Přejít na obsah

Seiko SKX 007/009


Zdeněk H.

Doporučené příspěvky

Tak Samurajů byly kdysi také mraky, i když SKX je fakt megamasovka. Fakt nevím, co to mají asiati ve zvyku zaříznout nejúspěšnější modelovou řadu, snad to bude jen kachna.

Nevím, co myslíš tím mraky, dělaly se pouze pár let, ale protože výraznější komerční úspěch nezaznamenaly, tak byly z výroby staženy. Kdyby ve výrobě zůstaly, možná by podobný kultovní ohlas jako mají dnes, nezískaly. Seiko není dobročinnou institucí, pokud jí určitý model do stanové doby nenaplní (nebo přestane naplňovat) statistiku pořádným obratem a plusovými čísly, tak končí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, co myslíš tím mraky, dělaly se pouze pár let

 Tak já je mám v paměti zafixované jako dost rozšířený low endový model, který dokonce znali i nechronomagové jménem. Čísla žádná nemám, můj pocit může být mylný. Samozřejmě jak uvádím, SKX jsou jiná hra, proto výraz "megamasovka". Pokud bys měl čísla prodejů známých tuctovějších modelů, budu jen rád. (SKX-Sumo-MM-Samurai-Šógun-Monstra) Asi vítězit budou vždy pětky, ale v těch se neorientuju a ani mě nezajímaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Tak já je mám v paměti zafixované jako dost rozšířený low endový model, který dokonce znali i nechronomagové jménem. Čísla žádná nemám, můj pocit může být mylný. Samozřejmě jak uvádím, SKX jsou jiná hra, proto výraz "megamasovka". Pokud bys měl čísla prodejů známých tuctovějších modelů, budu jen rád. (SKX-Sumo-MM-Samurai-Šógun-Monstra) Asi vítězit budou vždy pětky, ale v těch se neorientuju a ani mě nezajímaly.

Já nehovořil o konkrétních číslech, ty možná neznají ani akcionáři Seika, ale o trendu. SKX jsou na trhu od nějakého r. 1996 do současnosti, éra Samurajů byla primárně v letech 2006-2007, kdy na trh byl uveden i model SNKFxx (BFS), který je rovněž dnes žádaný, ale který po roce výroby skončil, protože holt nepřinesl takový zisk jak se očekávalo. Je logické, že pokud bude zisk klesat, půjdou do kopru i SKX007/009 . Pak je spíše otázka, čím budou nahrazeny (možná postupně jako u Monster) a zda ten nový model nebude horší než stávající SKX.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(7002) It was produced until 1996, when it was finally replaced by the model you see here (SKX007). SKX007 is also no longer in production but can be found on the secondary market

 

Podľa mňa jasne hovorí o tom, že sa už nerobia, trošku ma to prekvapilo, ak je to pravda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne spíše zaráží, že je Seiko vyrábí tak dlouho (dříve točily jeden model maximálně v rámci dekády) a s tak poměrně nekvalitním strojkem, kterým 7s26 a jeho klony jsou ve srovnání s předcházejícími kalibry. Ta baterková krize musela Seiku a jeho vývojovému týmu sakra pustit žilou, že jim došla invence. 

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak předpokládám, že pokud by měli stáhnout z výroby SKX, tak přijdou s novým navazujicim modelem. Takže to pravděpodobně bude podobna story jako stara/nova monstra ... Bylo by fajn kdyby tam nacpali ten stejnej kalibr co je v Monstrech 2.

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je rozumna cena?Takovy legendy,jako 6105,6215,6159..(co do diveru) ,uz my asi nezaregistrujeme,jak pise Tonda,zlatej vek techhle ultraodolnejch kalibru je pryc,zcela pochopitelne...uz davno se nehraje na kvalitu(obecne),takze pokud nekdo ceka,ze skx pujdou za 30let stejne,nebo s malou odchylkou,je naivni..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,ale on to tu psal Instant..to neni regulerni cena u AD,nebo snad ano?Ty hodinky stojej vic,sehnat je nejlevnejc je asi takovej mistni sport.Pak se nemuzes divit,ze je neco v neporadku...to budou,hadam,prevazne reklamovany kusy,nebo zmetky,kterejch bude v tom objemu milion.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem hodinář, co je v 7s26 tak složitého nebo blbě udělaného, že pudou hůř než stařešiny?

Edit: Neudivuje mě, jak moc řešíte, jestli skončí nebo ne, ale spíš nad zdrojem, ze kterého to řešíte. Skončit by měly, to každopádně, protože potřebují upgrade minimálně strojku jako sůl.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,ale on to tu psal Instant..to neni regulerni cena u AD,nebo snad ano?Ty hodinky stojej vic,sehnat je nejlevnejc je asi takovej mistni sport.Pak se nemuzes divit,ze je neco v neporadku...to budou,hadam,prevazne reklamovany kusy,nebo zmetky,kterejch bude v tom objemu milion.

Já měl vše ok teda... Indexy seděly, přesnost slušná. A reference na obchod taky OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkova konstrukce?To,ze se jich proda milion mesicne?Taky nejsem hodinar,ale asi to bylo nakladny?.Jistojiste se super nesmrkal(kalibr) do kazdyho druhyho kusu.Btw,neodpustim si to od tebe.Reknes mi,prosim,jedinej relevantni duvod,proc te tahle firma stale zajima?Narazim na roky stary,ale i soucasny vlakna,kde jenom hudrujes.Pak si koupis na "zkousku" kopii Subu,he!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem hodinář, co je v 7s26 tak složitého nebo blbě udělaného, že pudou hůř než stařešiny?

Edit: Neudivuje mě, jak moc řešíte, jestli skončí nebo ne, ale spíš nad zdrojem, ze kterého to řešíte. Skončit by měly, to každopádně, protože potřebují upgrade minimálně strojku jako sůl.

Co je špatně? Např. lehký rotor, slabé pero. Jedno způsobuje špatné natažení, druhé nepravidelný chod, který je sázkou do loterie. Mám pár starých vintážek a zároveň i jejich o 25 let mladší reedice z devadesátých let, nijak zvlášt obnošené. Zatímco ty nové ale musely jít na kompletní generálku, ty staré šlapaly v pohodě a na servis šly pouze preventivně. Jistě, může to být náhoda, nicméně podobnou zkušenost Ti určitě potvrdí ti hodináři, kteří různé kalibry Seiko spravují pravidelně.

A nejde jen o strojek 7s26 a jeho revize A, B a C a další modifikace 7sxx, ale i o strojky 6R15/16  a 4R3x, tzn. o všechna ta Monstra, Suma a Sarby, protože ty strojky jsou odvozeny od stejného základu, tzn. od 7s26. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...