Přejít na obsah

výběr hodinkovnice


noviisek

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 124
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • Po letech...

Ahoj magoři :-) Tak jsem se taky rozhodl pro trochu zápalu pro tvůrčí činnost. No co dodat. V podstatě šlo o to, že jsem nemohl najít nic co by vyhovovalo mým kriteriím, tj. Prostor pro troje až čtvery hodinky, pěkný vzhled, odkládací prostor pro pásky a stopky, průhled, odkládací prostor pro hodinky které zrovna nosim a nakonec přiměřená velikost. A samozřejmě cena nižší, než součet hodinek v krabici, což byl sakra problém :-D

 

Jako musim říct, že výroba byla, jako vše co si vymyslím, pěkný porod. Samotný návrh ´interiéru´ trval snad dva měsíce asi deset nákresů od dvou řad, přes šuplíky které jsem zavrhl až po dost opravných pokusů a vylepšení. Většinou když něco udělam, tak to neni tak hezký a funkční, jako byla představa na papíře, takže vše dělám formou nápad, vývoj. Nikdy nápad, uskutečnění.
Co se týče krabičky. Tam se nakonec ukázal jako můj největší problém moje zručnost a zkušenosti, čímž opět děkuji otci kytaráři, který měl ty nervy mi radit, i když občas marně :-)

 

No a k fotkám, stejně se tu chci jen tak z nudy vyprsit :-) Omluvte kvalitu obrazu, chyba není na vašem přijímači, ale mém vysílači.

 

post-26334-0-51474400-1577991717_thumb.jpg

post-26334-0-86306000-1577991729_thumb.jpg

post-26334-0-28991400-1577991746_thumb.jpg

post-26334-0-17138900-1577992005_thumb.jpg

 

Jo a jen pro představu, aby to nevypadalo, že tu pláču nad vývojem, samozřejmě aby to nebylo snadné, celý interiér měl být v podstatě skládačka s co nejmenším lepením, což ve výsledku vypadalo takhle :-D Jestli dobře počítám, 36 dílů. Šílenství. A to tam ještě chybí stuha, kostky do polštářků........

 

post-26334-0-37893800-1577992950_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Chobot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, po zvážení své šikovnosti a obratnosti s přihlédnutím k finančnímu limitu

 

jsem se zhlídl

v boxu značky Lidl

 

tedy Auriol - na šest kousků hodinek, na Lidshop cz

není to vrchol brašnářského řemesla, ale poměr cena/výkon neporazitelný.

199 Kč za kus, nešlo odolat, dva mám na cestě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Ahojte, nakoľko je toto vlákno už trošku staršie a mnohé linky tu uvedené sú už neaktuálne, tak Vás poprosím či niekto nemá radu ohľadom drevenej krabičky s plným vekom na 6-8 kúskov ...

Páči sa mi tento typ pántov a zatvárania ...

https://www.glancshop.sk/kufriky-puzdra-a-boxy-na-hodinky/boxy-na-hodinky/dreveny-box-na-hodinky-beco-crystal-4.htm

 

box na hodinky.JPG

Ak by to bolo niečo lacnejšie, tak to len poteší, no zase rád by som sa vyhol niečomu, čo má rozviklané pánty, zámok nespĺňa funkciu, prípadne box má nepoužiteľnú hĺbku, alebo veľkosť vankúšikov.

Upraveno uživatelem Pán času
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, tombas napsal:

To plné víko je podmínka? Já taky hledám box na hodinky a jsou jich mraky. Ptám se proto, jestli to plné víko má nějaký praktický význam, nebo je to jen z estetického hlediska, protože těch boxů s plným víkem je podstatně méně, než s průhledným.

