Přejít na obsah

Doporuč dobrého hodináře


Doporučené příspěvky

Hodinářství U Aleše, Stodolni Ostrava...NEDOPORUČUJI...už předem sem byl ze zdejších příspěvku připravený na to, že pan Svoboda je svéráz, takže sem tam šel s maximální pokorou a relativně prostým požadavkem na zregulovaní strojku a výměny skla u mých Seiko Alpinist...ale pan Svoboda předčil moje očekávání!...asi sem ho vyrušil ze zimního spánku či co...všechno je podle něj problém...

 

Volné úryvky z našeho rozhovoru:

"strojek (6R15) asi nebude mít na to aby se dal zregulovat přesněji než na současných -17sek/den"

"sklo s tak malými škrábanci bych u téměř nových hodinek radši neměnil...ledaže by to byl safír...aha vy máte safír sebou...ehm, tak ano, já to teda udělám...ale jsem zásadně proti tomu"

"tlakovou zkoušku samozřejmě udělám, ale jen na WR50...na víc to nejde, pane!...víte jaký je to tlak?...třeba pneumatiky se tlakujou jen na 2bary!...aha tak vy chcete aspon WR100 ?...tak víte co, já sem si to rozmyslel...tu opravu neprovedu, vemte si hodinky zpátky...já takové jako vy už potkal... potom příjdete s lupou a budete hledat na hodinkách každou prkotinu.

 

Přiznejte se chlapi, kdo už u něj byl. :) Já sem si každopádně s úlevou vyzvedl hodinky zpět netknuté...protože kdo nic nedělá, nic nezkazí. Panu Svobodovi přeji mnoho úspěchů v podnikání!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinářství U Aleše, Stodolni Ostrava...NEDOPORUČUJI...už předem sem byl ze zdejších příspěvku připravený na to, že pan Svoboda je svéráz, takže sem tam šel s maximální pokorou a relativně prostým požadavkem na zregulovaní strojku a výměny skla u mých Seiko Alpinist...ale pan Svoboda předčil moje očekávání!...asi sem ho vyrušil ze zimního spánku či co...všechno je podle něj problém...

 

Volné úryvky z našeho rozhovoru:

"strojek (6R15) asi nebude mít na to aby se dal zregulovat přesněji než na současných -17sek/den"

"sklo s tak malými škrábanci bych u téměř nových hodinek radši neměnil...ledaže by to byl safír...aha vy máte safír sebou...ehm, tak ano, já to teda udělám...ale jsem zásadně proti tomu"

"tlakovou zkoušku samozřejmě udělám, ale jen na WR50...na víc to nejde, pane!...víte jaký je to tlak?...třeba pneumatiky se tlakujou jen na 2bary!...aha tak vy chcete aspon WR100 ?...tak víte co, já sem si to rozmyslel...tu opravu neprovedu, vemte si hodinky zpátky...já takové jako vy už potkal... potom příjdete s lupou a budete hledat na hodinkách každou prkotinu.

 

Přiznejte se chlapi, kdo už u něj byl. :) Já sem si každopádně s úlevou vyzvedl hodinky zpět netknuté...protože kdo nic nedělá, nic nezkazí. Panu Svobodovi přeji mnoho úspěchů v podnikání!

 

Já u něj byl několikrát, ale pokaždé spokojenost.

Pravda je, že jsem po něj nechtěl takové úkony, cos po něm chtěl Ty.

A svéraz to je, fakt že jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volné úryvky z našeho rozhovoru:

"strojek (6R15) asi nebude mít na to aby se dal zregulovat přesněji než na současných -17sek/den"

"sklo s tak malými škrábanci bych u téměř nových hodinek radši neměnil...ledaže by to byl safír...aha vy máte safír sebou...ehm, tak ano, já to teda udělám...ale jsem zásadně proti tomu"

"tlakovou zkoušku samozřejmě udělám, ale jen na WR50...na víc to nejde, pane!...víte jaký je to tlak?...třeba pneumatiky se tlakujou jen na 2bary!...aha tak vy chcete aspon WR100 ?...tak víte co, já sem si to rozmyslel...tu opravu neprovedu, vemte si hodinky zpátky...já takové jako vy už potkal... potom příjdete s lupou a budete hledat na hodinkách každou prkotinu.

 

 

Pokud si trval na WR100 a on na to nemá zařízení, tak je úplně jasný proč ty hodinky nechtěl otevřít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si trval na WR100 a on na to nemá zařízení, tak je úplně jasný proč ty hodinky nechtěl otevřít.

