Přejít na obsah

Doporuč dobrého hodináře


Doporučené příspěvky

otazka neznaleho: kolko tak stoji precistenie a namazanie hodiniek, proste ten bezny servis co sa robi kazdych 4-5r?

 

vdaka

 

U Omegy (v autorizovaném servisu) to stojí asi 5800 Kč pro hodinky bez stopek. Kromě vyčistění a namazání je v tom přeleštění, přetěsnění a výměna nekterých dílů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kompletni seika monster - vycisteni, serizeni (cca 0,5 sec. /24), zkouska tesnosti me staly 800,- (jestli se dobre pamatuju) :)

Muzu se zeptat, kde? POkud je to Praha. Potrebuji seridit svoje Orisky i se zkouskou tesnosti. Denne -60 sec je uz moc.

Upraveno uživatelem Rimsy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
No a taky jak jinak držet ty ceny tak vysoko ? A naopak , jak zabránit pseudohodinářům v kurvení drahých a krásných strojků.

Čest tvé práci! Rozhodně nechci nikoho urazit ,jsem z Orlové nedaleko Ostravy a v mém okolí je hodinářů docela dost i když v uvozovkách.Nejsem vlastníkem takových modelů jako je YPO, jen běžných modelů PRIM, POLJOT,SEIKO atd.A vida mám velice pozitivní zkušenost s takovými hodináři- skvělý přístup, super keco,super ceny, odvedená práce na jedničku.Je mi jasné ,že tobě asi bude připadat cal.3133POLJOT jiný než cal.12 HEUER ,ale podle mého jde o složité stroje, které nebude žádná prdel opravit.A přeci pseudohodinář tohle zvládl- Omegy žádný problém, stačí obědnat a čekat stejně jako u Dušáka.Nevím, jak je to s těmi díly,ale asi to nebude takový problém jako sehnat obohacený uran.Zkrátka a dobře lidé mohou být čím chtějí, když pracují, a proto bych nedělal z opravy hodinového stroje LAPAROSKOPICKOU OPERACI. Vím,že jsi velmi vážený člen a nechtěl jsem nikoho urazit,ale musím se jen zastat těch,kteří v Almanachu Jihlavského učiliště prostě nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čest tvé práci! Rozhodně nechci nikoho urazit ,jsem z Orlové nedaleko Ostravy a v mém okolí je hodinářů docela dost i když v uvozovkách.Nejsem vlastníkem takových modelů jako je YPO, jen běžných modelů PRIM, POLJOT,SEIKO atd.A vida mám velice pozitivní zkušenost s takovými hodináři- skvělý přístup, super keco,super ceny, odvedená práce na jedničku.Je mi jasné ,že tobě asi bude připadat cal.3133POLJOT jiný než cal.12 HEUER ,ale podle mého jde o složité stroje, které nebude žádná prdel opravit.A přeci pseudohodinář tohle zvládl- Omegy žádný problém, stačí obědnat a čekat stejně jako u Dušáka.Nevím, jak je to s těmi díly,ale asi to nebude takový problém jako sehnat obohacený uran.Zkrátka a dobře lidé mohou být čím chtějí, když pracují, a proto bych nedělal z opravy hodinového stroje LAPAROSKOPICKOU OPERACI. Vím,že jsi velmi vážený člen a nechtěl jsem nikoho urazit,ale musím se jen zastat těch,kteří v Almanachu Jihlavského učiliště prostě nejsou.

Každopádně ti děkuju za bleskovou reakci na můj příspěvek. :thumbsup_anim: Přestože jsem už zase o dost starší, pokusím se stručně odpovědět.

Že je cal. 3133 Poljot jiný než cal. 12 Heuer, to může "připadat" tobě, já v tom naopak mám velice jasno.

Nevím, kde bereš tu drzost posuzovat, jestli nějaká oprava byla provedena "na jedničku".

Nijak jsi mě neurazil, jen ti doporučuji jako zkušený, abys vždycky nejdřív přemýšlel a potom se teprve vyjadřoval.

A nakonec jen to, že taky znám amatéry, kteří za určitých okolností dokážou třeba vyčistit hodinky aniž by je zničili a taky amatéry, kteří vyrábějí krásné hodiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Já nevím, Mechano, ale zdá se mi, že vás poslední dobou hodinky spíš rozčilujou, než těší. Mrzí mě to, ale chápu, že za to můžou spíš lidi, než ty hodinky.

