Jump to content

PETROLHEAD - benzinovi sialenci

Guest maxigabrielg

Recommended Posts

A este aj hru dodrbali, maju to auto nakreslene naopak. Alebo ma naopak prevodovku, inak asi kilecko na spiatocke nepojde...

• Replies 8.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Včera jsem potkal tuhle parádní 2002, hned bych se svezl.    

Myslim, ze nase debaty o motorizme pomerne nicia vlakno Kdo s cim jezdi, lebo to zbytocne zaplname roznymi spravami zo sveta motorizmu ( aktualne osud Claksona v Top Gear, rozne otazky, rady....) a ta

Kamarad mel dve Pandy, prvni generace, motor 0.9 a pak myslim 1.1 fire. Projel s tim pul evropy, nahradni spojku v kufru. Tej prvni shorel motor. Druha byla 4x4 a neveril bych, co to auto dokaze...

no jo, já to viděl na mobilu a až teď jsem si toho všimnul na PC, že to patří do vlákna "herní konzole". Sorry 🙂

Před hodinou, Tag Heuer LV napsal:

Tieto auta vzdy mali nieco do seba. Je fakt skoda, ze ich prestali vyrabat. Myslim si ze svojich zakaznikov by si to vzdy naslo.

Keby si svojich zákazníkov našlo v dostatočnom počte, neprestali by ich vyrábať, nie?

V 13. 2. 2021 v 18:43, ewolucionar napsal:

Ten mechanicky!!!! vektoring je neuveritelny

Čo znamená mechanický vektoring? Ja som teda bol skôr na Imprezy a ten pohon Evo X úplne presne nepoznám, ale AFAIK to má všade mechanické diferenciály s elektronicky ovládanou svornosťou pomocou spojkových uzávierok. Mýlim sa?

Edited by wawrik

Obidem zlozite technicke vysvetlenia,z pohladu jazdca citis ze sa prelieva krutiaci moment a vykon ako voda na kazde koleso,podla X faktorov,adhezia,tlak plynu,natocenie volantu,pretazenie,atd..zadny aktivny dif ma spojku,svoje vlastne cerpadlo AYC,stredny je nastavitelny a je to rozdiel,nie placebo a predny dif.. A zaujimave to zacne byt,ked sa vypne AYC,to je ten mechanicky vektoring....

SmartSelect_20210215-092055_Drive.jpg

Edited by ewolucionar

To ja chápem, ale pýtal som na ten mechanický vektoring. Podľa všetkých vysvetlení, na ktoré som teraz narazil (napríklad tu alebo tu) je to elektronicky riadený systém. Že to funguje vôbec nepochybujem.

Jop. Jedna sa o elektronicky riadeny system, okrem Mitsubishi pouzivala aj Honda a (ci stale pouziva neviem) Audi. Kazdy mal svoje riesenie, teda pre Audi to robil niekto iny, ale islo o podobny princip.

• 2 weeks later...
Na to mám 911
A3EE5571-151F-4909-B8D2-A9FA75265411.thumb.jpeg.1a6203a5cbf8c486c3d7b10fa142b3c1.jpeg
To mĕ vždycka zajimalo jak to funguje. Tipuju ze se spoiler vysunuje sam od urcite rychlosti nebo ho zvednes manualne. V tom pripade i kdyz vypnes motor a vytahnes klice zustane takhle vyset nafurt nebo se po nejake dobe zase slozi zpatky?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk