Přejít na obsah

Zippo


Doporučené příspěvky

no jak sem se koukal na ty stránky tak se asi vyprdnu na originál vietnam a koupím si ten stříbrnej a na něj rytinu

 

Pánové... na stránkách ZIPPO, pokud se dobře pamatuji, se dá stáhnout seznam identifikačních kódú, dle kterých identifikujete datum výroby každého zapalovače. Fake tak identifikujete jedině tak, že při vašem podezření vás podpoří nesouhlasící datum výroby a datum uváděné prodejcem. Jinak fakt netušim.

 

Ten seznam identifikačních kódů je dobrá věc, páč v určitých letech se kódy měnily. Každopádně zde je systém dobře popsán.

Jo, našel jsem to tady: http://www.zippo.cz/main.php?page=download&lang=cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové... na stránkách ZIPPO, pokud se dobře pamatuji, se dá stáhnout seznam identifikačních kódú, dle kterých identifikujete datum výroby každého zapalovače. Fake tak identifikujete jedině tak, že při vašem podezření vás podpoří nesouhlasící datum výroby a datum uváděné prodejcem. Jinak fakt netušim.

 

Ten seznam identifikačních kódů je dobrá věc, páč v určitých letech se kódy měnily. Každopádně zde je systém dobře popsán.

Jo, našel jsem to tady: http://www.zippo.cz/main.php?page=download&lang=cz

Dobrý, hned jsem to vyzkoušel D XII. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové... na stránkách ZIPPO, pokud se dobře pamatuji, se dá stáhnout seznam identifikačních kódú, dle kterých identifikujete datum výroby každého zapalovače. Fake tak identifikujete jedině tak, že při vašem podezření vás podpoří nesouhlasící datum výroby a datum uváděné prodejcem. Jinak fakt netušim.

 

Ten seznam identifikačních kódů je dobrá věc, páč v určitých letech se kódy měnily. Každopádně zde je systém dobře popsán.

Jo, našel jsem to tady: http://www.zippo.cz/main.php?page=download&lang=cz

dobrý stejnou tabulku sem dal i ypo jak říkáš bohužel je to pouze určení roku výroby

nic víc na tom nezjistíš i když to je pro sběratele to hlavní krytérium

pokud bych chtěl originál vietnam zippo zjistím pouze jestli je zapalovač z těchto let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrý stejnou tabulku sem dal i ypo jak říkáš bohužel je to pouze určení roku výroby

nic víc na tom nezjistíš i když to je pro sběratele to hlavní krytérium

pokud bych chtěl originál vietnam zippo zjistím pouze jestli je zapalovač z těchto let

 

Přesně tak. Popřípadě najít někde na netu motivy, které se vydávají za pravé "originální", ale dělají se sériově pro turisty. To ovšem nevím, esli někde je. Pakliže má někdo ZIPPO z Vietnamu a na něm vyryté nějaké údaje, ne jen obrázek, pak doporučuji porovnání těchto údajů (názvy jednotek, místo působení, etc) s potvrzenými informacemi, ale to bude asi pěškná fuška :guiltysmiley:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj,

tak jsem nedávno udělal úplně pitomou investici... :thumbsdown_anim: Ale tenhle Zippo byl tak hnusnej a kýčovitej, až byl krásnej! Tak jsem vyhodil bratru 17 stovek...

Co mu říkáte? Není rozkošný? Brrrrrr...

 

P.S.: Nosit ho nehodlám, není mi 20 :thumbsup_anim:

post-2560-1201958773.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Ahoj,

tak jsem nedávno udělal úplně pitomou investici... :thumbsdown_anim: Ale tenhle Zippo byl tak hnusnej a kýčovitej, až byl krásnej! Tak jsem vyhodil bratru 17 stovek...

Co mu říkáte? Není rozkošný? Brrrrrr...

 

P.S.: Nosit ho nehodlám, není mi 20 :thumbsup_anim:

já bych ho nosil ..... k Omegám se hodí :D :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je fakt dobré téma :)

3 měsíce se snažím nekouřit (oproti všemu očekávání dokonce i úspěšně), ale Zippo s sebou tahám stále - asi ze zvyku :smoke:

Nicméně mi to nedalo, probral jsem svojí sbírku a výsledek vidíte: Vietnama mi přivezl kamarád a jsem na 95% přesvědčen o tom, že je to fake, byť označení sedí (taky je na fotce jenom do počtu :)), ale ostatní jsou 100% originály (od 83 do 98 roku). Dokud jsem ještě kouřil, tak jsem je průběžně prostřídával každý 2-3 měsíce, aby nezapoměli zapalovat :)

 

post-2711-1201995763.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

QUOTE(boo-beek @ 5.2.2008 - 21:36) 143096[/snapback]
Ehm... to neni LE, to je zakazkove gravirovani v predem zadanem poctu, to je trochu rozdil wink.gif

LE je treba tohle:

93d6_1.JPG

nebo tohle:

24058.jpg

Fotky jsou z webu, jsem linej fotit wink.gif

Jo jo, máš pravdu. Ale v limtovaném množství...10, 100, 1000, 10000, kdo ví.... smile_anim.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...