Podle čeho tak soudíš ?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně ti děkuju za bleskovou reakci na můj příspěvek. :thumbsup_anim: Přestože jsem už zase o dost starší, pokusím se stručně odpovědět.

Že je cal. 3133 Poljot jiný než cal. 12 Heuer, to může "připadat" tobě, já v tom naopak mám velice jasno.

Nevím, kde bereš tu drzost posuzovat, jestli nějaká oprava byla provedena "na jedničku".

Nijak jsi mě neurazil, jen ti doporučuji jako zkušený, abys vždycky nejdřív přemýšlel a potom se teprve vyjadřoval.

A nakonec jen to, že taky znám amatéry, kteří za určitých okolností dokážou třeba vyčistit hodinky aniž by je zničili a taky amatéry, kteří vyrábějí krásné hodiny.

Zdarec, máš zatraceně dobrý postřeh, původně jsem chtěl odpovědět na tvůj příspěvek k tématu "servis u Dušáka" ,ale moc se mi líbil ten název pseudohodinář, takže jsem se vrátil o nějaký ten rok zpátky a musím uznat, že jsi mně vyškolil, takže klobouk dolů.A teď k tomu servisu na jedničku, jako laik jsem situaci zhodnotil tak, že jsem samozřejmě onen stroj opravený u pseudohodináře dal k posouzení opravy hodináři,který jak říkáš ,ví to, co pseudohodinář neví a ten mně utvrdil v tom, že odvedená práce je na jedničku.Takže takové to normální,alespoň doufám, normální přemýšleníčko. Zkrátka a dobře nechápu, proč by mělo být kvalitních hodinářů málo a vůbec hodinářů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.................... Zkrátka a dobře nechápu, proč by mělo být kvalitních hodinářů málo a vůbec hodinářů.

Máš zatraceně velkou pravdu! Kupříkladu já se chystám v nejbližších dnech poprvé rozebrat "hodinky" na prvočinitele. Jestli mi to půjde, hned se sem hrdě přihlásím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, máš zatraceně dobrý postřeh, původně jsem chtěl odpovědět na tvůj příspěvek k tématu "servis u Dušáka" ,ale moc se mi líbil ten název pseudohodinář, takže jsem se vrátil o nějaký ten rok zpátky a musím uznat, že jsi mně vyškolil, takže klobouk dolů.A teď k tomu servisu na jedničku, jako laik jsem situaci zhodnotil tak, že jsem samozřejmě onen stroj opravený u pseudohodináře dal k posouzení opravy hodináři,který jak říkáš ,ví to, co pseudohodinář neví a ten mně utvrdil v tom, že odvedená práce je na jedničku.Takže takové to normální,alespoň doufám, normální přemýšleníčko. Zkrátka a dobře nechápu, proč by mělo být kvalitních hodinářů málo a vůbec hodinářů.
Svým způsobem diskuze mi připomínáš moji bývalou manželku (nejseš to náhodou ty?). Vzhledem k tomu se vzdávám další účasti. Ať se s tebou sere zas někdo jiný. :lol:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď k tomu servisu na jedničku, jako laik jsem situaci zhodnotil tak, že jsem samozřejmě onen stroj opravený u pseudohodináře dal k posouzení opravy hodináři,který jak říkáš ,ví to, co pseudohodinář neví a ten mně utvrdil v tom, že odvedená práce je na jedničku.

 

Prosím tě, dobrý muži, jaký má smysl dát hodinky opravit pseudohodináři a kvalitu opravy dát následně posoudit hodináři?

Nějak mi uniká smysl tvého jednání :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník milosklikar
Prosím tě, dobrý muži, jaký má smysl dát hodinky opravit pseudohodináři a kvalitu opravy dát následně posoudit hodináři?

Nějak mi uniká smysl tvého jednání :)

To smysl nemá, u nás se jim říká vysír..i, něco o tom vím.... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mám dotaz, mám 2 roky staré Orisky Diversky, zpoždovaly se mi denně cca 20 s. Dal jsem je včera hodináři k seřízení, ten je seřídil, říkal jen, jestli se mi nemlží, že tam mohla vniknout nějaká vlhkost, jsou tam na ručičkách trochu flíčky do vlhkosti. Ta vlhkost by mohla být příčina zpožďování. A teď k věci, včera jsem je v nosi nařídil přesně a dnes po pouhých 12 hodinách se opět zpožďují o 15s.

Si řikám, jestli je to vůbec možný, pokud je hodinář "zrychlil" jakto že jsou opět stejně?

Upraveno uživatelem Rimsy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...