Přejít na obsah

ARCHIMEDE


kandrdas

Doporučené příspěvky

Dobře, fotogalerie bude.

Máte nějaké návrhy na pěkný název jako třeba "Alle Uhren von ARCHIMEDE" (siwi rád opravuje písemky z němčiny, tak ho prosím o korekturu) anebo zůstaneme jen u lapidárního ARCHIMEDE? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 360
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

"Alle Uhren von ARCHIMEDE"    -  jo, to není špatný název vlákna. Ten název by měl vystihovat i to, že to nebude jen fotogalerie hodinek, ale že tam budou k sehnání " generální" informace o hodinkách Archimede všeobecně ( značka, jednotlivé druhy a typy hodinek), postřehy atp. Navíc si uvědomuji, že Archimede se asi nedostane do hlavní nabídky " Německé hodinky", neboť jich je asi pomálu a příznivců značky není mnoho.

 

Zajímalo by mne, jak je značka Archimede vnímána mezi " Chronoodborníky" :) .  Mezi " chronolaiky" moc vnímána není, to vím, neboť i já jsem se o této značce dozvěděl až tady na fóru a člověk se ke značce Archimede musí tak nějak propracovat :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veru ani ja som o tejto značke vôbec nepočul, až pokiaľ som nezavítal sem na fórum a začal hľadať hodinky podľa môjho vkusu až som natrafil na archimede. Potešilo by ma keby mali Archimede vlastné vlákno  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem pro vlastní vlákno. Jinak hodinky (Archimede Pilot) jako takové mě extra nenadchly. Designově jsou pěkné, ale přijdou mi takové... plastové? :) Prostě lehké a křehké.

Upraveno uživatelem pjanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem pro vlastní vlákno. Jinak hodinky (Archimede Pilot) jako takové mě extra nenadchly. Designově jsou pěkné, ale přijdou mi takové... plastové? :) Prostě lehké a křehké.

Které máš konkrétně na mysli? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu, co se ti na nich zdá lehkého a křehkého. Pouzdra mají v této kategorii jedny z nejlepších, uvnitř ETA, nahoře safír. Jedině snad, že by dovnitř přidali ještě navíc nějaké závaží. Anebo vybrat pilotky s větším průměrem pouzdra XL 45.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to srovnám se svými T-tempo a Grand Carrera, tak jsou mnohem lehčí. Je jasný, že většinu váhy má na svědomá tah vs. řemen, ale i tak mi např. Tissoty přijdou mnohem bytelnější. Navíc mám pocit, že Archimede při pohybu natahovací kotvy nějak divně chrastí.. Neměl jsem ale možnost srovnání např. se Steinhart, takže třeba je to v téhle relaci a typu hodinek normální(?).

 

edit: Aby nedošlo k mýlce, jinak proti nim nic nemám. Koupil jsem si je asi před týdnem a jsem s nimi spokojený. Jen mě výše zmíněné věci trochu překvapily.

Upraveno uživatelem pjanek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nemám automaty, tak to nemůžu porovnat, ale zrovna ty Tissoty mají stejný strojek jako ty Archimede: ETA 2824-2. 

Nějaké výrazné chrastění by u tohoto strojku snad být nemělo. Já jsem zvyklý na Orienty a to je jiný šrumec. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, fotogalerie bude.

Máte nějaké návrhy na pěkný název jako třeba "Alle Uhren von ARCHIMEDE" (siwi rád opravuje písemky z němčiny, tak ho prosím o korekturu) anebo zůstaneme jen u lapidárního ARCHIMEDE?

Já bych sem němčinu moc netahal, obvykle je to pak samá hrubka. Navrhovaný název je ovšem v pořádku

Stejně bych se raději přimlouval za prosté "Hodinky Archimede"

Když to srovnám se svými T-tempo a Grand Carrera, tak jsou mnohem lehčí. Je jasný, že většinu váhy má na svědomá tah vs. řemen, ale i tak mi např. Tissoty přijdou mnohem bytelnější. Navíc mám pocit, že Archimede při pohybu natahovací kotvy nějak divně chrastí.. Neměl jsem ale možnost srovnání např. se Steinhart, takže třeba je to v téhle relaci a typu hodinek normální(?).

 

edit: Aby nedošlo k mýlce, jinak proti nim nic nemám. Koupil jsem si je asi před týdnem a jsem s nimi spokojený. Jen mě výše zmíněné věci trochu překvapily.

Ale ona ETA 2824-2 prostě při pohybu ruky chrastí. Rozdíl je jen v tom, jak to ten který výrobce hodinek odhluční pouzdrem.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak to si výjimečně nemohu odpustit drobný příspěvek. Mám Archimede XLH od 21.7.2011 a jsou to zatím jediné hodinky, o kterých bezpečně vím, že se jich nikdy nezbavím. Naopak uvítal bych mít je 2x, abych se  o ně nemusel neustále "přetahovat" s manželkou   ;) . Za ty čtyři roky se mi vůbec neokoukaly, ba právě naopak. Jsou to chlapské hodinky s jednoduchým, elegantním vzhledem a nekompromisně kvalitním zpracováním.  Mám k nim 7 řemenů, takže jsem schopen je vyladit pro každou příležitost. Výška pouzdra 10,5mm je podle mě dělá nositelné při své XL velikosti 45mm na rambo pracce i na dámském zápěstí. Navíc preferuji ruční nátah. Nenarazil jsem zatím na podobnou kombinaci vlastností u žádných pilotek. A navíc za tu cenu ... i když před těmi pár lety jsem za ně v chronoshopu dal o 7200.- méně než za kolik jsou k mání dneska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Tak jsem po dlouholetém, v podstatě pasivním navštěvování fóra začal nutně potřebovat pilotky, po krátkém výběru jsem vzal Archimede Pilot s datumovkou a tahem, který jsem druhý den sundal a vyměnil za kůži, přístup majitele Chronoshopu vzornej, co mě mile překvapilo je,že od pondělí do dnes jdou hodinky o 1! sekundu napřed oproti seřízení ...uvidím až se zaběhnout, jestli jim to zůstane. Hezkej večer všem !

post-26074-0-78332600-1443286915_thumb.jpg

Upraveno uživatelem dufi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...