Přejít na obsah

Seiko SKX 007/009


Zdeněk H.

Doporučené příspěvky

SKX se tady objevují v pravidelných intervalech. Klidně si dej inzerát s poptávkou (pokud jsi již tak neučinil).

Až došetřím na Tudory, tak ti moje SKX klidně střelím :)

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto chápu, myslíte že má smysl vyčkávat až se nějaké SKX ukážou tady v inzerci (pokud se vůbec ukážou), nebo si radši připlatit a koupit nové z CW dokud jsou?

Když si všimneš diskuse výše, tak je to o tom, že už u nás údajně vůbec nebudou. Ale dělá se kolem toho stejná komedie, jako u Rolex/Tudor, tedy mlží se i s tím, co je bylo, respektive nebylo skladem. Tuším, že dnes už nejsou skladem a je to rozebrané. Nicméně informace, jak jsem psal výše, byla taková, že poslední várka byla pouze pro objednané. Delikatesa byla, že měly být na konci června a přišly až začátkem října, nicméně hlavně, že přišly. Jak píše kolega, dal bych si poptávku do koupím a uvidíš, ale je třeba počítat s tím, že už asi půjdou cenově nahoru, jako u všeho, kde je problém s dostupností. Viz. stará Monstra. Nehledě na fakt, že Seiko jde cenově nahoru se všemi modely. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s výše uvedeným, ale.... U Seika já už dneska nevěřím ničemu. Znovu vydávají limitky starších modelů, jak píše Sphinxxx, tak mlžení se zásobami a tak.

 

Třeba se zelenými Alpinisty Sarb017 vydalo Seiko zaručenou informaci, že končí výroba a nebudou, tak je kšeftaři hned začali prodávat za 20k, a pak se najednou objevila halda nových, i dneska je seženeš třeba na Skywatches úplně v pohodě. Stejná situace byla dřív s SKX013, takže nevěřím tomu, že s SKX007 nebo 009 to bude jinak. 

 

Jasně, mají "nástupnický" model, stejně jako ty Sarb017, ale dneska je pohodlně seženeš nové a nevěřím tomu, že by ještě dlouho nešlo. Já osobně bych radši koupil jeté, protože SKX007/009 byly vyrobené takové mraky, že to bude sběratelský model možná tak 100 let :D Samozřejmě, až se přestanou vyrábět, tak NOS by po pár letech mohly třeba o tisícovku nebo dvě zvýšit cenu, ale to bys je nesměl nosit.

 

Být tebou, dám si poptávku a koupím nošené, pro spoustu lidí to byl entry model do hodinařiny, co si nové koupili na krámě, chvíli je ponosili a pak propadli chrononemoci :D Takže nebude třeba servis a ušetříš proti novým...

 

Edit: pravopis

Upraveno uživatelem VojtaB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Samozřejmě, až se přestanou vyrábět, tak NOS by po pár letech mohly třeba o tisícovku nebo dvě zvýšit cenu, ale to bys je nesměl nosit.

I když se stále prodávají, tak během dvou let cena stoupa o 2kKč a i na fóru si živě pamatuji jak se před pár lety prodávaly za 3kKč (teď pod 5kKč nejdou), takže takovej "malej Rolex" to už je :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co dnes nahoru nejde :)) Ale jo, je to pravda, zdražily, tak se na tom snaží svézt i jejich majitelé, nicméně za 3 nebo 4k je ve světě seženeš pořád (a taky chce někdo třeba 10)... A určitě je možný, že se třeba za 2 roky budou prodávat zase o litr dráž, ale kvůli tomu si fakt myslím, že nemá smysl je sušit doma ve foliích, za mě u SKX radši koupit jeté a nosit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě - i kdyby je někdo teoreticky koupil třeba v roce 2016 za dvojku nebo trojku, tak při dnešním prodeji by už si ty hodinky zasloužily servis, takže do toho padnou ty "vydělané" peníze a člověk je na tom na nule... Teda pokud to nenechá jako překvápko novému majiteli.

 

Takže pokud se Pepino777 ptá, zda jsou SKX007/009 dobrá investice - nemyslím si to, podle mě se nikdy nebudou prodávat třeba za dvojnásobek. Na druhou stranu, když koupíš jeté a chceš je pro radost na ponošení, tak je to skvělej poměr cena/výkon a pravděpodobně na tom nezahučíš, až je budeš jednou prodávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Primárně jsem je sháněl jako entry model a později do šuplíku, když už bych je měl, tak bych je nejspíš neprodával. Začínám šilhat ještě po něčem z řady promaster od citizenu, je to za podobnou cenu, ale je to nové a s 5 letou zárukou. Budou to mé první automaty, které opravdu prodávat nebudu, takže zůstatková hodnota je až na vedlejší koleji. Teď spíš řeším poměr cena/výkon, ale to je do jiného vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Primárně jsem je sháněl jako entry model a později do šuplíku, když už bych je měl, tak bych je nejspíš neprodával. Začínám šilhat ještě po něčem z řady promaster od citizenu, je to za podobnou cenu, ale je to nové a s 5 letou zárukou. Budou to mé první automaty, které opravdu prodávat nebudu, takže zůstatková hodnota je až na vedlejší koleji. Teď spíš řeším poměr cena/výkon, ale to je do jiného vlákna.

