Přejít na obsah

chytré fitness náramky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 255
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

AndyAaron - taky po něm pokukuju, je menší než můj Vivosport, ale koukám jestli není ještě něco menšího a třeba ne gumového. Na druhou stranu bych nepotřeboval jinou aplikaci, Garmin Connect zvládne zařízení víc. No uvidíme..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to mam prave taky kvuli tomu, at mam sporttester a naramek od jedne znacky. Pekne se to vzajemne doplnuje a synchronizuje. Kdyz jsem vivosmart vybiral, tak jsem si delal research a pokud tam chces monitoring tepu a dalsi feacury, tak bohuzel potrebujes tam mit ten modul. Vivosmart je asi nejmensi.

Kolega ma nejaky xiaomi band, ten je malinko vetsi, ale taky je s nim velice spokojeny. Navic ta cena je polovicni oproti Garminu. Akorat uz je to zas jina apka, jine statistiky, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Andy Aaron - jaký modul k měření tepu? Já koukal na Vivosmart4 Optic a ten to má.. Je teda fakt, že se v těch Vivosmartech už nějak ztrácím, protože kromě barvy jsou tyhle každý jiný..:-).

Garmin-vivoSmart-optic-zepredu-zezadu_1.jpg

garmin-vivosmart4-optic-merlot-rose-gold-velikost-s-m_55355_1.jpg

garmin-vivosmart4-optic-merlot-rose-gold-velikost-s-m_55355_2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zminoval jsi, ze chces neco mensiho. Proto jsem psal, ze moc mensi, nez ten vivosmart4 neni, protoze tam potrebujes nekam zabudovat ten modul na snimani tepu (pokud to tedy nema byt jen krokomer).

Vivosmart 4 Optic je vetsi, protoze ma v sobe jeste zabudovany GPS modul. Vivosmart 4 GPS nema, ale muzes vyuzit GPS z mobilniho telefonu, takze ti to trasu pak taky trackuje.

Ptal jsem se kolegy na ten xiaomi. Ma tenhle: https://xm.cz/xiaomi-mi-band-4

Vyhoda je, ze si ten modul muzes z naramku "vyloupnout" a muzes si koupit naramky ruzne barvy. On si nekde v Cine k tomu koupil cerny DLC tah, takze to nepusobi tak plastove. Ale je to kapku vetsi nez Vivosmart 4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já taky používám Vivosmart 4, jelikož mám rád klasické hodinky, ale dlouho dobu jsem používal Fénix a Apple watch, ale tahle varianta Vivosmart 4 na pravé ruce a na levé ruce klasika je pohoda, je to jen o zvyku. Garmin má skvělé měření a prakticky se ani nepozná jestli je to klasický náramek nebo chytrák. Můžu jen doporučit. Je to vlastně dost účelové a návykové. A já se bál, že jsem jediný blázen co to takhle nosí, ale když někdo může nosit klasiku a k tomu na pravé ruce Apple watch tak proč ne. Dnes se fantazii meze nekladou. Ale upřímně se těším na Alpina AlpinerX Alive, to bude klasika s chytrým náramkem dohromady, jestli to dotáhnou. Mám AlpinerX a tam bohužel je co dotahovat. HM se omlouvám za OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial ste to nepostrehli GARMIN services su vraj niekolko dni dole - utocnikom sa podarilo im komplet zasifrovat infrastrukturu a pozaduju 10M $ za kluce na odsifrovanie, je predpoklad ze vsetky data ktore uzivatelia posielali do Garminu su tiez v rukach utocnikov.
 

https://techbox.dennikn.sk/systemy-garminu-skolabovali-kto-za-tym-stoji/

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/garmin-outage-caused-by-confirmed-wastedlocker-ransomware-attack/?fbclid=IwAR3gqRYAlrQ2d3hNf7__auzt4jWUczeklX62UT_Q7eoyMU_i2jBxrK_uccU

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo. Kdyby to nekomu kazilo statistiky, tak https://www.komoot.com umi importovat aktivity z Garminu. Treba u vivosport je potreba jeste nainstalovat Garmin Express - ktery je kupodivu jeste dostupny (a nevypada, ze by byl zavirovany) a pak staci stahnout .fit soubory a nacpat je do Komoot.

Btw, kdyz bude Garmin down delsi dobu, tak co misto toho? Sigma? Libilo se mi, ze by mi to mohlo i ukazovat trasu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vraj uz makaju na tom aby z neposkodenych zaloh dali servre do prevadzky, tak do par dni to bude ok.
Kazdopadne je to na zamyslenie ak mate zalogovane data o ktore nechcete prist.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od dnešního rána už jim to zase synchronizuje. Ještě teda nejede úplně všechno, ale z hodinek se mně to nahrálo a na stránkách to vidím. Co se týče zálohování, tak asi nejlepší je propojit si Connect s nějakou jinou službou (Strava, Komoot, ...) a ono se to při uploadu do Connectu automaticky nahraje i na požadovanou službu. Taková Strava umí rovnou naimportovat i FIT soubory z Garminu, takže kdyby to zase padlo, tak se dá zařízení k PC připojit jako mass storage, zkopírovat si ručně soubory a naimportovat si je kam libo.

BTW pomocí týhle stránky se dají z Connectu přenýst všechny aktivity někam jinam - https://tapiriik.com/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Paw napsal:

Od dnešního rána už jim to zase synchronizuje. Ještě teda nejede úplně všechno, ale z hodinek se mně to nahrálo a na stránkách to vidím. Co se týče zálohování, tak asi nejlepší je propojit si Connect s nějakou jinou službou (Strava, Komoot, ...) a ono se to při uploadu do Connectu automaticky nahraje i na požadovanou službu. Taková Strava umí rovnou naimportovat i FIT soubory z Garminu, takže kdyby to zase padlo, tak se dá zařízení k PC připojit jako mass storage, zkopírovat si ručně soubory a naimportovat si je kam libo.

