Přejít na obsah

PETROLHEAD - benzinovi sialenci


Návštěvník maxigabrielg

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 10,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdar,

 

nová přítelkyně aktivně lyžuje, takže mě čeká ježdění do sněhu, což jako pražák moc nemiluju (max. tak drifty na parkovišti :-) ) ale jelikož auto nerad tlačím z příkopu, tak asi dojde na koupi mých prvních sněhových řetězů.

 

Mohli byste mě nějaké doporučit?

 

Nepočítám je nasazovat jindy než v totální krizi, no na druhou stranu, pokud je to něco, co vydrží léta (při nepoužívání), tak bych možná dal i něco jiného, než co mají v OBI, Tescu atd.

Asi jde hlavně o rozměr, že?

 

Aktuálně mám na zimáky 14ky plecháče a nějaký standardní pneu. Zvládnou ty řetězy, co bych koupil, že by pak šly třeba i na 15ky (16ky)? Pokud jo, klidně vezmu nějaké lepší (pokud to bude mít nějakou výhodu v lehčí montáži).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

 

nová přítelkyně aktivně lyžuje, takže mě čeká ježdění do sněhu, což jako pražák moc nemiluju (max. tak drifty na parkovišti :-) ) ale jelikož auto nerad tlačím z příkopu, tak asi dojde na koupi mých prvních sněhových řetězů.

 

Mohli byste mě nějaké doporučit?

 

Nepočítám je nasazovat jindy než v totální krizi, no na druhou stranu, pokud je to něco, co vydrží léta (při nepoužívání), tak bych možná dal i něco jiného, než co mají v OBI, Tescu atd.

Asi jde hlavně o rozměr, že?

 

Aktuálně mám na zimáky 14ky plecháče a nějaký standardní pneu. Zvládnou ty řetězy, co bych koupil, že by pak šly třeba i na 15ky (16ky)? Pokud jo, klidně vezmu nějaké lepší (pokud to bude mít nějakou výhodu v lehčí montáži).

Retaz sa kupuje na kontretny rozmer, teda niekolko rozmerov. Napr. retaz na 205/55/R16 nemusi sediet na 215/55/R16.

Ohladom vyberu - na Obi a spol sa vykasli, taka retaz nevydrzi ani par desiatok metrov. Za rozumny peniaz pozri (tusim cesku) firmu Pewag. Maju na stranke konfigurator.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pewag je rakouský, ale to je fuk - každopádně jejich výrobky jsou OK.

 

Rozhodně platí info výše - levný řetěz = problém s nasazováním, nízká výdrž, riziko poškození auta....

 

Samozřejmě je třeba najít správný rozměr dle kola a nejlépe se samodotahovacím systémem. Jinak ja kromě nasazování (doporučuji nacvičit v klidu předem!) nutné během jízdy kontrolovat a dotahovat.

 

Rozumím, že při použití jednou za rok uživatelé hledají nízkou cenu. Ale jde o věc, která se používá když je nejhůř = prostě musí fungovat dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkom ma zaujal inzerát v predajnom vlákne, Fobia 1.9TDI RS.

Aké auto musí mať človek, aby chcel ako víkendovú hračku zrovna toto? Nejako mi to hlava neberie, neviem si predstaviť ako sa teším na víkend, že si sadnem do toho a pôjdem sa niekam povoziť. Hneď ma napadá minimálne 10 zábavnejších možností na víkend v tejto cene.

post-12730-0-38615300-1515655162_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkom ma zaujal inzerát v predajnom vlákne, Fobia 1.9TDI RS.

Aké auto musí mať človek, aby chcel ako víkendovú hračku zrovna toto? Nejako mi to hlava neberie, neviem si predstaviť ako sa teším na víkend, že si sadnem do toho a pôjdem sa niekam povoziť. Hneď ma napadá minimálne 10 zábavnejších možností na víkend v tejto cene.

attachicon.gifasdf.JPG

+1

 

Niektori maju na to zvlastny pohlad. Bratranec ma tiez Fabku RS 1.9 tdi uplne prvu s pol mega km. Tiez to povazuje sportove, zabavne vozidlo. Vzdy ked pride rec na auta, zargumentuje ze hocico silnejsie je zbytocne, clovek to nemoze na nasich cestach vyuzit ved vlastne ani ta Eresa sa neda.. Ked zacne rozimat ako sa minule ponahanal s Porsche a striasol sa ho, radsej opustam priestor, doslovne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze vam neni hanba toto sem tahat. 10x zdravas, 20x otcenas a mesiac zametate garaz.

Nam nie je, to tym druzím..

 

10 x nazdravie - poho, aj 20 :)

20 x ocenas - no go, silne neveriaci

zametat garaz - no go, chodi umyvat teta, naco zametat ciste :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...