Přejít na obsah

Pepsi potápky SEIKO - které


Doporučené příspěvky

Ahoj kolegové,

 

chtěl bych na léto něco ... no letního :) A zároveň něco, na co nemusím brát na pláži takový ohled. Rozmýšlím se mezi SKX009 a SNZF15, což jsou - pokud se nemýlím - Baby Sumo.

 

SKX009:
- přijdou mi tak nějak už kultovní

- korunka je na správném místě ;)

 

SNZF15:

- na první pohled mi přijdou líbivější, ale mám obavy, jak to bude v reálu na ruce

- pokud se nemýlím, tak plastické indexy, což považuji za velké +

 

Co byste volili Vy a proč?

 

Díky!

Upraveno uživatelem solidus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidim to s indexy jako Ty, ale i tak wr 200 je wr 200 a pak SKX009 je vetsi pojem. Urcite bych vzal ty SKX009.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduché řešení, vezmi SKX009 a pokud chceš i plastické indexy, tak si objednej nějaký cifr třeba od Harolda, který to má, nech si to vyměnit a máš vystaráno :)

 

A přijdeš o fantastickou lumi, která dělá Seiko potápky monumentální. Ale já bych volil taky SKX jsou to skvělý hodinky, pohodlný, robustní a pěkný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A přijdeš o fantastickou lumi, která dělá Seiko potápky monumentální. Ale já bych volil taky SKX jsou to skvělý hodinky, pohodlný, robustní a pěkný.

 

To už je pak samozřejmě na vlastníkovi, co upřednostní, já jsem mu dal jen tip :) Každopádně ty Haroldovi cifry na tom nejsou s lumi nijak špatně, jedny z mých několika SKX jsem měl taky upravené a rozhodně to nebylo nijak špatné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak předně SKX jsou menší hodinky s horším tahem a sponou, když se bavíme o originál jubilé. SKX má pepsi akorát lunetu. Ciferník je prakticky černý. Pětky mají stejně modrý ciferník jako lunetu, vystouplé indexy s lesklýma ručkama taky hraje pro pětky. Navíc lumi je +/- stejná u obou modelů. SKX má sice šroubovací korunku, ale takle špatný závit Seiko u jiného modelů nemá. Má celkem velkou tendenci jít přes závit. Měl jsem asi 4 skx a všechny měly stejný závit. Pětky jsou veselejší hodinky, ale mají zase tenčí stěžejky. Oboje je skvělý výběr. Sám jsem měl oboje. Řešit WR je blbost, naprostá. Někoho potěší průhled na strojek, jiného nemusí. Pro SKX mluví třeba aftermarket tahy, ale ty zvednou cenu hodinek už dost vysoko. Na 2. stranu cena nových hodinek není nijak závratná a tak osobně doporučuju pořídit oboje a pak jedny prodat. To je jediná možná cesta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem díky za reakce.

 

Monstra jsem měl, super, ale už byl čas je odložit :mobile:

Tah neřeším, mám připravený supr neorigo a jinak hlavně různé nato strapy.

Dle parametrů by se mělo jednat o stejně velké hodinky, proč ggrand píše, že jsou menší? To až SKX13, ne? Barva cifru mi neva, hlavně jde o lunetu. Ten závit je dobrá připomínka a s tím by mohly být problémy. U BabySumo mám opravdu trochu problém s přeplněným ciferníkem, jedno malé "5" tam dělá hrozné škody. Oboje kupovat nebudu, jsem rád, že mám doma kombo Oris/Alpina a radši sem moc nelezu :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...