Přejít na obsah

Zodiac 280GX neboli Poor Man's Heuer Pasadena


Tikal

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 137
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Už jsou opět na sbazaru...

 

Ty tam sou furt a stále čekají na "vážné zájemce". Mno, spíše na trumberu, co se za ty peníze nachytá.

 

Hele, a není to "německé" pouzdro spíš z jiných nerez Pasaden? Přeci jen, odrbat PVD čistě na kov, jak se z tý fotky zdá, je asi problém, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ty tam sou furt a stále čekají na "vážné zájemce". Mno, spíše na trumberu, co se za ty peníze nachytá.

 

Hele, a není to "německé" pouzdro spíš z jiných nerez Pasaden? Přeci jen, odrbat PVD čistě na kov, jak se z tý fotky zdá, je asi problém, ne?

Za jaký peníze? Je tam cena dohodou...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony tyhle hodinky budou nejvíc dostupné asi v CZ, protože podle všeho se sem dostali s pilotama, kteří byli v Libyi trenovat tamní piloty na albatrosech. Nebo teda ve světě se na forech moc neobjevují, nejvíc info a fotek mi přijde, že je právě u nás a něco málo v DE. Jedny jsem našel na prodej v Srbsku...

 

A jeden obrázek, který tu tuším ještě nebyl...

post-26116-0-04537100-1544981795_thumb.png

 

A ještě fotka v reálu. Zdroj https://www.airliners.net/photo/Libya-Air-Force/Aero-L-39ZO-Albatros/2442669/L

post-26116-0-23007800-1544982045_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Po roku...
V 20. 3. 2015 v 10:29, Tikal napsal:

Podařilo se mi od zdejšího váženého člena koupit hodinky Zodiac 280GX ve verzi pro Libyjské letectvo. Jedná se o hodinky vyráběné firmou Heuer v 70-tých letech, osazené strojkem Valjoux 7750.  Jedná se vlastně o upravený model  Heuer Pasadena. Hodinky jsou v černé PVD úpravě, která je na svůj věk velice zachovalá. Pouzdro má rozměry cca 42x45mm.

Ty mé jsou údajně získané od našeho montéra , který je v Libyi získal od pilota vrtulníku. Těch používala Libyjská armáda dost a většinou Ruské výroby, ale zjistit konkrétnější údaje o omé letecké brigádě bude asi na delší čas.

 

DSC_0618.jpg

Stýc mi přeložil nápis na sekundovém subcifru

DSC_0596.jpg

Černě je tam napsáno : Arabské Libyjské Letecké síly

Tenší bílý nápis: letecké síly 1978

Silnější bílý nápis: 8. letecká brigáda 1397  /to je rok podle Hidžry, tedy podle muslimského kalendáře ./

 

a zde zbytek fotek

 

DSC_0600.jpg

DSC_0604.jpg

DSC_0607.jpg

DSC_0608.jpg

DSC_0601.jpg

 

Fotka strojku bohužel zatím nebude, protože se svým klíčem to nedám, je to utažené jako blázen, škrábance na víku naznačují, že se někdo snažil, ale asi se mu to nepovedlo. Nechám to raději na hodináři. Stejně se musí vyčistit odpařený olej, který je usazený pod sklem a zvláště za slunečných dní je pod ostrým úhlem vidět, také promazání a vyčištění stroje je asi žádoucí.

Přesnost je velmi dobrá a chronograf pracuje také skvěle.

 

Na hodinky jsem provizorně nasadil vintážní gumu, která na ně neuvěřitelně sedla, takže mám čas v klidu hledat optimální pásek, nicméně nevylučuji, že to tak zůstane a jenom dokoupím PVD sponu

20150320_101331.jpg

Ahoj , získal jsem po svém dědovi uplně stejné hodinky. Hodinky si přivezl v 80 letech z libiie kde byl jako doprovod s dodávkou čs. letadel. Začal jsem na netu pátrat co jsou vlastně zač a narazil jsem na tohle forum. Líbí se mě ten gumový řemínek a mám dotaz zda a kde se dá sehnat?. na hodinkách je původní kožený , díky moc David 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Předně vítej na foru, podědil jsi fantastický hodinky se skvělým příběhem.

 

Ten řemen na hodinkách bude nějaká levnější guma bych tipl, ale třeba tikal řekne víc, nevím jak moc to bude příjemný na nošení... Já na nich mám taky nějakou vintážní gumovou potvoru, jen jinej design... Osobně přemýslím spíš o černý kůži, nebo nato, případně původní tah z heuerů.

Něco v tom stylu jsem viděl v týdnu u frýdla, ale seženeš asi v každým druhým hodinářství...

https://hodinar-frydl.sluzby.cz/adige-soft-cerna-morellato-s-20-18-mm

https://hodinar-frydl.sluzby.cz/dayton-soft-cerna-morellato-s-18-16-mm-1

https://hodinar-frydl.sluzby.cz/divers-xl-gumovy-remen-20mm-economy?search=divers+xl

Rozteč je 20mm, tak, ať případně vybereš správnou velikost.

 

Neměl bys k hodinkám víc info ještě od dědy, případně dobový fotky. Bylo by to hodně zajímavý mít nějaký větší detaily k tomu, jak to s hodinkama a albatrosama bylo...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj , díky za odpověď , bohužel více info o hodinkách od dědy nezjistím, mám je z pozůstalosti. Vím že sloužil v 80 letech na Pardubickém letišti, můžu zjistit v jakém přesně roce v Libii byl. Hodinky mám po něm dvoje, vlastně troje, ještě jedny Primky. Z té dvojice automatů se ty švýcarské zdají trochu lepší 🙂   zdá se že jsou téměř nenošené. Hodinky ted už nějaký čas používám a fungují parádně , jen ten kožený pásek se mě moc nelíbí tak koukám po nějakém sportovnějším. Přikládám fotografie,  díky David 

z1.jpg

z2.jpg

z3.jpg

z4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou parádní, stav je opravdu super, je fajn mít něco takovýho z rodiny. Zajímavý by bylo, kdyby byly po dědovi například dobový fotky z Lybie :)

Každopádně gratulace.

Osobně bych šel do něčeho víc v racing stylu, nebo gumu s výraznější strukturou, imho jím sluší víc.

maxresdefault.jpg

Případně pokud guma, tak by mohl být zajímavý tropical

https://www.cheapestnatostraps.com/collections/tropic-watch-straps-and-rubber-watch-bands/products/vintage-tropic?variant=13307761066083

 

Tady máš ještě info k Heuer Passadena, což identický hodinky, jen se pak prodávali i pod značkou Zodiac

https://www.calibre11.com/ultimate-guide-heuer-pasadena-750-501/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tikal neřekne víc a ne že by nechtěl, ale tu gumu jsem našel doma v záplavě řemenů.

Je stará a nemá žádnou značku, myslím, že dobově+- odpovídá věku hodinek, ale kde jsem ji vzal a z čeho fakt nevím...

Každopádně mi tam sedí a pokusy o změnu jsem nechal být, ještě je nosím na černém meshi, není to úplně ono, ale je to pohodlné.

 

Pěkné to máš, Davide, gratuluji ke krásnému kousku historie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...