Přejít na obsah

RED WING boty - výběr


Doporučené příspěvky

Tak konecne a na druhy pokus dnes dorazily Blacksmith ze Spartoo. V utery vecer objednano, dnes dosly. Mam beznou velikost 45, nekolik hodin jsem cetl rady o vyberu velikosti tady i vsude mozne jinde a nakonec jsem se rozhodl ze neposlechnu a vzal jsem taky 45. Boty mi byly velke. Takze bracha dostal darek od Jeziska a ja sel objednat druhe ve velikosti 44. To uz byla ta spravna velikost. Takze jsem dalsi u koho plati, ze RW je potreba brat o cislo mensi. Z bot velke nadseni. Krasna tlusta a vonava kuze. Mista pro palce habadej, ale uz v nich neplavu.
07c51d413481752bf795783c4119d4fb.jpg

Gratulace draku, mě dnes měly taky dorazit Irony, ale kluci z DHL se rozhodli, že mě nechají těšit se na pondělí, dacani jedni. Každopádně užívej a budiž ti rozcházení lehké;-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Kostra napsal:


Gratulace draku, mě dnes měly taky dorazit Irony, ale kluci z DHL se rozhodli, že mě nechají těšit se na pondělí, dacani jedni. Každopádně užívej a budiž ti rozcházení lehké;-)

Díky Tome, zatím je mé nadšení velké. Měl jsem venku na noze dnes zatím krátce a nijak netrpím, tak doufám, že to rozcházení bude bezbolestné 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, michalval napsal:

RW jsou skvělý botiska. Když jsem vybíral s Otou řemen pro Montblanc, ještě jsem netušil, že bude hezky pasovat k budoucím botám.

 

IMG_3243.jpg

Dokonale sladěno, klobouček pane;-) Mě včera dorazily irony a musím říct, že velikostně jsou trošku menší než moc toe. Půjde to rozchodit a až přestane tlačit jazyk na bocích, budou super, tak jen pro info případným hledačům velikosti;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Kostra napsal:

A ještě foto, soudruzi z Panerai bohužel nesladili řemen tak dobře, jako Ota, ale dá se s tím žít:-)

 

Myslel jsem na Tebe včera, jestli už Ti dorazil balík, gratuluju. Myslím, že až botky poprvé namázneš něčím, tak bude barevná souhra dokonalá.

Čím botky poprvé namáznu já, tím se teď zabývám. Objednal jsem pro jistotu Mink Oil (jak radí zdější kluci) i Natural Boot Oil. You Tube říká, že Mink Oil způsobí ztmavnutí bot. Zřejmě není nic, co by nezpůsobilo ztmavnutí boty, ale chci se zeptat na osobní zkušenost - je to pravda popř. je to hodně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem na Tebe včera, jestli už Ti dorazil balík, gratuluju. Myslím, že až botky poprvé namázneš něčím, tak bude barevná souhra dokonalá.
Čím botky poprvé namáznu já, tím se teď zabývám. Objednal jsem pro jistotu Mink Oil (jak radí zdější kluci) i Natural Boot Oil. You Tube říká, že Mink Oil způsobí ztmavnutí bot. Zřejmě není nic, co by nezpůsobilo ztmavnutí boty, ale chci se zeptat na osobní zkušenost - je to pravda popř. je to hodně?

Díky Míšo:-) Už jsem je máznul dvakrát leather creamem a barva zůstala skoro stejná. Mazal jsem je hlavně kvůli rozcházení, pokud je máš pohodlné rovnou z fabriky, máš štěstí a nemazal bych je vůbec;-) Jinak na moc Toe jsem dával mink oil a ztmavly hooodně;-) Tolik má zkušenost.

0da1af066b6b2db3096e59b98336de34.jpg
859c51ff8639165b2097d30221de1ecf.jpg
7be0c8530ae27b00f81baeb57cdf38ba.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky kluci. No já mám boty docela padnoucí a pohodlné z fabriky. Jasně, že se bota tvaruje , nejvíc kolem kotníků. Jen jsem jim chtěl prodloužit životnost z 10 na 20 let 😄

No oleje jsou už objednaný, tak dorazí, v nejhorším je nepoužiju. 

EDIT: jo a objednal jsem malý tuning - přecijen podpatek je dost trvdý, tak jsem na to zvědavý.

https://denimheads.cz/products/red-wing-shaped-comfort-footbed?_pos=1&_sid=3e11d3cf2&_ss=r&variant=31061720268842

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 11. 2021 v 10:31, Kostra napsal:

A ještě foto, soudruzi z Panerai bohužel nesladili řemen tak dobře, jako Ota, ale dá se s tím žít:-)

61c3606a10a45fc61847882e293c394d.jpg

Ten hrníček se mi líbí, sem si říkal, že bych si ho koupil, je za 10 éček, ale z Berlína vyjde s dopravou na 5kilo a to už mi přijde moc. Ale asi mi to nedá... :default_smile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

nakonec jsem se stal taky šťastný majitelem Iron Rangers. Pomalu jsem v to nedoufal... Objednal jsem si boty na Spartoo ve velikosti dle zdejších zkušeností. Haxnu mám délky 280-283 mm v závislosti na chůzi. Zvolil jsem tedy EU 43. Boty dorazily, přišlo první zklamání - špatná kvalita zpracování - upatlané boty na vložce od lepidla, křivé šití apod. Druhé zklamání - boty mi byly trošku těsné. Proto jsem zdarma vrátil.

