Přejít na obsah

Seiko SKX 007/009


Zdeněk H.

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Čau všichni, mám nově SKX007 a jsou to mé první hodinky se šroubovací korunkou.

Otázka zní, jak moc korunku utahovat? Na krev nebo jen s citem, jde mi i o to když budu utahovat s citem jak je na tom těsnění korunky při případném plavání? Je to blbuvzdorné? A nebo naopak můžu poničit například závity tím, že budu utahovat moc?

Díky za tipy a vaše zkušenosti.

Kuba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tuším dobře, tak na dosedací ploše korunky na krček žádné těstění není, takže míra utažení by neměla mít na těsnost vliv. Jakože čím víc utáhnu korunku tím líp. Možná mě odborníci opraví.

Z hlediska zašroubování korunky také postupuji systémem jeden krok zpět a pak dopředu, abych nejprve našel začátek závitu a pak teprve utáhnul. 

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 15. 3. 2022 v 16:23, JakubKa77 napsal:

Čau všichni, mám nově SKX007 a jsou to mé první hodinky se šroubovací korunkou.

Otázka zní, jak moc korunku utahovat? Na krev nebo jen s citem, jde mi i o to když budu utahovat s citem jak je na tom těsnění korunky při případném plavání? Je to blbuvzdorné? A nebo naopak můžu poničit například závity tím, že budu utahovat moc?

Díky za tipy a vaše zkušenosti.

Kuba

Ahoj. Dotahuju docela na doraz a žádný problém. Mám je cca 2 roky a nosím pravidelně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotahoval bych s citem a rozumem, právě kvůli poničení závitu.

SKX má i problém se zašroubováváním korunky, chce to taky cit a grif než si korunka "sedne" do závitu. Někteří divočáci už takhle dokázali ztrhnout závit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...