Lepší hodinky s poměrem cena/výkon jako SKX(007) nejsou. Můžu mluvit s vlastní zkušenosti, před skx jsem měl rolex 114060 (submariner no date). A po koupi skx jsem byl kuwa překvapenej, co z těch hodinek vyzařuje.

Na citizen se vyser

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě - i kdyby je někdo teoreticky koupil třeba v roce 2016 za dvojku nebo trojku, tak při dnešním prodeji by už si ty hodinky zasloužily servis, takže do toho padnou ty "vydělané" peníze a člověk je na tom na nule... Teda pokud to nenechá jako překvápko novému majiteli.

 

Takže pokud se Pepino777 ptá, zda jsou SKX007/009 dobrá investice - nemyslím si to, podle mě se nikdy nebudou prodávat třeba za dvojnásobek. Na druhou stranu, když koupíš jeté a chceš je pro radost na ponošení, tak je to skvělej poměr cena/výkon a pravděpodobně na tom nezahučíš, až je budeš jednou prodávat.

Vojto a já si třeba myslím, že i kdyby zůstala zachována cena kolem 10-12K, tak by to pořád byly výborné hodinky v poměru cena/výkon. Za 6,5K, kdy byly naposledy to byl pořád super kauf. Pokud je někdo prodává zánovní nebo nové za 5-6K, nevidím v tom problém. Obrovskou výhodu vidím v koupi u Koscomu, protože na ně pět let nemusíš sáhnout mimo záruku, to už ale nejde. Nu a i kdyby je někdo prodával jeté za dvojnásobek, tak je to tak zanedbatelná částka (v našich měřítkách), že kdo je bude chtít, tak si je stejně koupí i za těch deset. Čili zhodnocení 100% je pěkné, ale v poměru ceny nových je ten zisk zanedbatelný, tedy tak na dobrou večeři. Neumím si představit, že by je někdo skoupil pro vyšší zisk.

 

Lepší hodinky s poměrem cena/výkon jako SKX(007) nejsou. Můžu mluvit s vlastní zkušenosti, před skx jsem měl rolex 114060 (submariner no date). A po koupi skx jsem byl kuwa překvapenej, co z těch hodinek vyzařuje.

Na citizen se vyser

Minimálně je to legenda, alespoň 007. Je to jako Jaguár nebo Géčko od Mercedesu, je to tak oblíbený design, že se vyrábí desetiletí po sobě, zkrátka klasika. A souhlasím s poměrem cena/výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je taky pravda, když teď koupím citiny, tak je prodám se ztrátou, když koupím SKX tak je prodám za stejné peníze. Můžu někoho z Vás zkušenějších poprosit o pomc s výběrem? Mám pár adeptů na výše zmíněném chrono24. 

Kup nový, budeš mít větší radost (jestli teda někde jsou k mání). Psal jsi, že si je chceš nechat, pak zase píšeš něco o prodeji....tak jak? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sphinxx: Souhlas, 5-6 za zánovní nebo nové je dobrá cena a pokud se takhle povedou i se zárukou, není o čem. Na druhou stranu, já vždy Seiko bral jako skvělý poměr cena/výkon a upřímně to už u SKX/nových pětek za desítku nevidím.

 

@Pepino777: Hlavně vybírej podle reálných fotek, případně si je nech od prodejce poslat, pokud nebudeš nakupovat osobně. Seiku často nelícuje armovák s indexy/lunetou, takže pak je člověk z hodinek akorát zklamaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moco: Je to o tom jak si sednem, na obrázku můžou vypadat dokonale, ale to ještě neznamená, že musí každému sedět. Proto jsem zmínil prodej.

 

Sphinxx: 009 už byly pryč a 007 jsme chvíli řešili a pak to utichlo

 

VojtaB: no na chrono24 jsem nasel nové na gumě za 6,6tkč, píše že je měl vystavené ve svém obchodě tak zkusím poptat více fotek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Sphinxx: Souhlas, 5-6 za zánovní nebo nové je dobrá cena a pokud se takhle povedou i se zárukou, není o čem. Na druhou stranu, já vždy Seiko bral jako skvělý poměr cena/výkon a upřímně to už u SKX/nových pětek za desítku nevidím.

To bychom mohli diskutovat i kolem MM a podobně, tam už to přijde extrém mě, ale to sem nepatří, nicméně respektuji Tvůj názor, protože jsi fundovaný "seikař" :) .

 

Pepino - hodně zdaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...