Přejít na obsah

typovy dum, nebo na miru u architekta...?


Doporučené příspěvky

Ja prispejem svojou trochou do mlyna. Dom sice nestaviam, kupil dom hotovy a len ho trochu rekonstruujem, ale rozhodol som sa tak nejak, asi z muznej hrdosti alebo co, ze nebudem lama a urobim si sam topenie,... presnejsie len kotol na tuhe paliva, akumulacne nadrze a nejaku tu regulaciu okolo.  No a aby som to zkratil, usetril som oproti navrhu odbornika asi dve tretiny ceny a s vysledkom som v zasade spokojny, ale priznavam, ze keby som ten cas venoval niecomu comu rozumiem, tak som si na toho odbornika v pohode mohol zarobit.

 

Keby som to robil zas, urobil by som to urcite lepsie a o tom to je, ze ak nieco robi clovek prvy krat, tak je uspech ak to aspon nedoyebe moc :D Sam si navrhnut barak na to by som gule nemal.

 

PS: Elektricky kotol samozrejme cely cas normalne fungoval, inak by sme pomrzli :D a to tiez nebolo zadarmo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 187
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No já mám štěstí, že jsem z řemeslnický rodiny a mám kolem sebe spoustu kamarádů co se řemeslem živí, takže bych do toho úplně sám nidky nešel. Tu strašnou malůvku co jsem sem dával dnes jsem si maloval právě sám, jen aby si někdo nemyslel, že to je ten výtvor architekta...

 

Ony ty programy nejsou dnes nějak zásadně složitý (třeba ten sketchup je fakt v základu dost jednoduchej), ale vzalo to času jak prase, to zas jo. Dnes už bych to nedělal, protože přesně jak píšeš, vydělám si za ten čas víc než co ušetřím. To musí člověka bavit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Můžu vřele doporučit architekty... nám návrh i autorský dozor, který nam ve finále ušetřil nemalé peníze, dělala kancelář...

A pracujes tam sam ci to je firma tvojho pribuzneho? Sorry, trocha nablbla a naivna reklama. Ake mas hodinky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu vřele doporučit architekty... nám návrh i autorský dozor, který nam ve finále ušetřil nemalé peníze, dělala kancelář prodigy architekti

Sent from my iPhone using Tapatalk

Company Name:

PRODIGY ARCHITECTS & ENGINEERS LTD

 

Products & Services: Design, Construction Consultancy, Supervision & Interior Desgin

Address: 224 New Elephant Road. (1st Floor). Dhaka-1205

City: Dhaka

 

Huste. Zijes v Bangladesi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bo to byla reklama-prvni prispevek a hned firma-tak sem zmenil nazev firmy.

Huste.

 

Edit: kokso chlapi pit rum pri zapalenom krbe ide do hlavy jak hovado tam ma dnes berte s rezervu :)

Upraveno uživatelem ivan_989
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu, ale jak jsem psal, svýho architekta už mám, šlo mi jen o další oči někoho, kdo to mu rozumí. V tomto je chronomag kouzelný místo, protože se jeden člen ozval a nabídl, že na to mrkne, tímto ještě jednou moc díky.

 

Chápu, že člověk s čerstvou registrací, co o hodinkách zas tolik neví, má problém přispívat do hodikových vláken, ale tohle je tu holt červenej hadr na mody. První příspěvek a ještě reklama, byť relevantní. Název jsem chytl ještě před smazáním, ale to bylo stejně fuk, protože to studio znám. Za referenci dík, ale nebyla potřeba, protože hledám trochu něco jinýho ;)

 

Zkus první příspěvky věnovat těmto vláknům....

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/29915-p%C5%99edstaven%C3%AD-nov%C3%BDch-%C4%8Dlen%C5%AF-chronomagu/

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/14040-co-m%C3%A1te-pr%C3%A1v%C4%9B-na-ruce/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Taky se tu poptam.

 

Mame v planu stavet bungalov (5+kk, cca 260m2 vcetne dvojgaraze), cca 20 km pod Brnem.

 

Muzete mi doporucit (nejlepe na zaklade vlastnich zkusenosti) architekta/architektonicke studio z Brna, popr. jizni moravy?

 

Co od architekta ocekavame

- muze doporucit jednotlive dodavatele (tzn. uz ma zkusenosti)

- pomuze vyridit vse potrebne na uradech a veci s tim souvisejici

- stoji nohama na zemi, takze dokaze navrhnout dum za normalni cenu a dodrzi rozpocet

- dokaze do reality prenest vetsinu pozadavku klienta

- normalni clovek s alespon zakladni socialni inteligenci

 

Klidne SZ

 

Diky

Upraveno uživatelem l.adamek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pana Partiku mame v planu oslovit, nejsi prvni, kdo jej doporucuje.

 

Ve ct se jeste jdeme podivat do atelieru COHAB (http://www.cohab.cz). Reference na ne nemam, nasel jsem je na netu, ale jejich prace, kterou se na webu prezentuji, se nam libi, a jako jedni z mala uvadi i cenu realizace. Coz jsou body k dobru.

 

Kdyz uz jsme u toho, mate nekdo v Brne, popr. na jizni morave OPRAVDU OVERENOU stavebni firmu?

Upraveno uživatelem l.adamek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra je dokonce v Brně sraz s lidma okolo Loxone (systém pro smart homes) a velká část s ním stavěla, takže si tam jdu pokecat i pro další reference, po zkušenostech se studií si další podobnou nemůžu a nechci dovolit...

 

Jestli tě ten sraz zajímá, tak napiš SZ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na začátku strávil asi 14dnů vymýšlením bungalovu 5+kk s átriem a dvou garáží, ale nakonec to nevycházelo s umístěním na pozemek. Takže jsme koupili typový projekt na dvě patra, nechali udělat jednu zásadní úpravu v přízemí, posunuli dvě příčky, komín a doprojektovali na papír dvou garáž.

 

Po 4 měsících bydlení musím uznat, že ten "typový architekt" domyslel takřka vše k naší spokojenosti.

 

Kdyby někdo stavěl na moravě tak jsme 11.5.2016 kopli do země a 4.12.2016 se stěhovali do kompletně hotového a zařízeného domu, včetně zpevněných ploch, plotu brány atd... jen trávník chyběl :-). zdivo porotherm Heluz, stropy litý beton, 2 patra a stanová střecha... jelo se ze začátku 7 dní v týdnu mimo technologické pauzy, ale nikdo o nedělích neprudil a kontrola nepřišla...

 

a co se týče rozpočtu tak neznám snad nikoho kdo by dostavěl, udělal zahradu a vybavil svůj první dům do částky kterou si na začátku řekl :-)

Upraveno uživatelem jrov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...