Přejít na obsah

Doporuč dobrého hodináře


Doporučené příspěvky

Pro pražáky - rád bych se podělil o zkušenost s pražskými opravnami hodinek. Šel jsem se svými PRIMkami s prasklým perem do dvou opraven. Do Přemyslovské a do Francouzské. V obou jsem si předem zažádal o stanovení ceny opravy. V Přemyslovské mi říkaly : "nóóó, tak za 500,- a to ještě není jisté.." ; na Francouzské si řekli : "no jestli je to jenom pero, opravíme vám jen pero a oprava bude stát 150,- ". Mé hodinky tedy zcela jasně zůstaly ve Francouzské, já tímto děkuji personálu, za 150,- opravdu opravili a hodinky šlapou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz, mám 2 roky staré Orisky Diversky, zpoždovaly se mi denně cca 20 s. Dal jsem je včera hodináři k seřízení, ten je seřídil, říkal jen, jestli se mi nemlží, že tam mohla vniknout nějaká vlhkost, jsou tam na ručičkách trochu flíčky do vlhkosti. Ta vlhkost by mohla být příčina zpožďování. A teď k věci, včera jsem je v nosi nařídil přesně a dnes po pouhých 12 hodinách se opět zpožďují o 15s.

Si řikám, jestli je to vůbec možný, pokud je hodinář "zrychlil" jakto že jsou opět stejně?

Je možný, že hodinář se neřídil řečmi ale výstupem z Vibrografu. V tom případě by to asi znamenalo, že hodinky půjdou brzy do opravy, anžto v některé poloze haprují (flíčky od vlhkosti).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro pražáky - rád bych se podělil o zkušenost s pražskými opravnami hodinek. Šel jsem se svými PRIMkami s prasklým perem do dvou opraven. Do Přemyslovské a do Francouzské. V obou jsem si předem zažádal o stanovení ceny opravy. V Přemyslovské mi říkaly : "nóóó, tak za 500,- a to ještě není jisté.." ; na Francouzské si řekli : "no jestli je to jenom pero, opravíme vám jen pero a oprava bude stát 150,- ". Mé hodinky tedy zcela jasně zůstaly ve Francouzské, já tímto děkuji personálu, za 150,- opravdu opravili a hodinky šlapou....

 

Noo, já tedy nejsem hodinář, ale pokud vím od hodinářů, se kterými jsem měl tu čest a kterým věřím, tak u každého problému se strojkem preferují celkovou opravu včetně vyčištění a celkové kontroly, zvlášť pokud se jedná o starší hodinky. Pokud se jedná o nějaký běžný typ, tak to nestojí majlant a určitě se to vyplatí - aspoň má člověk jakoustakous jistotu, že s nimi nepoběží za chvíli do opravy znovu. (Tím nechci kecat do řemesla povolanějším, to je i moje osobní zkušenost se zázračnými malými opravami.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo, já tedy nejsem hodinář, ale pokud vím od hodinářů, se kterými jsem měl tu čest a kterým věřím, tak u každého problému se strojkem preferují celkovou opravu včetně vyčištění a celkové kontroly, zvlášť pokud se jedná o starší hodinky. Pokud se jedná o nějaký běžný typ, tak to nestojí majlant a určitě se to vyplatí - aspoň má člověk jakoustakous jistotu, že s nimi nepoběží za chvíli do opravy znovu. (Tím nechci kecat do řemesla povolanějším, to je i moje osobní zkušenost se zázračnými malými opravami.)

Mám stejnou zkušenost, dílčí opravy jsou velmi nevděčné. :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojky

muzete mi prosim doporucit nejakeho provereneho prazskeho opravare, ktery by kompletne vycistil a vypucoval jedny diplomatky?

diky

 

To jsem fakt sam, kdo vidi tohle vlakno CELE? :worried_anim:

 

EDIT: Protoze nemam rad plane kecy, doplnuji: Pan Marek Frydl, sidli na Sokolovske ve zlatnictvi Janka. Tel. 605 172 676.

Upraveno uživatelem carpaccio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Doporučíte mi někoho pokud možno ve východních Čechách? Nevíte, jestli Elton v Novém Městě nad Metují dělá něco takového? Mám Lemanie MVS po tátovi a chtěl bych je nechat zrenovovat, stejně tak Primky, které jsem dostal od mámy teď o vánocích - měla je schované, prý mi je dala babička když jsem šel kdysi do školy (r.1966) - myslel jsem že už neexistují.. Hodinky funkční, ale vyleš***, vyměnit sklíčko, vyčistit, promazat, u MVS možná obnovit indexy a zrenovovat ručičky... Díky za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Jo, pan Frýdl si s Lemaniemi poradí, moje uý si vzal do parády, když jsem podrápal sklíčko... :) Nevím v jakém je máš stavu, ale s ciferníkem jde jen málokdy něco udělat aby se nezničil to samé s ručkami, hoď sem kdyžtak fotku.