Znovu jsem proměřoval nohu a pořád jsem se dostával na stejné hodnoty, objednal jsem tedy velikost stélky 43 1/2. Přišly nové boty, padly jak prdel na hrnec. Kvalita top, akorát na levé botě vlásečnicový škrábanec - neřeším.

Pokud tedy mohu poradit s velikostí, nohu měřit s obyč. fuseklí, patu opřít ke schodům, futrům nebo tak něco a k nejdelšímu prstu přiložit pravoúhlý trojúhelník a udělat rysku na papír (nejlépe na večer, kdy noha trochu nateče). Takovéto měření se mi osvědčilo. Další vodítko bylo, že běžně nosím sportovní botasky Puma 11,5 US, volil jsem tedy o číslo menší boty (10,5 US = 43,5 EU = 28,5 cm).

K mazání - nechci, aby mi kůže nějak ztmavla při používání kondicionéru. Na různých US fórech jsem se dočetl, že nejlepší kondicionér nejen pro tyto boty je "Bick 4" od Bickmore, bohužel na našem trhu ani v EU jsem jej nenašel. Tento nijak zásadně neovlivňuje barvu kůže... Kdyby někdo věděl, kde jej sehnat, budu rád.

Toliko k botám. 😁

 

 

IMG_20211128_134135.jpg

IMG_20211128_134257~2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem tady vážnê jediný, co má čtvery RW a všechny ve velikosti normálních bot? Iron Rangers, Blacksmiths, Rover a Foreman. Já se do menších nikdy nenarval. O číslo menší mi po chvíli nošení málem uletěla noha. Asi jsem fakt platfusák se širokou nohou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja asi 4 roky zpatky taky chtel RW konecne zkusit... Iron Rangery, tak jsem v US nasel kram a hned si rikam o cislo mensi (jak jsem mel nacteno odsud :) ). Ani tuk, ty jsem dostal tak na nart. Tak teda rikam svoji normalni velikosti (US44/EU 43). Nic. Tak rikam jeste o cislo... No nakonec jsem skoncil myslim s US 46. Na noze vypadaly relativne ok, ale nebylo to ono. 

Taky me tehdy napadlo ze mam nejspis sirsi nohu (coz asi trochu mam), ale zadnej extrem. 99 % konfekce mi sedi, nepotrebuju sirsi verzi. (max tretry na kolo, ktery mam taky normal, ale snesl bych sirsi).

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám patery RW, všechny o číslo menší než u bot co nosím standardně a před prsty pořád trochu místa mám(cca 5 mm). Normálně mám EUR 44 ale RW nosím  US10 - UK9 - EUR 43.

Iron ranger jsou celkem fajn i pro širší nohu a vyšší nárt - to dostat se do Beckamnů je fakt operace :).  Moc 875 jsou velmi úzké a malíček dostává slušnou sadu, než se roztáhnou a i pak malíčky cítím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 11. 2021 v 13:53, zoro napsal:

Ahoj,

nakonec jsem se stal taky šťastný majitelem Iron Rangers.

 

Gratuluju k Iron Rangerům! Škrábanec na botě bych neřešil, myslím, že to k téhle kůži patří a říkám tomu hezká patina.

 

před 5 hodinami, fil69 napsal:

Mám patery RW, všechny o číslo menší než u bot co nosím standardně a před prsty pořád trochu místa mám(cca 5 mm). Normálně mám EUR 44 ale RW nosím  US10 - UK9 - EUR 43.

Iron ranger jsou celkem fajn i pro širší nohu a vyšší nárt - to dostat se do Beckamnů je fakt operace :).  Moc 875 jsou velmi úzké a malíček dostává slušnou sadu, než se roztáhnou a i pak malíčky cítím.

S velikostí to bude vždycky individuální - každý máme hnátu jinou. Navíc RW u svých bot uvádí i šířku - a jestli se nepletu, tak Iron Ranger a Blacksmith mají šířku D, což má být prostřední a jiné modely mají větší šířku E nebo EE, takže dojem na noze bude zase jiný. Jak se nosí Beckmany? Už je máš rozšláplé? Moc se mi líbí, ale připadá mi, že musí být strašně tuhé - kůže i podrážka. Ale to soudím jen podle fotek naživo jsem je nikdy neviděl.

 

Jinak dorazilo krmení pro moje boty. Budu používat Pěnový čistič, Protector a Leather Cream dle zdejších rad. A olej nechám pro jiné boty.

IMG_3317.jpg.dd3e94ed071940736201fdc3fb1703b9.jpg

A pak malý tuning mých Blacksmith - vložky - můžu jednoznačně doporučit. Pokud nemáte boty vyloženě natěsno (protože to v botě zabere tak 2-3 mm na výšku), tak to z té relativně tvrdé podrážky udělá měkkoučkou botu a navíc by to mohla být i dobrá izolace na zimu.

IMG_3318.jpg.388e4815400a3f9508552f082868b41e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I u RW pamatujou na širší nohu a má označení EE místo standardního D, jak píše michalval. Ty velikosti jsou zakletý. Já u RW kupoval větší a pak sem prodal a koupil menší, začla mi natejkat víc noha, tak se vracím k tý velikosti před tim :default_smile:. To mi kuci připomnělo, že tu mám jedny IR 8086 ve velikosti US7,5 a Čuky 3139 taky US7,5. Jsou nošený a určitě už je nevyužiju. Větší IR už mám a místo čuk jsem si koupil MT, takže kdyby někdo chtěl, tak je nafotim a sou k mání za myslim si docela rozumnou cenu. Kdyby někdo tak SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...