Přejít na obsah

Seiko SKX 007/009


Zdeněk H.

Doporučené příspěvky

Zdarec, kdo vlastníte skx, šli byste ještě dnes do nových skx za cenu 11k? Hrozně se mi líbí a sere mě, že už se nedělají...uvažuju, že je vemu a prodám 5kx (ty jsou sice dostačující, ale prostě pro ten pocit diver's a neo vintage)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, kdo vlastníte skx, šli byste ještě dnes do nových skx za cenu 11k? Hrozně se mi líbí a sere mě, že už se nedělají...uvažuju, že je vemu a prodám 5kx (ty jsou sice dostačující, ale prostě pro ten pocit diver's a neo vintage)
Asi joo, 11k není zas tak smrtelná částka za ikonické legendární divery.To že jsou za ty peníze předražené....ani první ani poslední

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tě to sere delší dobu a není to jen nějaký momentální impuls, tak do toho jdi. Nové levnější už nebudou. Kdyby ti stačily "zajeté", tak v inzerci tu bývají čas od času za lepší cenu a můžeš mít jistotu, že neobjednáš na dálku nějaký kus, kde by byly indexy šejdrem, což by tě asi taky sralo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 11k je to podle mě nesmysl. Když je koupíš za takový prachy, tak to je tak na zavření do skříňky, aby se na ně ani neprášilo a ne na běžné nošení, protože nové již nebudou.

Bez ohledu na cenu se Skx nosí velmi přijemně a pohodlně, ale to 5kx úplně stejně.

Např Želvy jsou mnohem lepší hodinky za stejnou cenu, ojeté cca za 6-8k

Ale co se týká poměru cena/výkon jsou nyní těžko překonatelené Citizeny NY008x za cca 4,5k

Právě z nich dělám tooly, které vypadaji dobře i ošlehané prací, mořem, sportem a vůbec všemi aktivitami. Rýhy jim dodají charakter.

Na to bych SKX už neobětoval, ani kdybych je měl.

Ale jak říká klasik: dělejte si co chcete.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo asi je to blbost, vynosím 5kx (i když to není ono) a uvidím co dál...nad těmi Citizeny jsem přemýšlel, ale nelíbí se mi ta vykousaná luneta - působí na mne více sportovně...želvy jsou alternativa, ale ty se mi na fotkách taky tolik nelíbí - musím je někde vyzkoušet a třeba mne uchvátí...někde jsem tu četl, že na živo působí jinak...kdoví, třeba ještě časem přijde Seiko s nějakým podobným skx diver vylepšeným modelem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky ogaři...jako pořád se mi líbí nejvíc skx...takže mne to furt hlodá... 🤔 ale zase absence hackingu...jako můžu si vystačit s 5kx (potopím se v moři max 3- 4 metry, občas skok do vody) na to asi stačit budou...ale chápete, skx jsou prostě kultotvní...a na 5kx mi nesedí font automatic 😀 želvy působí dost masivně, ale asi to chce vidět na ruce, líbí se mi kombinace černých želv a hnědého koženého řemenu, asi to bude v dnešní době nejrozumnější cesta, pokud budou sedět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele přiznávám, že mě to hlodá dlouhou dobu úplně stejně.

Skx byly toolový diversky pro pořádný chlapy ve stylu vyberte si jakou barvu chcete - máme 2, černý a pepsiny. Ber nebo nech bejt.

Dnes, aby marketingově oslovili všechny ty bezpohlavní pohlaví, mileniály a hypstery, tak vznikly 5kx v milionu provedení, ale bez aspirace na jakýkoliv výkon, protože dnešní běžný čověk sedí u stolu za počítačem.

Šroubovací korunku by stejně většina těch leváků ani nedokázala bezpečně ovládat a spíš by je odradila od koupě.

A právě proto, že nejsme jako oni, nás přitahují jako magnet ty starý dobrý SKX!

Našel jsem fotky mých 1. SKX 009J a posledních 007. Že já vůl jsem je prodával 🥲

244BEB2E-9AE7-417E-8AF4-CDA2DF458175.jpeg.a9df6e30fc8677beb3e576499184c259.jpeg

653C5CD6-EC8A-4113-920D-0EE2817944B5.jpeg.2f01d0de6e83f05c0d9dd7c75dc8cb47.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zle bych je zase neodsuzoval.

Je pravda, že právě kvůli želvám jsem Skx opustil, ale v relacích tehdejších cen dávaly Skx docela smysl. Jestli se nepletu, tak jejich poslední retail cena byla 5800,- a želvy začínaly na cca 11k. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Já to vnímám takhle...kdo z nás automatické hodinky a kór potápky skutečně potřebuje? 🤔 Prakticky nikdo! Takže všechno je to o nějaké touze, pocitu a dělání si radosti. Pokud ti SKX udělají radost a toužíš po nich, 11 tisíc je cena, která se rozhodně zaplatit dá. A kdyby jsi je i jeté jednou prodával, bude cenový propad (pokud to bude propad) jeden z nejnižších, co vůbec může ve světě hodinek nastat. Je to klasika, která se už dlouho nevyrábí a vždycky si je bude chtít někdo aspoň na chvilku zase ponosit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...