 

Doporučíte mi někoho pokud možno ve východních Čechách? Nevíte, jestli Elton v Novém Městě nad Metují dělá něco takového? Mám Lemanie MVS po tátovi a chtěl bych je nechat zrenovovat, stejně tak Primky, které jsem dostal od mámy teď o vánocích - měla je schované, prý mi je dala babička když jsem šel kdysi do školy (r.1966) - myslel jsem že už neexistují.. Hodinky funkční, ale vyleš***, vyměnit sklíčko, vyčistit, promazat, u MVS možná obnovit indexy a zrenovovat ručičky... Díky za tip.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně je nechci zničit, jsou to hodinky s příběhem, navíc mne blízkým - do republiky se dostaly kdysi hodně dávno, prý ještě před válkou, táta je měl cca od konce 50.let do r.1965, kdy havaroval, hodinky den předtím odnesl do opravy, protože se s mámou honili po bytě a rozbil sklíčko - jedině díky tomu mi zůstaly. Nosil jsem je asi od 10 do 15-ti let a od té doby ležely v šuplíku, 1-2x za rok jsem je natáhl. Teď jsou na poličce u tátovy fotky a beru si je párkrát za rok do éra.. Jdou přesně, stav viz. foto. Sklíčko je již nové, plastové, je tam už hodně let. Kdysi mi už někdo říkal že s ciferníkem se moc nedá dělat, ale to byl místní hodinář s nevalnou pověstí.

Primky jsou v lepším stavu, ciferník by šel vyčistit určitě, pouzdro přeleš*** a dát nové sklíčko, aspoň myslím.

Pošlete mi když tak kontakt na p.Frýdla? Díky

post-3283-1262071750.jpg

post-3283-1262071762.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadá mě otázka. Jak k nim přišel Tvůj otec? Vyfasoval je?

 

A jinak je to moc hezký kousek s příběhem. Mimochodem...na jiném vlákně se tu dává dohromady limitka od Zena, která má právě tyhle MVS (tuším Longines, Lemania, Eterna) a jejich nositele připomínat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Ivan Lelák: Jiné než plastikové sklíčko tam nepatří :) S tím ciferníkem toho opravdu moc udělat nejde, tak aby to k něčemu vypadalo, leda nějaká profesionální renovace (dělají to v německu, polsku a ve španělsku co já vím)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak bych je nechal aspoň přeleš***, můžete mi někdo poslat SZ s kontaktem na toho pana Frýdla?

 

K příběhu - táta byl ročník 1935 a byl vojenský pilot (MiG-15), po ukončení letecké školy je normálně nafasoval. Bylo jasné, že s nimi tehdy neletěl a měly by se vrá***, ale armáda je nechala mojí mámě na památku a pak jsem je dostal já..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Zlatnictví Janka

Sokolovská 5/34

186 00 Praha 8 Florenc

 

Pondělí až středa 10 - 17hodin

 

Je to vlastně hned naproti výlezu z Metra na Florenci.

 

Každopádně renovaci ciferníku bych ti mohl doporučit tady: www.danafi.com - za cifr na Lemanie by si mohly říct asi tak 60-80ojro si myslím. Jsou to fakt machři.

 

Ty tvoje Lemanie majít teda fest silný příběh. To se musí nechat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ten příběh se mne navíc osobně týká. Mám ještě ruské dámské, které měl táta tehdy na ruce místo Lemanií. Jsou hodně rozbité takže ani nevím značku ale opravovat se nebudou aby ručičky zůstaly tam kde se zastavily 5.3.1965...

 

Ty Lemanie mne vlastně přivedly k zájmu o hodinky - často jsem je kdysi rozdělával a koukal jak jdou, snažil se seřídit přesnost, fascinovaly mne.. Trochu jsem se potatil, byť jen ve formě hobby, tak si je občas vezmu a proletíme se jako kdysi, k tomu přece byly určeny. Každý máme svoje nejcennější hodinky, tyhle se penězi nedají vyvážit.

 

Díky moc za kontakty, určitě využiju!!!!

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak bych je nechal aspoň přeleš***, můžete mi někdo poslat SZ s kontaktem na toho pana Frýdla?

 

K příběhu - táta byl ročník 1935 a byl vojenský pilot (MiG-15), po ukončení letecké školy je normálně nafasoval. Bylo jasné, že s nimi tehdy neletěl a měly by se vrá***, ale armáda je nechala mojí mámě na památku a pak jsem je dostal já..

nemusíš ani jezdit moc do světa p.Tichý,zkušenost dobrá jen je dražší

http://www.edb.cz/Detail.aspx?L=CZ&SML=6504300062000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...