Přejít na obsah

Doporuč dobrého hodináře


Doporučené příspěvky

Pošlu, jen co to nějak slušně nafotím. Pořád jsem ještě nezvládl technologii.

Jinak o vteřinovce si myslím totéž - i když na té v pytlíčku nevidím nic divného, ani odlišného od té na hodinkách.

U korunky vím - na té staré nebylo Breitlingové Bčko, na nové je. Ačkoli jinak jsou naprosto shodné. Kvůli těsnění to nebylo - to měnili kompletně. Mám plnej pytlík starejch gumiček :D

Ještě měnili 4 kolečka, ze kterých jsem schopen identifikovat jen to nátahové, se čtvercovou dírou pro "stem" (neznám český název).

 

Nicméně na Sharkách jsem objevil ošklivé černé skvrny na ručkách, které tam předtím podle mne nebyly. Chápu, jsou to saré hodinky, ale půjdu tam s nima znovu. Ale je to záhada, protože při tom, co na nich dělali, je ani nesnímali, ani snad nehrozil průnik vlhkosti (který ty fleky údajně způsobuje). Grrrr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Mj. se měnila korunka a vteřinovka (nechápu proč, nic jim nebylo) a v pytlíčku mi dali další kolečka, která měnili. Stálo to dost peněz...

 

...Nicméně na Sharkách jsem objevil ošklivé černé skvrny na ručkách, které tam předtím podle mne nebyly...

Mě ty značkový hodinařství už připadaj jak autoservisy - nic neopravujou, protožeto to v zásadě neuměj, jsou jen vyškolený na výměnu dílů za nový - a nejspíš s tím i podobným způsobem kšeftujou. Pámbů ví, odkud pocházej ty Jeremyho vrácený kolečka. Ani bych se nedivil, kdyby ty naůčtovaný díly ani nepoužili, a přístě je znovu prodali někomu jinýmu.

 

Co se týče těch skvrn na ručkách těch Sharků, já udělal podobnou zkušenost před lety se starejma Seikama ze 70 let, když jsem je dal do "originál" servisu na rutinní vyčištění, seřízení, promazání atd.

Strojek, zdá se, sice obstarali dobře, ale z toho, co provedli s ciferníkem mě málem trefil šlak - teď vypadá, jako by ho položili na šmirgl místo nějaký podložky a něco na něm spravovali. Původně zachovaný, leštěný indexy jsou teď "broušený" a Logo je z půlky skoro vydřený. Protože to byly "jen" starý Seika, na který navíc už asi ani nejsou díly, tak jsem to nechal bejt, ale v případě těch Sharků bych to Jeremy řešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

člověče já už to nsetihnu - dneska s nima jdu zpátky. Vždycky mě píchne u srdce, když je vidím, takže bych je asi stejně nechtěl fotit.

Po telefonu mi říkali, že se takové fleky dělají, když do hodinek přijde vlhkost. Jenže to se mi doma stát nemohlo a u nich "prý taky ne". Nicméně věřil bych jim.

Jenže pak mám záhadu, kde se tam teda vzaly.. :(

No poreferuju o řešení - jdu tam tak zahodinu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže je to s těma ručičkama fakt záhada. Nikdo nic neví, JIM se to stát nemohlo, mně ale taky ne. Nicméně po dvou větách přátelského diskutování mi řekli, že je objednají na svůj účet a zadarmo vymění.

 

Takže jsem to ocenil tím, že jsem si nechal vyměnit lehce poškrábané safírové sklíčko (ano, je to možné). Takže na mě nakonec stejně vydělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Tak pripojim jednoho pana hodinare z Brna. Jmenuje se Konecny a dilnu ma na ulici Masna 18.

 

Opravil mi mechanicke hodinky DOXA, ktere byly vice jak 20 let rozbite a lezeli na polici v kuchyni. Hodinky seridil dobre (predbihali se asi o 20s, ale u 80 let starych hodinek to jde, ne?), od opravy uz ubehlo "par" dni, takze bych si je mel nechat vycistit a seridit, protoze se zacinaji predbihat.

 

Sice pana hodinare osobne prilis neznam, ale myslim ze umi. U nej v dilne jsem potkal zberatele z Beskyd a jednou az z Nemecka...

 

na zaver: ja jsem s nim spokojen, stary mechaniky opravit umi! jestli opravuje i novejsi a trba i chronografy, to bohuzel nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a další chvála na Dušáka. Koupil jsem snoubence malinkaté holčičí bondovské Omegy, tak šly na kompletní servis a výměnu lunety. Stihli to v rekordním čase (před naší zítřejší svatbou). Jen včera když jsem tam přišel, tak jsem zjistil, že zapomněli přeleštit tah. Ukrutně se omlouvali a dneska už to bylo OK. Dali mi sami od sebe litr slevu, takže je i nadále považuji za sice dražší, nicméně skvělý servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a další chvála na Dušáka. Koupil jsem snoubence malinkaté holčičí bondovské Omegy, tak šly na kompletní servis a výměnu lunety. Stihli to v rekordním čase (před naší zítřejší svatbou).

Taky Jeremy Gratuluji.

 

... nicméně, jsem trochu zaskočen - předpokládal bych, že k takové události, jako je "svatba" koupíš ty holčičí bondovky nové... :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jednou děkuji všem :) Držte mi palce, ať zítra neprší - máme to venku :o

> dehyd - :D kdepak - ani taková věc, jako je svatba, mi nezatemnila mozek. Vyšly cenově ani ne na polovinu nových v Čechách, a to i s totální renovací u Dušáka, po které jsou doopravdy bez nejmenšího škrábanečku. Uvnitř se mění skoro polovina věcí.

 

Za ušetřené peníze pojedem na lepší svatební cestu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To X-Bob   ten pan Wild je živý nebo jen virtuální? internet mi vyhazuje,že ulice "Ke Kavalírce neexistuje.  Pod, Nad ,U, ale Ke  ne. Někde bude asi chyba.

Sorry, chodím tam po paměti... :) Je to U Kavalírky.

PS je slušný hodinář, tak ho nezkazme :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...