Jump to content

Historie Panerai (a Rolex)

Mitak
 Share

Recommended Posts

Čtu a čtu a zapomněl jsem koukat na hokej. Přiznávám se bez mučení čemu dávám přednost. Jdu to ještě jednout prolítnout.

Díky. PS: s Kanadou jsme prohráli, ale PAM alespoň u mě vyhrávají vždycky.

Psal jsem ještě Jakeovi dotaz na produkci Panerai v šedesátých až osmdesátých letech, protože o tomto období se fakt nikde nic nepíše a ani on se ve svém článku vůbec nezmiňuje.

Podle Jakea byly poslední Panerai vyrobeny v padesátých letech a pak vůbec žádné až do devadesátých let, kdy začala výroba pro běžný civilní prodej.

No a v devadesátých letech, kdy se Panerai rozhodli znovu vyrábět hodinky, tak se opět obrátili na Rolex, když pro ně dřív Rolex dělali prakticky všechno. No a Rolex prohlásili, že se pletou a že nikdy nevyráběli hodinky pro žádnou jinou společnost. Načež Panerai argumentovali, že ano, že vyráběli pro ně a Rolex dál trval na tom, že nevyráběli :-)

Pak jsem se ještě ptal, jestli dělali v té době temna aspoň hloubkoměry nebo kompasy a Jake psal, že neví, ale tipuje, že ne.

Otázkou tedy stále zůstává, co ta společnost skoro čtyřicet roků vlastně dělala a jestli vůbec existovala. Možná že bysme to ale mohli nechat nezodpovězené, trocha nejasností neuškodí :-)

Super článek - díky za něj. K té poslední zprávě - pokud byly poslední Panerai vyrobeny v padesátých letech, jakto, že v přehledu jsou i modely označené jako vyrobené v šedesátých? :)

Bůh ví :-) Ale jestli správně vidím, tak jde jen o jeden, předposlední, obrázek. Podle nožek se hodně liší od všeho předchozího. Možná jde o nějaký prototyp anebo nějaký bastl s pouzdrem, které mělo původně drátěné nožky.

Psal jsem ještě Jakeovi dotaz na produkci Panerai v šedesátých až osmdesátých letech, protože o tomto období se fakt nikde nic nepíše a ani on se ve svém článku vůbec nezmiňuje.

Podle Jakea byly poslední Panerai vyrobeny v padesátých letech a pak vůbec žádné až do devadesátých let, kdy začala výroba pro běžný civilní prodej.

No a v devadesátých letech, kdy se Panerai rozhodli znovu vyrábět hodinky, tak se opět obrátili na Rolex, když pro ně dřív Rolex dělali prakticky všechno. No a Rolex prohlásili, že se pletou a že nikdy nevyráběli hodinky pro žádnou jinou společnost. Načež Panerai argumentovali, že ano, že vyráběli pro ně a Rolex dál trval na tom, že nevyráběli :-)

Pak jsem se ještě ptal, jestli dělali v té době temna aspoň hloubkoměry nebo kompasy a Jake psal, že neví, ale tipuje, že ne.

Otázkou tedy stále zůstává, co ta společnost skoro čtyřicet roků vlastně dělala a jestli vůbec existovala. Možná že bysme to ale mohli nechat nezodpovězené, trocha nejasností neuškodí :-)

Ja jsem kdysi nasel clanek, ktery pojednaval o tom, ze vse co vyrobili do devadesatych let, podlehalo prisnemu vojenskemu tajemstvi. Vse kolem vyvoje pro italskou armadu, vystroje zabich muzu, apod. bylo velmi citlive tema, ktere nebylo mozne zverejnit a Panerai byl vazan mlcenlivosti. Ostatne fasisticky rezim italie a akce zabich muzu proti spojencum je neco, za co se treba firma nechtela chlubit. Pamatuji si, jak Mitsubishi zurive odmitalo vse, co se tykalo letadel ZERO a jak o tom odmitali mluvit. Nakonec se podileli na rekonstrukci jednoho nebo dvou vzacnych kusu a nikdo s tim nemel problem.

Edited by Frantik

Dnes už jsou ty torpéda taky v kdejakém muzeu, ostatně další evropské země včetně Británie, tuto "stealth" technologii okopírovali, takže si nemají co vyčítat. Je to dávno a je to stejně zbytečné řešit jako dodávky německých uniforem od Hugo Boss. Taky nosím B-Uhr a nejsem žádný nácek.

Dnes už jsou ty torpéda taky v kdejakém muzeu, ostatně další evropské země včetně Británie, tuto "stealth" technologii okopírovali, takže si nemají co vyčítat. Je to dávno a je to stejně zbytečné řešit jako dodávky německých uniforem od Hugo Boss. Taky nosím B-Uhr a nejsem žádný nácek.

To je bez diskuze. Ale treba v sedmdesatkach nebo osmdesatkach to tak nebylo. Ale hlavne si myslim, ze Panerai byl proste pod smlouvou jako jakykoli jiny dodavatel armady a tak se nic nezverejnovalo a vse pro civilni sektor bylo tabu.

Ty Californie dělají teď o dost hezčí - bez datumovky, přitom se stejným referenčním číslem, takže tě to nemusí mrzet a můžeš si koupit ty novější :-)

:-))) to je fakt dobré

Jinak nejen jako fanoušek Panerai považuji příspěvek Mitaka za jeden z nejlepších za poslední dobu...

Ja jsem si o Panerai driv myslel ze je to proste umele nafoukla bublina a modni zalezitost za nesmyslny penize, ale i diky tomuhle clanku si to uz nemyslim ;)

Ta historie a ty okolnosti vzniku jednotlivich modelu jsou super, ty hodinky jsou hodne nadcasovy :smile_anim: