Přejít na obsah

Zkusenosti s dorucovanim Hermes


Kid_A

Doporučené příspěvky

ja som objednával drobnosť z ebay.de začiatkom prázdnin. po cca mesiaci mi už došla trpezlivosť/som si na to spomenul a kontaktoval predajcu. zásielka sa vraj niekde stratila a dostal som refund (predajca má na ebay normálny kšeft, takže s tým nemal problém).

objednal som teda tú istú vec druhý krát a doma bola za 6 dní. takže zatiaľ pol na pol. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Odpovědi 88
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Můj rekord je ČP a odsud do Austrálie za tři měsíce. Prodej přes Ebay, takže potěší dvojnásob. Vrácení pěněz, dlouhá komunikace s kupujícím, naštěstí fér člověk, takže když to po oněch třech měsících přišlo, tak poslal peníze. Stejnak mě to stálo pár stovek a spoustu času. Ono stačí jít tutady na poštu. Vezmu lístek a jdu "na jedno" na zahrádku blízké hospůdky :-)

Hermes párkrát také byl a rychlé to nebylo nikdy, byť měsíc to nebyl. Ale o týden víc, než je standart to po EU vycházelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po měsících...
  • po měsících...

Je rok 2020 a - POZOR, ZMĚNA! - českým partnerem pro doručování zásilek Hermes.de už není InTime, ale místní PPL. Pro všechny, co se tu německé fabriky na ztrácení zásilek a neskutečně dlouhé dodací lhůty zastávali, ZA 99% PROBLÉMŮ S DORUČENÍM NEMŮŽE ČESKÝ PARTNER, ALE PŘÍMO HERMES.DE. InTime s nimi ukončili spolupráci právě z důvodu jejich nespolehlivosti.

Jedna věc ovšem zůstala - stále dopravují zásilky do Česka přes Vídeň. Takže - například - když vám jde balík z Braunschweigu (kousek od Hannoveru),  tak se nejdřív podívá na jih do 800 km vzdálené Vídně (což zabere zhruba 4 - 14 dní), a až po tom se vrací 300 km zpátky na sever do Prahy. Když se podíváte na mapu, spadne vám čelist.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

@Simona1984 - zkus zavolat nebo napsat na PPL, pokud ti to jeste nedoslo.

Pridavam taky jednu zkusenost:

Nakup z ebaye z Nemecka.

4.5. - odesilatel predal Hermes, cislo zasilky 0212516000xxxx. Termin doruceni mel byt 10.5.

trizeni, razeni, sibovani zasilky sem tam.

8.5. - zasilka ve Vidni rozrazena

Pak se nic nedelo, Hermes tracking mlcel.

13.5. - psal jsem prodejci, jestli muze zjistit jak to vypada u Hermesu.

17.5. - prodejce odepsal, ze se omlouva, ale ze to vypada, ze to je zdrzeni kvuli covidu.

20.5. - jsem dal na ebayi reklamaci.

21.5. - prodejce odepsal, ze zada na Hermes refund za nedorucenou zasilku.

22.5. - Hermes prodejci rekl, ze zasilka bude znovu dorucovana na moji adresu do CR.

25.5. - na Hermes trackingu je pokus o doruceni - neuspesny - nikdo nezvonil, nevolal, zadne oznameni ve schrance.

26.5. - na Hermes trackingu je pokus o doruceni - neuspesny - nikdo nezvonil, nevolal, zadne oznameni ve schrance.

29.5. - hledam cislo na PPL, na strankach ho nevidim, tak vyuzivam moznost chatu. Operatorka napred cislo zasilky nedohledala. Pote balicek dohledala podle adresy a jmena. Cislo balicku je tentokrat 2200383xxxx. Na moji otazku proc mi nikdo v den dorucovani nezavolal, kdyz jsem prodejci daval svoje cislo, jsem dostal tuto odpoved: "Z Německa se tel. čísla nepropisují kvůli GDPR." Predal jsem operatorce svoje cislo a pozadal o doruceni v pondeli 1.6. Bylo mi sdeleno, ze tato sluzba dorucuje zasilky pouze 2x a blizi se konec ulozni doby. Ze zkusi zavolat na depo a domluvit se jestli by mohli jeste jednou dorucit. Ze se jeste ozve. Tak cekam...

Rada: pokud tedy cekate zasilku, kterou ma prepravovat Hermes, tak jakmile se na jejich trackingu objevi, ze uz to odsortovali pryc z Vidne, tak bych zhavil linky PPL, donutil je vyhledat balicek dle jmena a adresy doruceni, dodal svoje telefonni cislo at ma ridic moznost vas kontaktovat. Jinak to bude jezdit furt sem tam.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolim si sem pridat "navod" kolegy akai, ktery postoval v jinem vlakne.

"Pokud chcete sledovat, je treba hermes cislo(az se sledovani u nich zastavi) zadat do rakouske posty -post.at- kde se objevi nove cislo ktere je jiz sledovatelne u nas PPL.
Nyni uz tedy Hermes dorucuje u nas PPL(byl IN TIME) , pokud "pepeelce" date cislo Hermesu reknou, ze toto oni neprepravuji a odkazou na DPD popr. Cs.Post.
To pro pripad, ze by nekdo zjistoval... "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Neznalý této diskuse jsem využil Hermes při dopravě hodinek z Německa. 5 dní to šlo do Vídně. Tam to leží už přes týden bez pohybu. PPL mi napsalo, že podle Hermes čísla nic nenajdou a podle jména také nelze. Čekám dle návodu výše, jestli se to pohne na post.at. :-(((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vubec netusil, jestli to slo PPL a pod jakym cislem. Operatorka PPL zasilku nasla prave jen podle jmena a dorucovaci adresy. Maji to dost stupidne vyresene, protoze Hermes i PPL maji kazdy jine cislo zasilky a je v tom proste bordel. Zkousel bych dal PPL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...