Přejít na obsah

Presnosť hodiniek LLD


Doporučené příspěvky

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať Vás ako odborníkov kúpil som si hodinky Londines (LLD) v 02/2015 od začiatku išli s presnosťou cca +7/8sec (čo som absolútne nemal zapotreby riešiť) ale posledné dni (čo je cca 3 mesiace od kúpi) sa mi to zrýchlilo na +15/16 sec/deň trochu sa divím prečo sa to deje, idem to odsledovať ale ak sa to nezmení podľa Vás to má zmysel dávať na reklamačku ? Resp.či ma nepošlú kade ľahšie s textom "to je v norme" 

V zásade mi to až tak nevadí, hodiny si raz za týždeň nastavím a 1-2min mi je jedno ... Len podľa Vás nejaký typ prečo je to tak alebo ako by sa to mohlo zlepšiť ... :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LLD v sobě mají ETU 2824-2 pokud se nemýlím, odchylku máš tedy v normě, i když to jde u hodináře seřídit
aby šlapaly přesněji, zkus vysledovat v jaké poloze se hodinky předbíhají / zpožďují a díky tomu si je můžeš
trošku zkorigovat, tedy příklad:
- při denním nošení na ruce se mi předběhnou o 5 sec / den
- položené na korunku se zpozdí o 3 sec. za noc
výsledek nočního odkládání na korunku bude ve finále +2 sec. za den a noc
nebo taky zjistíš že položené korunkou nahoru udělají dalších 10 sec za noc do plusu atd., tohle chce
odzkoušet a podle toho je odkládat
 
něco o použitém strojku jsme vyštrachal na netu:

Úrovně zpracování a přesnost:

Jsou k dispozici celkem 4 stupně vyráběných strojků ? Standard, Elaboré, Top a Chronométre. Liší se v úpravě pokovením (nikl nebo dražší a trvanlivější rhodium), zdobením, kvalitou součástek (například v použitém materiálu, v ochraně proti nárazu) a vyladěním přesnosti.

Standard je pokoven niklem, má ochranu proti nárazu Etachocs, vlásek Nivarox-2, hnací pero Nivaflex NO. Není zdobený a je seřizován ve dvou polohách. Průměrná přesnost se udává ? 12 vteřin za den, maximální denní odchylka je ? 30 vteřin denně.

Elaboré má stejné součástky jako Standard. Je ale seřizován ve třech polohách a průměrná přesnost je ? 7 vteřin denně, maximální denní odchylka je ? 20 vteřin za den. Na rozdíl od Standardu je mírně zdobená.

Top se od předchozích úrovní liší v ochraně proti nárazu (Incabloc), materiálu vlásku (Anachron). Dále obsahuje hnací pero NivaflexNM a je více zdobený, než předchozí dva stupně. Seřizuje se v 5 pozicích, průměrná přesnost je ? 4 vteřiny za den, maximální denní odchylka je ? 10 vteřin.

Chronométre je nejvyšší vyráběná úroveň ETA 2824-2. Obsahuje stejné součástky jako Elaboré. Nejvýznamnějším rozdílem je podmínka vyhovět přísným podmínkám certifikace švýcarského institutu COSC. Každý certifikovaný chronometrický strojek má své výrobní číslo a jeho zdobení je věnována maximální péče.

Určitě jste zvědaví, jak často je nutné nechat hodinky vyčistit a seřídit na vibrografu. Obecně, pokud je nosíte denně, pak se doporučuje navštívit hodináře jednou za tři až pět let. Při intenzívnějším používání neuděláte chybu, když servisní interval ještě zkrátíte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tommas4 : ďakujem za veľa informácií, skúsim to otočit na noc na korunku, tak ešte nebuvali :) budem skusat aspoň viem že je to v norme. Však keď som si ich kupoval tak som vedel ze ich nebudem mať na sledovanie presneho casu nato máme iné Elektro zariadenia 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LLD je osazený 2824kou v top grádu. Třeba můj exemplář se docela solidně poštelovaný, při plném nátahu vykazuje i po letech max. odchylku mezi jednotlivými polohami 7 s. ETA 2824 ale nemusí mít dobře ošetřený isochronismus, když je málo natažená, může být denní odchylka znatelně větší, rozdíl 10 s po vyběhnutí péra o 24 hod nebude nic mimořádného. - Takže S9per, nemůže být ten pozorovaný rozdíl způsobený tím, že jsi hodinkami méně mával ==> že byly málo natažené? .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

