Jump to content

Seiko SKX 007/009

Zdeněk H.
 Share

Recommended Posts

Ahoj, jak promazáváte lunetu, aby chodila pěkně? Zdá se mě, že jde hodně z tuha. Ale je pravda, že třeba to je normální a jen mě to přijde, nemám více lunetových kusů.

Dělával jsem to, že jsem kápnul silikonový olej mezi lunetu a tělo hodinek, protočil párkrát lunetu a otřel hodinky ubrouskem. Vždy to na chvíli pomohlo a já měl dobrý pocit, že těsnění lunety je něčím ošetřené. Pokud ti jde luneta opravdu hodně těžce, tak je možné, že jí měl někdo sundanou a při nasazování se to těsnění prostě skříplo. 

Edited by Pepino777

Dělával jsem to, že jsem kápnul silikonový olej mezi lunetu a tělo hodinek, protočil párkrát lunetu a otřel hodinky ubrouskem. Vždy to na chvíli pomohlo a já měl dobrý pocit, že těsnění lunety je něčím ošetřené. Pokud ti jde luneta opravdu hodně těžce, tak je možné, že jí měl někdo sundanou a při nasazování se to těsnění prostě skříplo. 

Alebo to tam môže byt doslova zanesene nečistotami.

A nechvalil spis to razitko na ruce? Teda ty zbytky razitka. Tohle se totiz detem obecne libi. To nechci kazit ten uzasnej dojem, kdyz si alespon maly dite vsimne neceho barevnyho na ruce, hodinky to jsou dobry, to vime, ale jeatli preci jenom... 🤔

Edited by villain83