Přejít na obsah

Oris Divers Sixty-Five


Chumpus

Doporučené příspěvky

Dakujem za typ na stranky. Myslim, ze som sa zamiloval - a vtedy cenu neriesim. Pozname to asi vsetci ... mame dve typy nakupov 1) rozumne (to som kupil prave Sinn a 2) srdcove (co je tento pripad).

 

Suhlasim, +-5, 10 sekund mi nevadi (ako som pisal, relativna nepresnost). Je to vec regulacie, resp. raz za cas nastavit cas. Hodinky  nosim par dni, a striedam podla nalady. Uprimne, odchilku si vsimnem az ked je to minuta. To vsak sa malo kedy vstane, kedze mam na ruke uz ine hodinky. Skor by som rad vedel ako je to s robustnostou hodinky (na jednom youtube videu o tom dost rozpravaju, u 40mm verzie).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera vecer jsem kontroloval presnost, udelaly +3,5s  za 24 hodin, nasledne pres noc odlozeny na devitce (cca na 8 hodin?), nyni odchylka +2,5s do plusu. Tedy na devitce cvalaji pomaleji, uz to tady psal konecne i Alois, ze s tim ma dobrou zkusenost, ja jen potrvzuji  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som mal na ruke 40mm verziu. Vyska hodinky ma dostala, no cierny bezel troska opticky hodinku zvacsuje. Celkovo si myslim, ze 40mm Movember, s cifrom z 42mm, a zlacene rucicky bude to prava, nevsedna, kombinacia ... a preto pojdem do nich. Ako som pisal, paci sa mi, ze je to diver, vintage, a zaroven to nie je RLX SBM.

 

Hmmm ... teraz ma tak napada, ze 80% mojich hodiniek su cierne cifry. To bude chcet nieco opat "obmenit".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyska hodinky ma dostala, no cierny bezel troska opticky hodinku zvacsuje.

V jakým smyslu dostala? Jakože ti přijdou vysoký? Mně teda naopak jako divery přijdou docela nízký. Velkou část tloušťky má na svědomí to vypouklé sklo, jinak pouzdro mi teda připadá nízkoprofilově. I na ruce mi přišly subtilnější. Spíš se trochu bojím, že to sklo bude furt na ráně a přitahovat futra no..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostala - v pozitvinom zmysle (som nedodal). Profil maju uzasne nizky, a zvacsej casti je to aj tak sklicko, ako pises. Hodinka sedi na ruke super (mam 16.5cm zapastie). Hej, suhlasim - sklo bude na rane (a s mojim stastim, ked nosim nove hodinky vzdy trafim prave hornu cast o stol. Moj zoznamovaci ritual. Ako druhe vzdy trafim korunku).

 

Na potapky velmi prijemne sedia. Ako vieme, puzdro, tvarovanie puzdra, zaoblenie rozdoduje ako sa hodinka nosi. Ten isty rozmer, ta ista vyska pri rovnom a zaoblenom puzdre je sakra rozdie. Napr. Tudor Black Bay Heritage som dal prec z mojho shortlistu len preto, ze ten case je prakticky rovny a cela hodinka "trci" a pocitovo je tazsia a vyssia (no ono aj je tazsia o par gramov, taki mali tank).

 

Co nie je OK na Oris - je cena. Ale ked sa raz clovek zapozera, a prebehne iskra ... nie je cesta spat.

 

Mimochodom - vola v lunete je; to mi nevadi. To asi v zivote nepouzijem, mozno iba ked budem hodinky niekomu ukazovat. Korunka sa naozaj vykla (po vytiahnuti samozrejme).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pepO77: Tudor BB se mi moc líbí, ale ze stejných důvodů (když teda pominu vyšší cenu) je škrtám i já. Jedna věc je výška hodinek, ale prostě se mi extrémně nelíbí tvar toho pouzdra a nožek z profilu. Shodou okolností jsem teď narazil na fotku srovnávající BB a OD65 z profilu.

post-32970-0-19091700-1507917031_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem. Tak to je velmi dobra presnost. (Nechapem komenty na YT review a zahranicnych forach).

 

Tak mame patek, skoro stejny cas, jako byl muj post z 9/10, kdy jsem hodinky serizoval.. Pres noc odkladany poctive na devitku, dnes je tento ritual teprve ceka.. Po 4 dnech /bez jedne hodiny, at jsem presnej/ delaji + 12 sekund. Tedy v prumeru rovnych +3s/den, coz znamena, ze jsou v COSC rozmezi / -4 +6/. 

Zase at jsem objektivni, tak pro COSC je potreba splnit i dalsi podminky /presnost v ruznych pozicich, teplota atd./.. I tak ale super vysledek  :flex:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pepO77: Tudor BB se mi moc líbí, ale ze stejných důvodů (když teda pominu vyšší cenu) je škrtám i já. Jedna věc je výška hodinek, ale prostě se mi extrémně nelíbí tvar toho pouzdra a nožek z profilu. Shodou okolností jsem teď narazil na fotku srovnávající BB a OD65 z profilu.

attachicon.gif 21452680181_3bd194cc83_c.jpg

Prenr tak. Dakujem za dokaze foto. Tudor zhora sa mi aj paci. Ale na ruke a z boku. Proste nie.

 

Uz sa tesim nannovy oris diver

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mame patek, skoro stejny cas, jako byl muj post z 9/10, kdy jsem hodinky serizoval.. Pres noc odkladany poctive na devitku, dnes je tento ritual teprve ceka.. Po 4 dnech /bez jedne hodiny, at jsem presnej/ delaji + 12 sekund. Tedy v prumeru rovnych +3s/den, coz znamena, ze jsou v COSC rozmezi / -4 +6/.