LLD v sobě mají ETU 2824-2 pokud se nemýlím, odchylku máš tedy v normě, i když to jde u hodináře seřídit

aby šlapaly přesněji, zkus vysledovat v jaké poloze se hodinky předbíhají / zpožďují a díky tomu si je můžeš

trošku zkorigovat, tedy příklad:

- při denním nošení na ruce se mi předběhnou o 5 sec / den

- položené na korunku se zpozdí o 3 sec. za noc

výsledek nočního odkládání na korunku bude ve finále +2 sec. za den a noc

nebo taky zjistíš že položené korunkou nahoru udělají dalších 10 sec za noc do plusu atd., tohle chce

odzkoušet a podle toho je odkládat

 

něco o použitém strojku jsme vyštrachal na netu:

 

Úrovně zpracování a přesnost:

 

Jsou k dispozici celkem 4 stupně vyráběných strojků ? Standard, Elaboré, Top a Chronométre. Liší se v úpravě pokovením (nikl nebo dražší a trvanlivější rhodium), zdobením, kvalitou součástek (například v použitém materiálu, v ochraně proti nárazu) a vyladěním přesnosti.

 

Standard je pokoven niklem, má ochranu proti nárazu Etachocs, vlásek Nivarox-2, hnací pero Nivaflex NO. Není zdobený a je seřizován ve dvou polohách. Průměrná přesnost se udává ? 12 vteřin za den, maximální denní odchylka je ? 30 vteřin denně.

 

Elaboré má stejné součástky jako Standard. Je ale seřizován ve třech polohách a průměrná přesnost je ? 7 vteřin denně, maximální denní odchylka je ? 20 vteřin za den. Na rozdíl od Standardu je mírně zdobená.

 

Top se od předchozích úrovní liší v ochraně proti nárazu (Incabloc), materiálu vlásku (Anachron). Dále obsahuje hnací pero NivaflexNM a je více zdobený, než předchozí dva stupně. Seřizuje se v 5 pozicích, průměrná přesnost je ? 4 vteřiny za den, maximální denní odchylka je ? 10 vteřin.

 

Chronométre je nejvyšší vyráběná úroveň ETA 2824-2. Obsahuje stejné součástky jako Elaboré. Nejvýznamnějším rozdílem je podmínka vyhovět přísným podmínkám certifikace švýcarského institutu COSC. Každý certifikovaný chronometrický strojek má své výrobní číslo a jeho zdobení je věnována maximální péče.

 

Určitě jste zvědaví, jak často je nutné nechat hodinky vyčistit a seřídit na vibrografu. Obecně, pokud je nosíte denně, pak se doporučuje navštívit hodináře jednou za tři až pět let. Při intenzívnějším používání neuděláte chybu, když servisní interval ještě zkrátíte.

 

Tohle je podle me chybne. Chronometr ma komponenty shodne s TOP GRADE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak prosím považujte mou citaci ohledně strojku ETA 2824-2 z druhého postu za pěknou,

ale ne nutně korektní. Nejsem na fóru dost dlouho na to abych si pamatoval kde co, že ano,

ovšem o těch dvou už jsem slyšel.

 

Mnou postnutá citace je zcela zkopírovaná odsud - www.photowatches.eu

no a modří už vědí a jsou doma, že ano.

 

tvl, to je den toto

 

 

 

@s9per - zkus to polohování na noc, za tím si stojím :)

Upraveno uživatelem tommas4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este mám jednu otázku nemôžem mať ich "zmagnetizované" ? Či v tom prípade by tá presnosť bola oveľa divokejšia ?

Teraz ich mám asi cca 2 týždne +15sek/deň. Presnosť som si meral v rôznych časoch a veľké výkyvy tam niesú ... asi sa mi to ustálilo na 15sek/deň. Len nerozumiem prečo mi 3 mesiace išli +8sek/deň a teraz +15sek/deň... 

 

Ale aj cez toto mi robia veľkú radosť :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Nechcem zakladat novu tému tak to sem dám. Mám LLD a asi po tyzdni nosenia sa mi luneta "pohne/posunie" bez môjho zásahu asi o sekundu. Nic pre mna zasadne lebo pri nastavovani času si to zrovnam. Je to asi otrasmi alebo niecim takym... ? Je niečo uvolnene? Riesili by ste to vobec lebo som si na hodinky zvikol tak že bez nich by som nevydrzal. Mám to dať do servisu? Niekto má s týmto skusenost? Hodinky sú v zaruke ešte jeden a pol roka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...