Povodne som pozeral niečo takéto

https://www.trendhim.sk/pekny-box-na-hodinky-jasen-12-hodiniek-p.html

no nakoľko sa to nedá fyzicky vidieť a musím to objednať naslepo, tak plné veko sa mi zdá ako menej "rizikové". Trošku sa toho priesvitného plastu bojím, či je poriadne uchytený, nezožltne časom, nie je moc tenký a pod. Plné veko mi príde také bytelnejšie, aj keď neplánujem ten box nejako prepravovať, ani nič podobné. Nebránim sa zásadne ani priehladnému veku a aj keď viem, že to je len krabička a nejedná sa o nič dôležité, bol by som rád, keby už za niečo aj stála - nerád vyhadzujem peniaze sa niečo, čo ma začne časom svojim spracovaním iritovať 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tombas tak táto na fotkách vyzerá výborne, dokonca aj to plexi vyzerá, že tam je rozumne zasadené na rozdiel od tých lacnejších, kde je len prichytené nejakými zarážkami zospodu. Svetlý "interiér" je tiež super (tmavé hodinky tam vyniknú, svetlejšie sa tiež nestratia 😄 ) len ten zámok ja mať nemôžem, nakoľko ak je k takejto veci kľúčik, je jasné, že ho stratím 😄 takže to stráca význa. 

Tento je podobný, aj by spĺňal to, čo od neho očakávam a je o cca 40€ drahší, ako ten "tvoj", len rád by som objednal niečo, s čím tu má niekto osobnú skúsenosť. Pekná krabička je jedna vec, no niekedy sa mi zdá, že ten, čo daný produkt navrhol sa ani neunúval ho ostestovať, či je vhodný pre svoj účel (pri lacnnejších hodinkách sa mi stalo, že vankúšik v krabičke pre ne určenej viac remienok deformoval, ako mu pomáhal 😞 ) Ale ďakujem za radu, možno tu s týmto boxom bude mať niekto aj osobnú skúsenosť, prípadne aspoň s výrobcom.

https://www.glancshop.sk/kufriky-puzdra-a-boxy-na-hodinky/boxy-na-hodinky/dreveny-box-na-hodinky-beco-crystal-5.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tombas tiež nepotrebujem niečo exkluzívne, bude to schované niekde v skrinke, alebo zásuvke, no keď si zoberiem, že takéto krabičky stoja od 80, 100, 150€, niektoré aj cez 200€, tak by som bol rád, nech to už je primerané tej cene. Pri 20€ krabičke z Lidlu, alebo Tchiba človek očakáva, že to bude aj také spracovanie, no na nete som našiel box za 150€ a už na prezentačnej fotke bolo vidieť, ako sú skrutky, čo držia pánty uchytené nakrivo, tak sa obávam, ako to vyzerá v skutočnosti (aj BigMac na obrázku vyzerá inak, ako to, čo dostaneš reálne 😄 ) No uvidíme, možno nám sem nejakí skúsenejší maníci pošlú osobné skúsenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som kupil toto na Aliexpresse za 34€ aj s postou. Sice to trvalo, ale prislo v jednom kuse, slusne zabalene a pekne spracovane. Ako urcite je pravda ze to vyrabaju cinske deti a je to lepene ich potom a lakovane detskymi slzami, ale zatial to pekne drzi. Je to na tucet hodinek a vankusiky su take tie tvrdsie co si drzia tvar.

 

2021-02-26.jpg

2021-02-26 (1).jpg

20210327_000811.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, DrSlamastika napsal:

Ja som kupil toto na Aliexpresse za 34€ aj s postou. ...

Detičky sa snažili a ešte to tušim máš aj s akvarkom 😄 Keby sme nekupovali produkty od čínskych detí, tak chodíme bosí a nahí. Za tie peniaze to vyzerá super, kupoval si to teraz niekedy, prípadne máš na to nejaký link? 30ku som ochotný risknúť, ak to nevydrží, tak plakať nebudem. Kupovať boxík za 200€ na slepo a je možné, že to bude od tých istých detí, len s medzipristátim v západnej európe, to by ma už mzelo, keby to nebolo to pravé orechové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minuly mesiac cca to doslo. Dokonca niekde v recenziach kupujucich bolo ze ked mu to doslo z vylomenym pantom, tak po reklamacii poslali dalsi free a ten poskodeny si mohol samozrejme nechat.

Ale na druhu stranu mam uz aj skusenost s ali, ze ked to nedojde, vratia peniaze cca po mesiaci. Ak o to poziadas samozrejme :D

pridavam link na to co som bral ja:

 

https://www.aliexpress.com/item/1005001893951372.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7b3a4c4ddqFrrr

Upraveno uživatelem DrSlamastika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja uvidím, či niekto tu ešte dá referenciu na niečo primerané z týchto končín a ak nie, tak to asi skúsim risknúť z Ali a až sa otvoria obchody, pôjdem si kúpiť niečo trvácnejšie, ak tá čína bude moc prúser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...