Zase at jsem objektivni, tak pro COSC je potreba splnit i dalsi podminky /presnost v ruznych pozicich, teplota atd./.. I tak ale super vysledek :flex:

Super. Dakujem za velmi presny follow up. To bude asi presnejsie ako Mille Miglia a to je COSC certifikovane aj s certifikatom.

 

Dalsia vyhoda u Orisu je cerveny rotor. Co tak casto nebyva, co viem. No movember to bude mat aj tak ukryte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta movember verzia je naozaj super ale vsetky sixty five su bez priehladu takze je fuk ci je tam cerveny rotor.  na mojom pidi zapasti sedeli dokonale a su to fakt asi najpohodlnejsie potapky co som mal v ruke. kus ktory som mal v ruke mal presne klikajucu lunetu, presne tak ako je u oris zvykom. 

ked pride spravny cas budu doma        :newyear:   pacia sa mi vsetky varianty takze este netusim ako to nakoniec dopadne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem teda rád, že nemají průhled. Obecně mi to u potápek přijde takový divný. Spíš by za mě mohly mít trochu hezčí dýnko. Erb je fajn, ale něco trochu šmrncovnějšího. A taky míň leštěný. Nejvíc škrábanců podle mě bude na dýnku. Ale jinak jim nemám co vytknout a už se na ně taky těším a už na ně čekám. Doufám že do Vánoc budou na ruce  :newyear:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze to vyzera do kknca roka na fore budu 3x Oris 65 diver Movember edition.

 

Priehlad vzadu u tychto hodiniek mi taktiez nevadi. Diver watch predsa nie je na pozeranie strojceka. Od toho su one znacky a ine strojky.

 

Dal som si rezervovat hodinky a zaroven som objednal gumovy natah. Je super flexibilny, ideal na leto. Na NATO si neviem akosi zvyknut. Moz o je to typ, ze nemam top kvalitu NATO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ne, u mě Movember ne ale ty původní černý 40mm s číslama :)

 

Aha - OKie. 

 

(ked s cislami, tak ta verzia s tmavomodrym podkladom pod cislenou castou na svetle moze vyzerat dost pekne a efektne. To je moja alternativa, ak by Movember edicia nebolo to prave)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem konzerva a černý mi přijdou univerzálnější :) chtěl jsem něco jako Igeny, který se mi moc líbí a uvažoval jsem o renovačních v nerezu, ale tohle mi nakonec přišlo nositelnější, s lepším zpracováním a prostě někde jinde no... teď jen to hrozný čekání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super. Dakujem za velmi presny follow up. To bude asi presnejsie ako Mille Miglia a to je COSC certifikovane aj s certifikatom.

 

Dalsia vyhoda u Orisu je cerveny rotor. Co tak casto nebyva, co viem. No movember to bude mat aj tak ukryte.

 

Ze se k tomu jeste vracim, tak v patek jsem mel po 4 dnech +12 sekund pri beznem noseni a odkladani na noc, vcera jsem Orisky chvilku nosil, pak odlozil a prehodil na ruce na pilotky, pak nazpet na Orisky.. Den spise odpocinkovy, prilis akce si potapky neuzily. Takovej den o vikendu ale neni az tak vyjimecny.. :whistling:  Nebyl to zamer, napadlo me ale zkontrolovat presnost. Po vice jako peti den jsem na +8 sekundach. Kombinace klidnejsiho dne s ne plnym natahem /predpokladam/ udela sve.. Zaver je asi takovy, ze mereni presnosti je velmi, velmi osemetna zalezitost :)   

 

ta movember verzia je naozaj super ale vsetky sixty five su bez priehladu takze je fuk ci je tam cerveny rotor.  na mojom pidi zapasti sedeli dokonale a su to fakt asi najpohodlnejsie potapky co som mal v ruke. kus ktory som mal v ruke mal presne klikajucu lunetu, presne tak ako je u oris zvykom. 

ked pride spravny cas budu doma        :newyear:   pacia sa mi vsetky varianty takze este netusim ako to nakoniec dopadne

 

Jen potvrzuji, ze jsou na noseni extremne pohodlne. Mam 18-18,5cm zapesti a hodinky na sirku nikde neprecnivaji, sedi priplacnute na zapesti.. Mam za to, ze svuj podil na tom ma i tah, ktery jsem napred sepsul a ted si ho nemohu vynachvalit.. Rozhodne doporucuji vyzkouset, guma, kuze je fajn, ale rozhodne zkuste verzi s tahem..  :wub:

 

Já jsem teda rád, že nemají průhled. Obecně mi to u potápek přijde takový divný. Spíš by za mě mohly mít trochu hezčí dýnko. Erb je fajn, ale něco trochu šmrncovnějšího. A taky míň leštěný. Nejvíc škrábanců podle mě bude na dýnku. Ale jinak jim nemám co vytknout a už se na ně taky těším a už na ně čekám. Doufám že do Vánoc budou na ruce  :newyear:

 

Souhlas, dynko je ponekud odflaknute, mohli tam dat nejake plasticke logo/obrazek.. Za ty prachy rozhodne -_- Viz. propracovane dynko u limitky, ktere vypada fantasticky :)  Nicmene jsou i horsi a o dost drazsi, napr. Rolex ma snad ty nejosklivejsi dynka a nijak to neresi, pac prece historie, konzeravtivni pristup zakazniku atd. 

Co se tyce choulostivosti, tak hlavne v kombinaci s extra ohebnym tahem dynko doslova pritahuje skrabance a tukance vseho druhu.. ^_^ Nevim, jak to popsat, ale ty clanky maji velky rozsah pohybu, o to snaze se vzajemne nebo s dynkem dostanou do kontaktu, hodinky i proto odkladam uz jen na devitku..

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...