozene ztraty, odcizeni nebo zniceni. Prenositelnost nelze, protoze je zakazuje zakon o pozemnich komunikacich.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, fugass napsal:

Zajimavej clanek (i ten typek). Do valky u nas zbyva 11 let (clanek je 4 roky stary). A nosi (nosil) PAMy. Auto hnusny, ale po precteni clanku rozumim. Davidova hvezda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...