Přejít na obsah

ARCHIMEDE


kandrdas

Doporučené příspěvky

Po zhruba týdenním vlastnictví hodinek Archimede Pilot 42mm  si dovolím takové předběžné amatérské uživatelské shrnutí - super se nosí - mám tenkou ruku cca 17cm, zpracování na cenovou kategorii asi vynikající, žádné drahé hodinky nemám, ale dost jsem jich u známých viděl a tak vím, že to asi srovnávat nelze - no  nic mě na nich nerozčiluje, možná by mohli mít alespoň vnitřní antireflex, lumi vydrží celou noc, deset let starý Seika 5 Sports co mám asi víc, ale v poho na čas vidím, co mě nepřestává udivovat je prozatímní přesnost - od minulého pondělí  odpoledne do dnes pořád 1 sekunda do plusu, odkládám ráno v 5 hodin na dýnko, kolem 15 - 17 hodinky nasazuji a mám i přes  noc + víkend komplet....

Hodinky mě docela pro svoji jednoduchost a parádní čitelnost nadchly tak, že jsem si dnes objednal do "sady" Archimede Pilot 45 XLH - s ručním nátahem...hodně jsem rozhodoval mezi Steinhartama 44 s ručním nátahem, ale nakonec jsem se rozhodl pro stejnou značku, pocitově jsou mě víc sympatický...tak snad to byla dobrá volba, jsem rád i za vyšší vodotěsnost, protože občas se někde namočím a u Steinhartů bych byl s jejich 30kou víc nervózní.... :)

Hezký den všem! :D

Upraveno uživatelem dufi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 360
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vítej mezi těch pár tady na fóru, kteří nosí Archimede. Já kupoval Klassik Chrono jako dočasný uspokojení potřeb a už je mám dva a půl roku a loučit se s nima hned tak nebudu.

Díky, taky mě docela překvapuje, že hodinek od Archimede je mezi lidmi dost málo....snad tak špatný nebudou...když už jsem se rozhodl rovnou pro dvoje... :tongue_ss: , celkově ani na webu v různých recenzích nic moc není, ale zase jsem si všimnul, že když už je někdo má, tak je celkem spokojenej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, trochu OT, ale vám se líbí umístění té datumovky? Teď jsem koukal na podobné hodinky od Stowy, kde je datumovka dle mého názoru geniálně umístěna místo indexu 6 a vypadá to naprosto dokonale a nikterak to nenarušuje čistý, pilotní vzhled hodinek. Já vím, že cenově je Stowa trochu výš, ale umístění datumovky snad nemůže být takový problém. Tady na těch Archimede mi to připadá, jako by tam původně vůbec být neměla a nakonec se tam bez jakéhokoliv rozmyslu implantovala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Archimedaci, co rikate tomuto?

 

http://www.archimede-watches.com/watches/handwound-deckwatch.html

 

http://www.chronoshop.cz/archimede-deck-watch/

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Deckwatch je klasika, bohužel ale to pouzdro je, alespoň dle mé zkušenosti, náchylné na ťukance a škrábance.

Koukal jsem na nej a napadlo mi to, jinak za mne velice pekne, velice. Chapu to spravne, ze ta Eta uvnitr, je vlastne Unitas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, trochu OT, ale vám se líbí umístění té datumovky? Teď jsem koukal na podobné hodinky od Stowy, kde je datumovka dle mého názoru geniálně umístěna místo indexu 6 a vypadá to naprosto dokonale a nikterak to nenarušuje čistý, pilotní vzhled hodinek. Já vím, že cenově je Stowa trochu výš, ale umístění datumovky snad nemůže být takový problém. Tady na těch Archimede mi to připadá, jako by tam původně vůbec být neměla a nakonec se tam bez jakéhokoliv rozmyslu implantovala.

Ahoj, mě to zas tak hrozný nepřijde, ona tam naživo skoro není při běžným pohledu vidět, je to dost nenápadný....vzhledem k tomu, že na datum koukám často, tak jsem vzal tuto verzi, ale měli i bez data ..... u Stowy je to super, s tím souhlas...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě ano, i když ty strojky zcela identické nejsou,

Dik, nejak se v tom budu hrabat, snad neco najdu;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, trochu OT, ale vám se líbí umístění té datumovky? Teď jsem koukal na podobné hodinky od Stowy, kde je datumovka dle mého názoru geniálně umístěna místo indexu 6 a vypadá to naprosto dokonale a nikterak to nenarušuje čistý, pilotní vzhled hodinek. Já vím, že cenově je Stowa trochu výš, ale umístění datumovky snad nemůže být takový problém. Tady na těch Archimede mi to připadá, jako by tam původně vůbec být neměla a nakonec se tam bez jakéhokoliv rozmyslu implantovala.

+1 napsal jsi to naprosto přesně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám deckwatch nebo prostě marine styl moc rád.

Mockrát byly nadosah, ale vždycky z toho z nějakých důvod sešlo. Má představa dokonalých marin je ovšem bílí číselník, římské číslice a nodate. Nevím proč Archimede tuto variantu nenabízí. S římskými číslicemi mají jenom hodinky s černým číselníkem. Pokud bych do toho v současné době šel, vybíral bych z těchto důvodů u konkurentů od Stowy. 

 

https://www.stowa.de/Marine+Original+poliert+weiss+roemisch,i8.htm

 

Ale protože jsme ve vlákně Archimede, dodávám, že mám jejich hodinky moc rád a pilotky XLH Top mi pořád dělají radost :tomcat:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcus: souhlas, ty Stowa jsou paradni, za mne rovnez urcite bile, jen ty rimske cislice nejak nemusim. Na druhou stranu, ty Archimede za mene penez nabizeji v podstate to same. Na Stowa je asi lepe zdobeny stroje a pokud se nemylim tak spodni sklicko je safir, to je asi ale nepodstatne. Archimede ma ten napis handaufzug a to mne nejak rajcuje, ani tam nepotrebujes made in germany. Kdyz to vezmu kolem a kolem, asi bych dal prednost Ackum.

 

Edit: ty Tve pilotky jsou skvele, ta mala sekundovka je dobra. Jen ten rozmer:(, nejak jsem zlenivel, to kvuli Damasko, jsou tak pohodlne, ze stale koukam na male rozmery. Skoda, ze to nejsou 40, 41 max. 42 mm.

Jeste se optam, zkusenejsiho, jaky nazor mas na ty pilotky chronometry? Cena je vyssi, stejne ale, ze jsem je tady moc nevidel.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O prodlouženém víkendu Pilotky při putování po Šumavě, dnes je mám přesně dva týdny, přesnost potvrzuji opět parádní - 2 sekundy za celou dobu, celkově velmi příjemné hodinky na běžné nošení, které nepřekáží...

post-26074-0-75431300-1444035459_thumb.jpg

post-26074-0-40546300-1444035503_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O prodlouženém víkendu Pilotky při putování po Šumavě, dnes je mám přesně dva týdny, přesnost potvrzuji opět parádní - 2 sekundy za celou dobu, celkově velmi příjemné hodinky na běžné nošení, které nepřekáží...

Moc krásné fotky. Je to sice trochu mišmaš z různých částí světa, ale čistě kompozičně je to nádhera. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...