Přejít na obsah

Seiko SKX 007/009


Zdeněk H.

Doporučené příspěvky

Mam dotaz. Vcera sem koukal na nejaky videa s SKX a chlapik si tam tocil lunetou dvema prsty jako by se nechumelilo. Ja kdyz si chcu obcas zertovne protocit lunetu tak vypadam jak kdybych se dobyval do stare flasky s okurkama. Ma smysl do toho vrtat nebo je to zamer aby to drzelo pri ponoru a nechat to bejt radsi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som medzi lunetu a sklíčko kvapol malinkú kvapku hodinárskeho oleja a chodí absolútne fantasticky. Naozaj sa dá točiť dvomi prstami. Či to tak chceš alebo nie, je už len na Tebe. Je to bez zásahu a nič tým nepokazíš.

Upraveno uživatelem brumko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dotaz. Vcera sem koukal na nejaky videa s SKX a chlapik si tam tocil lunetou dvema prsty jako by se nechumelilo. Ja kdyz si chcu obcas zertovne protocit lunetu tak vypadam jak kdybych se dobyval do stare flasky s okurkama. Ma smysl do toho vrtat nebo je to zamer aby to drzelo pri ponoru a nechat to bejt radsi?

 

Mě jde také otočit hezky zlehka, ne tak lehce aby se nahodně luneta otočila sama ale mezi placem a ukazovačkem nemam problém točit jak na kolotoči. 

Děkuju za info. Luneta cvaká normálně, ale je tam znatelnej větší odpor, tak bude zřejmě lepší sundat to a vyčistit. Co si vybavuju nějakej starší návod tady tak to jde normálně nožem, tak kdybych se dlouho neozýval, tak mi šijou tepny. 

 

 

 

:lol2:  tak hodně zdaru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za info. Luneta cvaká normálně, ale je tam znatelnej větší odpor, tak bude zřejmě lepší sundat to a vyčistit. Co si vybavuju nějakej starší návod tady tak to jde normálně nožem, tak kdybych se dlouho neozýval, tak mi šijou tepny.

Ak môžem poradiť, tak zober normálny nôž, párkrát ho omotaj potravinovou fóliou, a skús tou ostrou hranou jednoducho "vylúpnuť" lunetu. Malo by to ísť pomerne ľahko.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za info. Luneta cvaká normálně, ale je tam znatelnej větší odpor, tak bude zřejmě lepší sundat to a vyčistit. Co si vybavuju nějakej starší návod tady tak to jde normálně nožem, tak kdybych se dlouho neozýval, tak mi šijou tepny. 

Než se pustíš do rozdělávání, tak bych nejdříve zkusil vzít silikonový olej a nastříkat jej pod lunetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cokoli co namaže ten o-kroužek mezi pouzdrem a lunetou. Jen se může stát, že to je přituhlé díky bordelu nashromážděnému za roky provozu. Takže vyčištění nakonec bude nutné tak jako tak. Ale zase, je to záležitost na 5 minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než se pustíš do rozdělávání, tak bych nejdříve zkusil vzít silikonový olej a nastříkat jej pod lunetu.

Mne to pod lunetu nefungovalo. Musel som kvapnúť medzi sklo a lunetu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapí zdar,

kdo budete chtít a budete mít cestu do Karlína, tak Vám nabízím po předchozí telefonické dohodě nejméně násilnou metodu.

Vyhoďte si ven stroj a já Vám zdarma hodinky včetně tahu proženu jedním cyklem ultrazvukové čističky a budete nemile překvapeni co z hodinek vypadá!

Současně můžeme hodinky rovnou prostříknout vhodným mazadlem, ale olej na šicí stroje to jistě nebude

 

Kdo budete mít zájem prosím do S.Z.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem to prostřík, podle rady. Je to lepší, ale když to srovnám s želvama / monstrama, tak to pořád ještě není ono. Na závěr celého experimentu sem provedl ještě pár nesmělých pokusů o sundání lunety, ale radši sem toho nakonec nechal. Přeci jenom sou to dost mastný hodinky (po dnešku).

 

Děkuju všem za rady a kdybyste měl někdo tip jak se vloupat pod lunetu bez použití dýky tak se rád nechám poučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že všechna videa o sundavání lunet jsou docela zavádějící a ukazují to na odpaněných kusech, kde to jde už hladce.

 

Když jsem poprvé sundával lunetu z monster, namlsán motivačním videem, tak to byla docela dřina. Jo a luneta se otáčela ztuha, protože zmíněná O gumička byla prasklá. Taky jsem to předtím mazal silikonem, ale byla to slepá ulička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci prosim vas, mam rad mensi hodinky (zapesti mam 19cm) a shlidl jsem se v SKX013. Koukal jsem na YT na nejaka videa a ikdyz se snazim je rozmerove porovnat s SKX007, ocenil bych info, jak velky je realny rozdil ve velikosti. 013 maji 38 a 007 zase 44, coz se nezda jako velky rozdil, ale na ruce mohou obe hodinky vypadat zcela jinak nebo podobne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci prosim vas, mam rad mensi hodinky (zapesti mam 19cm) a shlidl jsem se v SKX013. Koukal jsem na YT na nejaka videa a ikdyz se snazim je rozmerove porovnat s SKX007, ocenil bych info, jak velky je realny rozdil ve velikosti. 013 maji 38 a 007 zase 44, coz se nezda jako velky rozdil, ale na ruce mohou obe hodinky vypadat zcela jinak nebo podobne...

 

No na 19cm si myslím, že i ty 007 budou vypadat "menší". Jak jde videt na fotce (z netu) tak rozdíl je hlavně pocitové velikost. Lug to lug to vypadá že mají skoro nastejny a tudíš myslím, že se budou stejně i nosit. 

 

TADY celkem zajímavé čtení z WUS

 

post-51426-0-18105900-1521923207_thumb.jpg

Upraveno uživatelem 01axel01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pánové. Měl bych dotaz. Chci se zbavit dvou modelů od Orientu a míto nich byly původní plán nové Raye, ale začínám být nalomen na 007. Asi mi nejde primárně o tahání do vody, na to mám G-Shocky a Vostoky, ale..líbí se mi ta aura nezničitelnosti. Stojí za to ty peníze navíc? Je to opravdu taková legenda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...