Jump to content

Zippo

Frantik
 Share

Recommended Posts

• 1 year later...

Trochu to tady oživím. Dneska jsem si spontánně koupil konečně mosazný matný zippo...už jsem na to mířil dlouho. Jinak mám ještě asi 6 zipáků různě rozesetých po místech, kde se pohybuju - některé s pro mě poměrně velkou citovou hodnotou. Musím říct, a je to hřích, že z toho zipáku mám snad větší radost, než kdybych si koupil hodinky (což byl původní záměr, proč jsem šel do obchoďáku). Později se pokusím je všechny dostat na jedno místo a vyfotit hezky pohromadě.

V zátiší digitálky Timex a počítač Dell, prostě hezky česky USA 😄

IMG_0847.jpg

• 3 weeks later...

Používáte někdo ty plynový inserty? Jeden čas jsem dost řešil docela rychlý vysychání benzínu, tak jsem zkusil ty plynový inserty. Mám dva tryskový a jeden s normálním plamenem a je to pohoda - dlouho vydrží, použitelný na doutník.., No ale nějak to prostě už neni Zippo - ten je přeci benzinový. Tak to furt přehazuju sem a tam...  

Mimochodem, jaký benzínový Zippo vydrží naplněný nejdéle? No přece ten, který našel Costner u mrtvýho pošťáka ve ztroskotaným letadle ve filmu Posel budoucnosti (The Postmnan) - několik desítek let po apokalypse ho našel, škrtnul - a co myslíte? Hořel. 😄 

před 27 minutami, Bushman napsal:

Používáte někdo ty plynový inserty? Jeden čas jsem dost řešil docela rychlý vysychání benzínu, tak jsem zkusil ty plynový inserty. Mám dva tryskový a jeden s normálním plamenem a je to pohoda - dlouho vydrží, použitelný na doutník.., No ale nějak to prostě už neni Zippo - ten je přeci benzinový. Tak to furt přehazuju sem a tam...  

Mimochodem, jaký benzínový Zippo vydrží naplněný nejdéle? No přece ten, který našel Costner u mrtvýho pošťáka ve ztroskotaným letadle ve filmu Posel budoucnosti (The Postmnan) - několik desítek let po apokalypse ho našel, škrtnul - a co myslíte? Hořel. 😄 

Hele,je to samozřejmě o tom pocitu.Smrdí celá kapsa benzínem ale je to Zippo.Plním každý dva dny.Když dojde benzín,alespoň jen tak cvakám a hraju si.Na ty plynový inserty jsem koukal ale to si můžu koupit plynovej zapalovač za 10kč na pumpě a je to stejný.

před 2 hodinami, vojt napsal:

Plnim tak jednou tejdně. Ale vydrží i dýl. Neplníte to málo? Já tam naleju benzínu, až to někdy kápne z knotu.

Jednou týdně na jistotu. Vydrží cca 10 dní, pokud ho nepoužívám. Jinak podle intenzity používaní, minimálně 4-5 dní. Dokoupil jsem tu extra nádržku na benzín a mám úplně klid.