BTW pomocí týhle stránky se dají z Connectu přenýst všechny aktivity někam jinam - https://tapiriik.com/

Zálohování aktivit je jedna věc (vlastně všechny .fit mám furt v hodinkách, nebyl jsem donucen nic mazat, tedy krom jednoho poškozeného souboru, který jsem nahrazoval opraveným), ale pak je v Connectu dost jiných informací, u kterých to tak jednoduché není, třeba celodenní HR, okysličení krve, spánek atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne všechny hodinky/náramky maj tak velkou paměť. Ve starejch fenixech 5 jsem měl aktivity až do prosince, po přechodu na Instincty se mně tam vejdou aktivity jen do května. Někdy ta synchronizace (zálohování) prostě bodne.

Máš pravdu v tom, že v Connectu je víc informací než jen trasy, to ani nevím jestli jde nějak zálohovat mimo. Pro mě jsou nejdůležitější aktivity a ty mám díky automatický synchronizaci i jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pánové, jaké máte zkušenosti z měřením tepu srdce u fitness náramků? Já vyzkoušel 2 od Samsungu, naposledy Galaxy Fit e a stejně jako předchozí od čínských značek úplně k ničemu. Myslel jsem, že při tabatě, kde tepovku potřebuji hlídat, ji změří každý fit-náramek. Nepotřebuji nic exaktně přesného nicméně aby mi naměřil stejnou tepovku v 8 měřeních jdoucích po sobě v průběhu 30 min. je holý nesmysl. Nemáte někdo vyzkoušeny náramky, které spolehlivě fungují i při aktivním cvičení a nejen při jízdě na kole?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chces presnou tepovku a exaktni mereni, tak je nejlepsi hrudni pas s fitness hodinkama. Ty naramky beru spis jako doplnkovy nastroj pro mereni kroku, tepovky a stresu v prubehu dne.

Ja pouzivam Garmin Vivosmart4, ale z aktivit s nim trackuju pouze chuzi. Cviceni ne, takze nedokazu za nej dat presne ruku do ohne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě já žádné přesné měření nepotřebuji, takže pokud to bude +- 5 tepů za min. mimo od reality je jedno, ale aby to měřilo i u cvičení. Ten hrudní pás vím, že je varianta, ale napřed jsem chtěl vyzkoušet ten náramek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tomu teda asi nerozumim - to chces rict, ze ty Samsungy ti pri aktivite tepovku nemeri?

Jak pisu, vivosmart4 pri aktivite (chozeni) tepovku zobrazovat umi. Plus pak si to samozrejme muzes jeste zanalyzovat zpetne v ramci aplikace Connect.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, přesně to chci říct. Při cvičení, myslím tím skutečné cvičení jako tabata, prostě ten náramek nic nezměří. Naměřil 8x stejnou hodnotu srdečního tepu, konkrétně 82 tepů za min., což je nesmysl. Nemluvím o jízdě na kole nebo chození. To není cvičební aktivita jako taková.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

olson21 - první hodinky, Suunto, s měřením tepu jsem měl před 4 lety, pak druhé (Garmin), ty mám dodnes, k tomu hodinky Samsung a taky náramek Garmin Vivosport, ten nosím na motorku a tam, kde by mi hodinky překážely. Za tu dobu jsem se naučil ty věci na zápěstí dobře dotahovat, musí sedět, nesmí se hýbat a nesmí se pod ně dostat světlo, pokud má senzor tepu fungovat dobře. S náramkem neměřím aktivity, ale tep, energii, kroky atd. průběžně sleduji a protože mám 3 zdroje (Garmin hodinky, Garmin náramek, Samsung) a dělám to dlouhodobě, mohu říci, že s tolerancí, kterou akceptuji, měří všechny zdroje plus mínus podobně. Rozhodně nemohu říci, že když se po mém typickém dnu večer kouknu na grafy, že by byly výsledky nějak zřetelně jiné podle toho, jestli jsem měl na ruce náramek nebo jedny ze dvou chytrých hodinek.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale to se bavíme pořád každý o něčem jiném. Přeskočím podmínky jako dobře dotažený řemínek, nebo jeho umístění. To je automatické. Nicméně jediné co skutečně potřebuji je měřit tepovou frekvenci při cvičení. To je jediná věc kterou od těchto náramků čekám. Když jedu nějaké dynamické cvičení, tak nemůžu zastavovat a dívat se na náramek zda měří a kolik. Tristní pak je, když náramek naměří 8x stejnou tepovou hodnotu v průběhu cca. 50 min. A o tom právě hovořím. Mám vyzkoušeny 3 nebo 4 fitness náramky, které prostě tu tepovku v průběhu cvičení nedokážou změřit. Proto i můj dotaz cílil právě na tento problém. Nebavím se o tepovce při chůzi, sezení či spánku, ale při dynamickém cvičení. Proto jsem se ptal, zda má někdo zkušenost s tímto problémem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja proste beru ty naramky spis jen jako doplnkove zarizeni na monitoring tepu/stresu a pocitani kroku a nastoupanych pater v prubehu dne. Fitness v tomhle pohledu je spis jako monitoring zdravi nez monitoring sportovniho vykonu.

Pokud chces opravdu sportovni pouziti a presnejsi data a mereni, tak bych spis zkusil fitness hodinky. Treba rada Garmin Forerunner pro bezce by na tohle asi byla idealni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...