Přejít na obsah

Seiko SKX 007/009


Zdeněk H.

Doporučené příspěvky

V jiném vlákně v této sekci jsem objevil příspěvek, ve kterém se píše, že mají přijít SKX 007/009 se 4r strojem. Požádal jsem autora o upřesnění, ale to nepřichází, proto zakládám samostatné vlákno a snad se dopátrám nějaké informace, jsem totiž velmi netrpělivý. S SKX jsem momentálně srostlý a myslím, že jsem našel hodinky, které mě budou bavit ještě dlouho. Nicméně mě trápí rezerva nátahu, resp. absence možnosti ručního nátahu. Správa o novém strojku ve mně tedy vyvolává zvědavost a byl bych rád, kdyby do budoucna ruční nátahem disponovaly. 

 

Byl jsem teď s asi půl roku starými hodinkami se strojkem 7S26 u hodináře a řekl mi, že jde o novou evoluci. Má prý nově všechna ložiska s rubínovým kamenem a měl by prý být výrazně odolnější. Označený je jako 7S26 - C. U starších strojků byl prý právě s ložisky problém. Má někdo takovou zkušenost?

Upraveno uživatelem Zdeněk H.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to by byla pecka! Musím říct, že monstrům jsem (zatím) nějak nepřišel na chuť a vždy u mě jako potápky vedly právě 007 popř. 009. Proto jsem v tuto informaci tak nějak tajně doufal. Že když nový strojek s hackingem a ručním nátahem dali do nových monster, mohli by zlepšit i ten v 007/009. Až to bude, tak jdu určitě do nich!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už asi rok až dva před nástupem nových Monster s 4rxx strojkem se mluvilo a spíš doufalo v nové 007 s lepším strojkem. A zatím se nic nezměnilo. Je to kachna. Navíc, pokud nepředělají nějak korunku, tak si akorát dojebeš závit o něco dřív, protože takle bídný závit Seiko snad u jiných hodinek nemá. Nechápu to, přitom závit na Monstrech je naprosto bezproblémový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O nových SKX nevím nic (ne že bych nějaké informace hledal). S korunkou problém nemám a strojek mi taky stačí jaký je. Ale teď jsem se nějak, nevím jak, poslední dobou dostal na hodinky-koscom a tam jsem viděl - kromě toho, že tam mají SKX007K na gumě dvakrát za různou cenu, tohle podivné pouzdro. Tak nevím, jestli to není nějaký novější typ. Viz odkaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik máte rezervu nátahu? Já u svých jenom 24 hodin a to jsou půl roku staré..To je fakt na nic, jinak jsou dokonalé

A co takhle swap strojku by nešel třeba za 4r36?

24hodin rezerva?Pokud ses si jistej,ze jsou dostatecne natazeny a nestaci to,pak zbyva jediny- reklamuj.... Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to by byla pecka! Musím říct, že monstrům jsem (zatím) nějak nepřišel na chuť a vždy u mě jako potápky vedly právě 007 popř. 009. Proto jsem v tuto informaci tak nějak tajně doufal. Že když nový strojek s hackingem a ručním nátahem dali do nových monster, mohli by zlepšit i ten v 007/009. Až to bude, tak jdu určitě do nich!

 

Cítím to stejně. Byly by to moje příští hodinky. Bohužel už se zde objevují zprávy o tom, že jde o kachnu :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už asi rok až dva před nástupem nových Monster s 4rxx strojkem se mluvilo a spíš doufalo v nové 007 s lepším strojkem. A zatím se nic nezměnilo. Je to kachna. Navíc, pokud nepředělají nějak korunku, tak si akorát dojebeš závit o něco dřív, protože takle bídný závit Seiko snad u jiných hodinek nemá. Nechápu to, přitom závit na Monstrech je naprosto bezproblémový.

 

Doufal jsem i já a mrzím, že se teď dozvídám, že jde o kachnu. Co se týká závitu, mám asi štěstím ale zatím s ním nemám problém. Jelikož jsem měl načtené fórum, pracuju s ní opatrně systémem - nejdříve lehké zatlačení a klik, po kterém zůstává, kde má, tj. na začátku závitu a následně už pouze dotažení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No 3 dny nošení, v pátek v 18,00 odložení a v sobotu kolem 20.00 stop.

Jinak jdou přesně..stačil by jenom ten ruční nátah..

Já když v pátek v 18:00 odložím, zastaví se v průběhu neděle. Takže minimálně jednou o víkendu musejí na ruku. Je možné, že je odkládáš bez plného nabití, nemyslím si, že by tam byl nějaký problém. Pro plné nabití musejí být na ruce min. 8 hodin denně.

Upraveno uživatelem Zdeněk H.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 4R36 prý stojí 49 liber.. + nová korunka je potřeba  (cousinuk.co.uk)

Líp tam jde prý 6R15

 

Info z watchuseek

 

Nemám na to čas ale o prázdninách to začnu řešit, ty hodinky si lepší kalibr zaslouží

V Sarb059 Alpinist je 6R15, takže to je vyzkoušené, protože jde o identické pouzdro. Rozdíl je pouze ve strojku, ciferníku, ručičkách, signaci korunky a dýnku. Bohužel mi u strojku 6R15 dost vadí absence dne v týdnu a na SKX tak nějak patří, tak bych tam taky raději viděl 4R36. Řešil jsem to s Tondakem a byl jsem ochoten dát i ty peníze, ale Tonda od toho nakonec ustoupil s tím, že neví, jak pořešit natahovací hřídelku a že je to pro něj v konečném důsledku finančně nezajímavé se s tím zabývat, což docela chápu. Takže problém asi není v umístění strojku, ale v té hřídelce a korunce. Já to vyřešil právě koupí Alpinistů, ale musím říct, že ač jde o stejné pouzdro, jsou SKX007/009 zcela jiné hodinky a snad se mi ve finále i líbí víc. Takže pokud to nějak pořešíš s tou 4R36, dej určitě vědět, ta přestavba mi nedává spát. Troufám si tvrdit, že pokud by se do SKX007 nacpala 4R36, ciferník z SKX171, double domed safír od Harolda s modrým AR a pořádný tah s plnýma koncovkama a pořádnou sponou se StrapCode (jubilee nebo oyster), měl bych definitivní potápky a modrým Sumám bych udělal pápá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To KarelHB:

Taksi dej na Alpinisty cifr a ručky z SKX a mas to ;)

Musíš pořádně číst. Musel bych vyměnit ještě lunetu a nevím, co bych si počal s tím prázdným okýnkem na den v týdnu :) . Ale jinak dík za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...