Přejít na obsah

Chronografy - estetika či potřeba ?


vlahul

Doporučené příspěvky

Chtěl bych dát do placu toto téma, které by mě zaujímalo a hlavne to co vede lidi k rozhodování koupi chronografu, či potřreba stopek, alebo estetický výzor hodinek. Mně osobne se chronografy libí víc než hodinky bez chronografu - s "obyč." strojkem, jen by mi možno vadilo že velká sekundová ručička by pořád stála pri bežném nosení. Příjde mi to dost nevyužítá funkce.  A co sem si všimnul u mojich známych kterí mají chronografy, že stopky vůbec nepoužívají, tedy, jen když se hodinkama chválí. Jaký je váš názor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

osobne nepoznam moc ludi, co to realne vyuzili. aj ja som to pustil len kvoli tomu, aby som vedel ci funguju, cize za mna je to skor modna a designova zalezitost, ktora sa niekomu paci inemu nie. kto chce stopovat cas urcite pouziva digitalky :cool02:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne nepoznam moc ludi, co to realne vyuzili. aj ja som to pustil len kvoli tomu, aby som vedel ci funguju, cize za mna je to skor modna a designova zalezitost, ktora sa niekomu paci inemu nie. kto chce stopovat cas urcite pouziva digitalky :cool02:  

Pokud vezmeme do úvahy jen automatická chrona, tak jsou v "kurzu" cca 46 let, což se rozhodně nedá označit za módní či designovou záležitost.

Jinak abych nebyl ot, nikdy jsem chrona nemusel, vždy jsem měl z těch číselníků a nejrůznějších značek (na které stejně už špatně vidím) nepříjemný pocit. Ale když jsem si pořídil svá první vintážní chrona, tak jsem si říkal sakra, jak jsem bez nich mohl být. A o to, zda využiji jejich funkce nebo ne, vůbec nejde. Na myčce mám taky deset programů a standardně využívám jen dva, a nijak mi to nevadí. Vím ale, že tam ty funkce jsou a využít je můžu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lucid-ano,tak to vnimam ja,chronograf,myslim mechanicky,ma uplne jinej strojek,mnohem slozitejsi,nez nechrono,uz jenom to je fascinunici,hlavne handwound,to me bere jeste vic.Leta touzim po zlatych,vintaznich chronografech s mesicni fazi.Je mi jedno,od jame firmy by to bylo,ale stejne me to laka....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boa kolko puristov. Je to komplikacia, ktoru nezvlada hociktora firma inhouse. Bez Valzuka by to mozno bola celkom draha zalezitost. Samozrejme kazdodenne vyuzitie pre bezneho cloveka asi nie je. Ale kde, ak nie na hodinkovom fore by mala byt tato komplikacia ocenena? Ja mam chronografy velmi rad.

post-9929-0-97903900-1426800025_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teraz tiez akurat rozmyslam a neviem sa rozhodnut. Chcem si kupit Breitlingy SOH a neviem sa rozhodnut ci chronografy, alebo nie. Bez toho sa my zdaju take chudobne, ale viem , ze vyuzitie by to u mna asi nemalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u mě chrono také nemá žádné využití, jen se mi prostě líbí :) ...akorát ta stojící vteřinovka mě drásá, tak ji nechám občas proběhnout aby nezapoměla jak se obíhá osička :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chrono je z velké části past na začínající chronopacienty ...

 

S tímhle souhlasím, snad každý, kdo začne objevovat svět hodinek, kouká po chrono a buď ho to pak pustí nebo ne.

 

Já třeba pro chrono nemám žádné využití, preferuju čistý a přehledný cifr, ale uznávám, že některý jsou fakt krásný.

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chrono je z velké části past na začínající chronopacienty ...

tak s tím souhlasím, nicméně mám chrona pořád rád i po "vystřízlivění". Jedny mám a nehodlám se jich zbavovat, ale jak tu už padlo, další hodinky co střídám jsou už s čistým cifrem ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chrono hlavně vůli praktické funkci (nejčastěji těstoviny a muffiny, méně často výlety a sport), na druhém místě jako "komplikace" a krása stroje.

Po dlouhém zkoušení jsem se usídlil u quartzu, prostě jsou pořád ready a chrono nenosím každý den..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem pro chono jak zrozenej :clap: , prostě se mě na hodinkách hrozně líbí, ale bez mučení se přiznám, že mám hodinky s chronem, kdy chrono ještě ani nebeželo, prostě je tam jen tvz "na okrasu". Hodinky bez chrona se u mě zatím většinou jen lehce zahřejou a jdou dále do světa a pravidelně se vracím ke kouskům s touhle , pro mě magickou komplikací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mne imho chrona nemusim, jak jiz zde bylo napsano, stojici vterinovku nedam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...