 

Jo to bych vzal úplně normálně, kdyby to tak řekl (asi bych se spokojil i s WR50), jakmile sem si vyslechl ty grcy o pneumatice a lupě...tak sem byl opravdu rád, že mi je vrátil. Prostě bud neumí jednat s lidma(ten lepší případ) nebo mu je jeho živnost ukradená...víc se v tom nepitvám.

Teď sou hoďky u pánů Knespl & Majzlík. Tam s ničím žádný problém nemají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Přidávám se se žádostí o tip na hodináře a sice na staré Primky v Praze.

 

Mám zrovna teďka sice dvoje hodinky u dvou různých hodinářů, co mi tady vážení členové doporučili, ale i tak bych se chtěl zepat, jestli není ještě někdo.

(oba totiž odmítli nalisovat přinesené sklíčko do prim sport II, takže hledám někoho, kdo má koule to vyměnit nebo sežene origo; prý že to tam nepůjde, že není origo)

Co třeba ten Frýdl z Florence, dělá starý hodinky, co stojí pár stovek?

 

Nepotřebuju obvykle nic extra, jen běžný servis po koupi starých hodinek - tj. vyčištění / rozebrání, ev. sklíčko, řemínek (ideálně pokud i prodává) + drobné závady atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Rád bych doporučil mistra hodináře v obchodě Oriosa na náměstí Svobody 15 v Brně. U svých Revue Thommen s ETA7750 vlivem neopatrné manipulace s korunkou v době mezi 22.00 hod a 2 hod došlo k přeskočení ukazatele dne v týdnu, takže docházelo k překlápění v poledne (na rozdíl od datumovky, která se posouvala regulérně o půlnoci). Dlouho jsem opravu odkládal (jeden hodinář se vyjádřil, že ?by se muselo sundávat moc ruček? a chtěl 500Kč). Až právě ochotný mistr hodinář v Oriose mi řekl, že to není problém a i navržená cena 300Kč mi připadla odpovídající. Ještě jsem ho poprosil o seřízení chodu (docházelo k mírnému opožďování). Hodinky jsem si asi po 10 dnech vyzvedl, byly opraveny plně k mojí spokojenosti. Odchylka chodu nyní činí +2s den, takže maximální spokojenost a nelze než doporučit.

 

 

Před nedávnem se mi stalo to samé u IWC 3717 (Posunutí dne oproti datu). K mému překvapení to pan Mistr v Oriose zvládl v rekordním čase za pouhé 400. Navíc jsem mi dostalo jedinečné ochutnávky všeho, co si ještě pár let nebudu moct dovolit.

 

Vřele doporučuji.

Upraveno uživatelem taurus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jo to bych vzal úplně normálně, kdyby to tak řekl (asi bych se spokojil i s WR50), jakmile sem si vyslechl ty grcy o pneumatice a lupě...tak sem byl opravdu rád, že mi je vrátil. Prostě bud neumí jednat s lidma(ten lepší případ) nebo mu je jeho živnost ukradená...víc se v tom nepitvám.

Teď sou hoďky u pánů Knespl & Majzlík. Tam s ničím žádný problém nemají.

 

Plně s tebou souhlasím .Byl jsem tam 2x a dost! A volné úryvky alá odraď zákazníka od další návštěvy ani nebudu uvádět... :furious:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Rad bych se pridal se zkusenosti s hodinarem. Byl jsem davat na prelesteni starsi hodinky Certina Pilot Automatic koupene zde na foru. Hodinky byly denne nosene. Znamky pouzivani se na nich dost projevovaly. V Brne jsem se zatoulal do Postovske ulice a zkusil jsem hodinarstvi SARAH. Pan hodinar se na hodinky podival, vysvetlil co pujde, co asi nepujde a za dva dny se mam pro ne stavit za cenu 200Kc. Neveril jsem tomu, ale dnes jsem mohl na nich oci nechat. Za ty penize odvedena vyborna prace a to je pouzdro brousene matne a pouze luneta je leskla. Takove hodinky moc hodinaru lestit nechce. Po dlouhem zkoumani jsem nasel na pouzdre male nedokonalosti, ale bez detailniho pozorovani jsou absolutne nezpozorovatelne. Takze na lesteni hodinek muzu pana hodinare jen doporucit. S jinymi servisnimi pracemi nemam u nich zkusenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus hodináře pana Františka Borka, hodinářství v Opletalově ul. (vlevo blízko Václavského náměstí).F. :whistle:

 

Díky za tip,ale poptával jsem na Chomutovsku. Co poslat k vám? Jednou jsem měl u tebe Seika na přeleštění skla a spokojenost.

 

edit: jo teď mě to trklo,nějak jsem se přehlédl,to nebylo na mě.

Upraveno uživatelem vraby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...