Přejít na obsah

slunecni plachta


Doporučené příspěvky

Skoro ze zoufalstvi se zeptam i tu.

Chtel bych udelat slunecni plachtu nad terasou, obdelnik 5x4 m, 1-2x sloupek + 2x kotva do baraku. Nic sloziteho.

Nabidky mam od 44t do 380t a ze vsech mam pocit, ze to jsou naprosti amateri a ze budu dalsiho pul roku nadavat na provedeni :(

 

Jedna se o neco podobneho:

Slunecni-plachta_ukazka_1.jpg

 

Mate s tim nekdo nejakou zkusenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím tě, mám ji taky, ovšem za zlomek ceny. Domluvil jsem se v tiskárně, kde se potiskují siťoviny (reklamy na baracich nebo lešeních), a nechal jsem si udělat plachtu přesně na rozměr se zesílení okrajem a oky. Konstrukci jsem neřešil, mám to na zděných sloupcích na terase, kde bude časem pergola, přivázané horolezeckým lanem. Nicméně i přes to, že u Tebe rozpočet zahrnuje pomocnou konstrukci, je ta cena dost neuvěřitelná....

 

Praktické zkušenosti: nemá to chybu, doporučuji dodržet sklon plachty, jinak se bude v prov?su uprostřed shromažďovat voda a několik hodin po skončení deště ještě klapat na hlavy nebo na stůl. Ve správném úhlu sklonu chrání i před dešt?m. Po čase trochu šedne, už nemá tu krásnou b?lost. Při hlášení o silném větru se musí sundat. To je asi vše.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady bych doporučil jen udělat to hlavně z toho pořádného materiálu, co tam má být - tj. stanovina / celtovina, se zesílenými místy, které jsou nejvíce exponovány. Protože různé PVC a jiné plachty tiskneme, určitě bych ti takový materiál nedoporučil pro celoroční / dlouhodobé použití v kombinaci s tím rohovým kotvením, protože jakkoliv zavařené / zesílené okraje nebudou v tahu a těch rohových místech tak pevné, jako dobře ušitá stanovina. PVC bych ti doporučil použít pouze v případě, že by kotvení bylo po celé délce stran (tj. tunely, nebo na oka). Toto řešení, které máš na fotce, tj. rohové kotvení, k tomu je PVC nevhodné. Bohužel ti nejsem schopný nikoho doporučit, jen bych ti nedoporučil zde zmíněné PVC. Předpokládám, že martar má to PVC kotvené jiným způsobem, než na na tvé fotce, tak to klidně fungovat může.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To snad ne, pro ilustraci:

elektrický pohon, ovládání na DO, markýza 8x4 metry včetně instalace stojí 90t bez daně. Profi firma co dělá tohle pro restaurace. A pro nejmenované pivovary. Fungl nová, se zárukou, atesty atd..

 

 

Edit "to snad ne" byla reakce na první příspěvek samozřejmě

Upraveno uživatelem tommas4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoro ze zoufalstvi se zeptam i tu.

Chtel bych udelat slunecni plachtu nad terasou, obdelnik 5x4 m, 1-2x sloupek + 2x kotva do baraku. Nic sloziteho.

Nabidky mam od 44t do 380t a ze vsech mam pocit, ze to jsou naprosti amateri a ze budu dalsiho pul roku nadavat na provedeni :(

 

Jedna se o neco podobneho:

 

 

Mate s tim nekdo nejakou zkusenost?

Já ji mám třetím rokem a velká spokojenost. Navíc vypadá hodně dobře. Nejdražší je el. varianta s hlídáním povětrnostních podmínek. U mechanické je nejdražší položka naviják, který se používá z jachet/ plachetnic. Mechanická stojí ca třetinu, co elektrická.

 

S produkty z hobby marketů se to nedá srovnávat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady bych doporučil jen udělat to hlavně z toho pořádného materiálu, co tam má být - tj. stanovina / celtovina, se zesílenými místy, které jsou nejvíce exponovány. Protože různé PVC a jiné plachty tiskneme, určitě bych ti takový materiál nedoporučil pro celoroční / dlouhodobé použití v kombinaci s tím rohovým kotvením, protože jakkoliv zavařené / zesílené okraje nebudou v tahu a těch rohových místech tak pevné, jako dobře ušitá stanovina. PVC bych ti doporučil použít pouze v případě, že by kotvení bylo po celé délce stran (tj. tunely, nebo na oka). Toto řešení, které máš na fotce, tj. rohové kotvení, k tomu je PVC nevhodné. Bohužel ti nejsem schopný nikoho doporučit, jen bych ti nedoporučil zde zmíněné PVC. Předpokládám, že martar má to PVC kotvené jiným způsobem, než na na tvé fotce, tak to klidně fungovat může.

To je fakt, mám to kotvené na 9 místech. Okraje meshe (PVC síťoviny) jsou zesílené navařením pruhu ned?rované banneroviny, uvnitř je jest? zavařené nějaké lanko na zpevn?ní plus oka. Klasickou plátěnou plachtu jsem měl taky (menší, nad dětské pískoviště), pak přišel "Vítr z hor" a byla fuč, i s dv?ma duralovýma tyčkama :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale plachty z náklaďáku nejsou síťovina, ale těžké a neprodyšné PVC, takže s vítr s nimi opravdu cloumá a místo ukotvení dostává brzy na frak..... a bývá pod nimi docela vedro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako reakce na nové skvělé příspěvky to zopakuji ještě jednou, plachta na kamion je také PVC, sice s vyšší gramáží, ale není vhodná na tento typ konstrukce. Uchycení na těch 4 rohových bodech je problém, na kamionu taky není plachta uchycena na 4 rozích, ale po celé šířce. Kromě jiného má také dvakrát takovou gramáž, než stanovina / celtovina, tzn. váží 2x tolik, a vítr s tím i celou konstrukcí také jinak mává. Tyto typy konstrukcí obvykle nejsou stavěny na takovou zátěž a dnes, kdy k tomu má jistě každý návod, jaký materiál lze použít, bych i očekával legraci při uplatňování takové reklamace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem před dvěma lety něco podobného. Na zakázku jsem si nechal ušít plachtu z impregnované celtoviny vč. kovových ok a upevnil gumolanem, aby to vítr neutrhl. Konstrukce home made. Spokojenost. Firma co se tím zabývá ti na zakázku vyrobí co si nakreslíš, vč. ohybů, ok apod. Rozměr cca 4x4m přišel na cca 5 tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...