Přejít na obsah

Doporuč dobrého hodináře


Doporučené příspěvky

Zdravíčko, prosím o doporučení hodináře v Opavě, ev. Ostravě (nejlépe Poruba), který by jen upravil dceři tah na nových hodinkách, ale třeba mě ho poškrábali...

Hodináství U Aleše v Porubě prosím nepodporučovat :sad01_anim:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mam hodinky Epos 3386, ETA 2824 - potrebovali by seridit a opravu: nejdou naridit. Pri rizeni se da cas posouvat dozadu ale dopredu se pohne minitovka a kousek a pak uz nic. Nejaky typ na hodinare v Brne? Nebo,na netu jsem nasel hodinarstvi Rotax na Janske. Nejake zkusenosti? Diky

Nejaká zkušenost s Rotaxem? V Brně se mi zatím nedaří najít kvalitního hodináře. Eterny s kalibrem 834 (1943) jsem si nechal vyčistit, seřídit, vyměnit sklo, korunku a přetesnit na Šilingrově náměstí. Tlakovka jen na 1 ATM "To víte, je to starý stroj", zpožďují se o i víc než 5 minut (asi nerovnoměrný tah u staré pružiny, nenapadlo je ji vyměnit) samonátah nenatáhne pružinu naplno, a to hodinky nesundávám.

Může mi někdo doporučit hodináře který by opravil tuhle opravu? Respektive máte s Rotaxem dobré zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pan Marek Frydl (https://hodinar-frydl.sluzby.cz/) je pekne v prd.... asi tam tam panove delsi dobu nic neposilejte! Musite ho nechat trosku odfouknout.

 

Cituji: "Omlouvám se, ale vůbec neberu opravy a můj předpoklad březnového obnovení příjmu se neuskutečnil, protože jakmile někomu udělám opravu tak mi téměř každý přiveze další opravu a je to jako "perpetuum mobile". Na to jsem byl sice zvyklí, ale opravy jsou čím dál víc náročnější na čas, neboť nejsou díly, stroje jsou velmi často tragicky opravovány amatérsky a pak se vše zachraňuje a předělává jak se dá.Včera jsem musel na pár dní zavřít dílnu, mám zas zdravotní obtíže."

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, díky, tak jsem to jméno zkopal a tím pádem jsem nemohl na netu nic najít, prostě perný den. Brada, to bude ono, díky a pokusím se tam vést konzultaci ohledně Primek.

Pěkný den a ještě jedno díky.  :notworthy:

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem dneska byl u pána Kodýtka v Plzni a podělím se o zkušenost:

 

Před měsícem jsem tam na zkoušel nechat 2x víntážky: Lanco chyběla korunka i hřídel, Doxa nechodila vůbec z nějakého neznámého důvodu, a jelikož tam měl "Oficiální prodejce Orient" tak jsem sundal z ruky svůj starší Orient na vyčištění a promazání. Odešel jsem se slovy hodináře " přijdte za 3 týdny". Přišel jsem dnes (což je měsíc po tom co jsem tam ty hodinky nechal)

 

Něco k panu Kodýtkovi, Je hodně výstřední, takovej zmatenej, starej rocker. Profesionál též není, má to všechno u ..... Při minulé návstěvě mě rychle odbavil aby jen mohl hrát se svým psem. Dneska tam někomu vyměnil baterie/těsnění, nechal to testnout tlakovkou, zákazníků měl ale furt byl vzadu a všechny ignoroval. A s tím zákazníkem, co si nechal měnit baterii/těsnění měl pak zájimavou konverzaci, kterou jsem byl svědkem

 

Zákazník (Z) vzal hodinky a odešel, hned se vrátil a říkal: "Poslyšte, to sklo je prasklé, to jsem já neměl předtím, vy jste mi ho poškodil"

Kodýtek (K): No, víte já nejsem si jist .....

Z: Já jsem to tam neměl, a teď je to prasklé, to jste mi udělal vy

K: Víte, ty hodinky jsou 30 let staré, mohlo se to stát kdykoliv

Z: Ano, ale prostě to tam nebylo, když jsem Vám to dal

K: No, nejsem si jist

 

Tak se tam chvilku dohadovali

 

K: Tak to tady nechte, já Vám to vyměním, 3 týdny.

Z: No fakt výborný. A doufám, že nic nebudu platit .... (samo)zřejmě už dost nasraný

K: No, to nejsem si jist

Z: Ne, já platit nebudu, to jste mi udělal Vy

K: No, jsou 30 let staré, mohlo se to stát kdykoliv, nejsem si jist. Vy vypadáte, že mě chcete zastřelit, máte zbraň ?

