Přejít na obsah

Seiko SKX 007/009


Zdeněk H.

Doporučené příspěvky

Zdravím, pánové. Měl bych dotaz. Chci se zbavit dvou modelů od Orientu a míto nich byly původní plán nové Raye, ale začínám být nalomen na 007. Asi mi nejde primárně o tahání do vody, na to mám G-Shocky a Vostoky, ale..líbí se mi ta aura nezničitelnosti. Stojí za to ty peníze navíc? Je to opravdu taková legenda?

 

Čau, mrkni sem; větší parádu udělají imho Ray II (aplikované indexy, celkem solidní náramek), co se týká aury nezničitelnosti, tak SKX 007.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ray II vyzeraju super, je to o osobnej preferencii. 

Mna skor zarazila ta uvaha, pokial tomu spravne rozumiem, ci ist oproti "lacnym" Orient do "drahych" Seiko.

Nove Orient 224 eur vratane dopravy, SKX na tahu 220... z krajin EU, cize ziadne dalsie poplatky.

Teraz vidim nejake ray za 159 vratane dopravy...ale stale sa bavime o tisicke rozdielu (czk) :-)

Zdroj: chrono24

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem oboje a musím říct, že SKX u mě vítězí na plné čáře. Raye jsou oproti nim takové nemastné neslané. Každopádně pokud Raye, tak doporučuju přikoupit SuperOyster ze StrapCode - hodinky vypadají i působí mnohem líp.

Oproti tomu jsem měl SKX se SuperJubilee a ty hodinky byly pak hrozně těžký. Teď mám SKX009 na originálním jubilee a mám ho mnohem radši. Je neskutečně pohodlný a lehký, k SKX prostě patří.. A vypadá skvěle.

 

Mimochodem já jsem SKX kupoval na watcheszon.com - pořád je tam mají a za asi 11 dolarů nabízejí možnost Duty Free Tax Paid EU Service nebo jak se to jmenuje, což spočívá v tom, že hodinky pošlou do EU a teprve pak je pošlou zákazníkovi, čili odpadá clo a DPH. Se vším všudy tam vyjdou na cca 4000 Kč, to je hodně slušná cena.. Nebo za 6000 v helveti s možností vyzkoušení, záruky v ČR apod..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 A strojek u skx pry neni uplne nejpresnejsi, s cimz teda nemam uplne zkusenost..

 

Mám cca 3 roky staré hodinky a nosím je skoro rok a pul každy den a moje skx dělají -6s denně. Rozhodně zaleží na kusu ale myslím si že jde strojek seštelovat na velice slušnou odchylku.

 

Tak jo, tim padem je asi rozhodnuto. Ted uz jen vybrat mezi 007 a 009

 

Dobrá otazka,  :lol2: . Za mě asi 007, jsou klidnější a pokud nosíš nato tak knim lze vzít teměř vše

Upraveno uživatelem 01axel01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že nefungujou SZ a je to k tématu, zareaguju s dovolením tady (v reakci na dotaz ohledně tahu k SKX, který jsem pořizoval na strapcode) - jedná o variantu 22/18 (konkrétně TENTO) a určitě můžu doporučit. Lepší foto teď bohužel nemám po ruce, v případě zájmu bych mohl něco pořídit v příštím týdnu, hned jak vystřízlivím.

post-35198-0-38613700-1522329794_thumb.jpg

post-35198-0-43286300-1522329799_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem poprve vyzkousel zulu a vubec mi to nesedi na ruce. :-( Mam dat sanci obycejnemu natu nebo je to skoro stejne?

 

Dle fotek, mam obavu že ti to natu nebude sedet. Z fotek mi přijde, že maš spíš kulatou ruku a díky dvojtému podložení podhodinkama, to Zulu vypadá vážně nepřirozeně. Ale z aliex to stojí par korun a za tu cenu to zkus. Popř. zkus odstříhnout to provlečení, nyní jsem to udělal na jednom natu a hodinky nepůsobí tak vysoké a přijemě se to nosí. 

Upraveno uživatelem 01axel01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...