Přejít na obsah

Doporuč dobrého hodináře


Doporučené příspěvky

Zkus Cíglera v Jungmanově ulici. Revue prodává a servis dělá taky.

Tak prý ne, volal jsem a odkázali mne na Revue Thommen na Kladně. Zítra to nesu do zmiňovaného servisu pánů Mejzlíka a Knespla. Ale díky za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prý ne, volal jsem a odkázali mne na Revue Thommen na Kladně. Zítra to nesu do zmiňovaného servisu pánů Mejzlíka a Knespla. Ale díky za tip.

Pan na Kladne je spolehlivy.Pravda dalka, ale uz 10 let si u nej moje RT nechavam servisovat, vzdy spokojenost.Brucoun ale dobrej.

Jako novinku nechava na prani repasovat/prelestit safir skla,pry to stoji zlomek novych skel.Trva to pry,ale delaji to ve svajcru a pry super.Uvazuji o tom,uz ho mam dost doje.ane.Howgh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pan na Kladne je spolehlivy.Pravda dalka, ale uz 10 let si u nej moje RT nechavam servisovat, vzdy spokojenost.Brucoun ale dobrej.

Jako novinku nechava na prani repasovat/prelestit safir skla,pry to stoji zlomek novych skel.Trva to pry,ale delaji to ve svajcru a pry super.Uvazuji o tom,uz ho mam dost doje.ane.Howgh

 

Mám možná hloupý offtopic dotaz, ono se během let opotřebuje i safírové sklo?? Myslel jsem, že safírové sklo je prakticky na věčnost. (pokud se teda nerozbije)

U mne safír za cca 7 let používání den co den, ani škrábaneček. A to mi věřte, že hodinky vůbec nešetřím - na chalupě s nima i zedničím. :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na poškriabanie zafíru stačí obyčajná omietnutá stena, drobné zrnká korundu v nej a trochu neopatrnosti po niekoľkých panákoch. Vyskúšané osobne - vymenený poškodený zafír od Omegy stále mám a otestoval som to s viacerými stenami. Najhoršie sú staršie viacvrstvové omietky s kombináciou riečneho a drveného piesku , u novších a jemnejších vrecovaných boli ryhy menej výrazné. Pri určitej intenzite kontaktu vždy ostávali viditeľné stopy. Stopercentne ochráni len dlhý rukáv. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za info. To jsem netušil. Budu si na to dávat pozor... :-)
To "nepoškrábané sklo" mám u starších Citizen Promaster pilot 57E...  možná mají antireflex jen uvnitř (z druhé strany sklíčka) a tak na něm není nic vidět.

Teď jsem zkoumal kamarádovy "švýcary" a ten sklíčko opravdu poškrábané má.... ale vypadá to, že ne sklo samotné, ale již onen zmíněný antireflex. Zase jsem o něco chytřejší. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Musim se pridat k lidem, kteri maji zkusenost s mistnim clenem jmenem Tondako - Hodinářství A. Kodýtek, Liberec. Vyborna komunikace, ochota pomoct a kvalita prace je na urovni, ktera me prijemne prekvapila. Moc dekuji za pomoc pri mych problemech s hodinkami. Budu doporucovat a chvalit kde jen budu moct!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, snazil som sa najst v tomto vlakne doporucenie na hodinara v Brne, ale nasiel som iba pana Konecneho na  Masnej 18, ktory uz ukoncil cinnost :( Je niekde zoznam hodinarov s hodnotenim z tohot fora? Alebo viete mi niekto doporucit nejake hodinarstvo v Brne? Voped dakujem. Jednalo by sa o vintage Vulacainy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zdravím pánové. Včera jsem vydražil jedny baterkáče TH, a nevím kam s nimi v Praze (nejlépe 8 nebo 9).

Hodinářů je spousta, ale vzhledem k ceně hodinek se nechci (jen výměna baterie a čištění) vnucovat značkovým servisům, a poslouchat plky typu " jó pane, to musíte šetřit na lepší".

Díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové. Včera jsem vydražil jedny baterkáče TH, a nevím kam s nimi v Praze (nejlépe 8 nebo 9).

Hodinářů je spousta, ale vzhledem k ceně hodinek se nechci (jen výměna baterie a čištění) vnucovat značkovým servisům, a poslouchat plky typu " jó pane, to musíte šetřit na lepší".

Díky za každou radu.

 

Pokud jsou to TH v quartzu, pak v nich bude asi nějaké standartní ETA. Třeba ve Formula 1 je ETA G10.211 (chronograf). Chci tím jenom říct, že baterku ti vymění všude. Pokud chceš mít větší jistotu, pak si zajdi do Karlína k Volavkovi. Má vybavení i na tlakovku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...