Přejít na obsah

Lowcost Pilotky


FlashFish

Doporučené příspěvky

Marc & Sons MSF-003

 

Mám rád styl B-uhr pro jeho jednoduchost a přehlednost. Přesto mi na Steinhartech číselník jednu dobu připadal takový prázdný, nevyužitý. Proto jsem začal slídit po netu a objevil jsem Marc & Sons MSF-003. Chvíli jsem váhal, hlavně kůli tomu letadýlku na dvanáctce. Hodinky jsem kupoval přímo z Německého shopu, protože nikde jinde jsem je nenašel. Po objednání, za dva dny byly u mě na ruce.

 

post-39186-0-10229900-1431029704_thumb.jpg

 

 

Pouzdro je z kartáčovaného nerezu s průměrem 44mm a svým tvarem trochu připomíná vajíčko. To se mi nečekaně líbí a v reálu je mnohem zajímavější než na fotkách.  Safírové sklíčko je vypouklé možná až moc, celková tloušťka hodinek je proto 15mm. Díky šroubovací korunce je dosaženo voděodolnosti 10ATM. Těžko říct co je sklíčko v dýnku zač, ale safír to podle mě není. Rozteč nožiček je rozumných 22mm, kožený řemen je velmi poddajný a příjemně se nosí. Řemen i trnová spona jsou signované Marc & Sons.

 

 

Strojek je osvědčená Miyota 8217 bez hackingu a je zdobený ženevskými pruhy. Rotor je opatřen nápisem výrobce a počtem kamenů - 21. V dané cenové kategorii je pohled na strojek nadprůměrný a budí zaslouženou pozornost. Po dvou měsících občasného nošení, udělá 4s do plusu přes den co je mám na ruce a odložené přes noc zas -2s. Takže za 24h celkem +2s což je super. Rezerva chodu je slušných 44hodin při plném natažení korunkou.

 

 

Číselník je černý s bílými indexy. Trochu mi vadí, že šestka je větší než zbytek čísel. A pak hlavně to letadlo na dvanáctce. Pořád jsem si na to nezvykl, podle mě to působí poněkud infantilně. Proč ho tam proboha dávali? (asi proto, aby každý poznal, že jsou to pilotky). Copak je něco špatného na tradičním trojúhelníčku se dvěma tečkami? Dále na číselníku u trojky najdeme datumovku a u devítky subčíselník s 24. hodinovým ukazatelem.

 

 

Ručky jsou na můj vkus příliš krátké a široké a chod krátké vteřinovky není tak plynulý jako např. u ETY. Lumi je na indexech a ručkách, tedy kromě vteřinovky. Hodnotím ho jako průměrný, po nasvícení rychle vadne, ale vlastně při trochu snahy je viditelný i ráno.

 

 

Nosím je tak jednou ? dvakrát týdně a jsem s nimi docela spokojen. Příjemně se nosí, korunka nekouše, hmotnost tak akorát, aby člověk nezapomněl, že je má na ruce. Překvapivě budí větší pozornost, než jsem čekal a hlavně děti jsou nadšené z letadýlka.

 

post-39186-0-04037000-1431029950_thumb.jpg

 

post-39186-0-55987400-1431029980_thumb.jpg

 

post-39186-0-82982600-1431029989_thumb.jpg

 

Takhle to vypadá po nasvícení v naprosté tmě (v koupelně)

 

post-39186-0-28028900-1431029998_thumb.jpg

 

Zátiší se Štajnama a s rubikovkama

 

post-39186-0-59722700-1431030007_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ackoliv nebyla zminena cena, nemyslim si, ze by slo o spatny kup. Design ciferniku je vec subjektivni, letadylko by mi snad ani nevadilo, ale uznavam, ze by bylo lepsi setrvat na dvou teckach a trojuhelniku. Prijemne mne prekvapilo znacne nadprumerne serizeni chodu strojku, i kdyz je to tezke posuzovat, behem zabehu nebo po delsi dobe se to muze zmenit. Ale i tak, nebude problem to u sikovneho hodinare s vibrografem nechat znovu 'ustalit'. At ti delaji radost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za komentáře.

 

Hodinky jsem kupoval přímo z německýho eshopu. Jinde to ani nejde, protože jak píše pan majitel Marco, chtějí prodávat přímo zákazníkovi, aby prodejní řetězec byl co nejkratší. Stály 179 éček + 15 doprava.

 

Když mi přišly, tak jsem si všiml, že pokud jsou v jakékoliv jiné poloze než na zádech, tak koktá vteřinovka mezi 2 a 4. Chvíli jsem přemýšlel, že to zkousnu, ale asi po týdnu jsem z toho byl otrávený. Tak jsem napsal email do Raichu. No a za tři dny jsem měl doma hodinky dvoje  :eek:  s tím, že se moc omlouvají. Ty druhé byly prý pečlivě vybrané a zkontrolované. A ješte tam byla prosba, jestli bych byl tak hodný a ty první jim poslal zpátky. Tomu říkám přístup k zákazníkovi.

 

Teď to po sobě čtu a skoro to vypadá jak reklama. Tak aspoň smažu adresu toho eshopu.

 

Ještě jedna momentka z dnešního krásného dne. Foceno mobilem, tak je trochu mázlá

 

post-39186-0-54207400-1431111262_thumb.jpg

Upraveno uživatelem FlashFish
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že jim čím dál víc přicházím na chuť. Jsou opravdu pohodlné, nikde netlačí, řemen je krásně měkoučký. Mám obvod zápěstí 17cm a jsem zvyklý hodinky nosit hodně na volno a jak je vidět z fotky - pohoda.

 

post-39186-0-07681300-1431803084_thumb.jpg

 

post-39186-0-45708400-1431803160_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...