Z: No, to asi zastřelím. Já mám zbraň.

 

Pak se chvilku dohadovali, kdo koho zastřelí.

 

 

 

Pak jsem došel já na řadu, ptám se na své hodinky, místo 3 mi zas tvrdí, že jsem tam nechal 2. A pak že, je tam nějaký problém a poslal to kolegům do Německa. Ptám se, ty Orienty jste poslal taky proč ? vždyt běhaly v poho a měl jste jen vyčistit a promazat. ? Nevím, prostě jsou v Německu. V pátek přijdte.

 

Furt mě nenechal domluvit a furt mi říkal pátek přijdte.

 

Takže pro mě je to zatím lepší měnič baterii s tím že mění Varty a dělá "rádoby" tlakovku.

 

Takže v jestli máte někdo zájem cokoliv opravit v Plzni, tak není nikdo. NIKDO. Vyzkoušel jsem je všechny a ani jeden z nich za to nestojí.Já ztratil hodinky, prachy a nervy, abyste nemusel. Nedělejte to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S panem Kodýtkem v Plzni mám podobnou zkušenost,  z doby tak před třemi roky. Dal jsem mu do opravy sport2 s banálni závadou, vytažená korunka i s hřidelí. Nic nebyl problém, dily že má, na dotaz, jesli nemá vložku lunety do sport1, kterou jsem scháněl, slibil že tam něco má. Přijďte za 3 tydny. Prvni, co ve mě vzbudilo lehke pochybnosti bylo, že místo klasické opravenky jsem dostal lístek jako v šatně kina v roce 1985. Značka hodinek nic, předběžna cena nic, jmeno nic. Po 3 tydnech prvni návštěva, ještě to nemam, zkuste to za týden. Šel jsem tam za 10 dni, ještě to nemam, je to rozdělaný, dejte mi týden. Dal jsem mu asi 14 dni a jel tam s tím, že to je moje posledni cesta přes celé město. Hodinky samozřejmě opravený neměl, tak mu řikám, že už mi to nebaví, že si je vezmu neopravený.  Dostal mě větou, že na co je vubec potřebuju, když mám na ruce jiný za x tisic. Po asi dvaceti minutách hledáni a ukazováni ruzných sportek se slovy  " jsou to ony" nakonec přinesl moje, ve stavu jak jsem je přinesl. Tolik tedy moje zkušenost, dle přízpěvku o pár postú nade mnou nešlo tenkrát o náhodu, ale běžný přístup.                                  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Přišel jsem tam a událo se co jsem napsal..poté vyšel z dílny a co prý chci. Řekl jsem mu že 3 věci...na to mi odvětil že už chtěl být ve 3 doma. První jsem mu ukázal stařičký budík co mám po dědovi takže celkem silná citová vazba. Když to viděl hned řekl, že tohle on nedělá a že by to stejně bylo strašně drahé...cca2tis. Ano je to dost, ale co když jsem ochoten ty peníze za tuhle citovku dát?! A pokud neumí/nechce se mu opravit budík, tak co je to za hodinář?! 

Další dvě věci byly úplné prkotiny a mít doma vystěžejkovač udělal jsem si to sám. Ze svých starých Suunto hodinek jsem chtěl sundat pásek a nahodit stěžejky zpět a na moje nové Marathony koupit dvě náhradní stěžejky...toť prosím vše. Na to mi řekl, že ho seru shrábl to a zmizel v dílně. Za chvíli vylezl dal mi to a řekl si o 90kč. Vytahuju peněženku a znovu se vracím k tomu budíku, že je to sice dost peněz ale.... v tu chvíli se rozčílil, že at si to teda seberu, že za to nic nechce a odešel do dílny. Tak jsem na něj zavolal, že mě zle pochopil, že mi nešlo o těch blbých 90kč, ale mluvím o tom budíku. na to už nijak nereagoval. Dal jsem mu na pult 100kč a celkem šokován jsem odešel...navždy! 

Jak jsem říkal delší čas jsem pracoval s lidma...vím, že každý máme občas den blbec, ale jednou nabízím služby..jednám s lidma tak musím být profesionál. Na podobné jednání fakt nejsem zvědavý ať za tím bylo cokoliv. 

Stavil jsem se k němu se starýma Pobědama. Řekl, že to nedělá, že na to nemá čas a může za to Klaus, protože zničil řemeslo a všechny nahnal do vysokých škol. Přede mnou měnil baterku v hodinkách slečně. Slečna požádala o doklad. Odpověd´- Já Vám ho klidně dám , ale stejně je Vám na nic. Když nepůjdou, tak to bude hodinkami, protože baterku hned vybily.  Už jsem se bál, že se tam nepobavím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...