Přejít na obsah

Doporuč dobrého hodináře


Doporučené příspěvky

Šupni sem nejaké fotky. Posted Image

 

Aj ja som sa začal zujímať o hodinky so vzdelaním, ktoré nemá s hodinkami nič spoločné. Fandím všetkým hodinárskym amatérom.

Dokázal som už navliecť vlások nepokoja do regulačného očka v drevených-izbových bicích hodinách, keď ma profesionál poslal preč. A túto vadu som zistil sám.

Vyrobil som si pružinku aretácie nulovania minut chronografu. Zistil som, že hodinársky olej je PAZNECHTOVÝ a samozrejme má špeciálne vlastosti...

Ale aj mne chýba profesionál, ktorý by sa na staršie hodinky aspon pozrel a niečo na nich opravil, alebo ma aspon poslal za niekým, kto by pomohol.

Hodinárov je asi málo, sú to väščinou starší páni a už im došli zásoby, takže my - zberatelia máme smolu, lebo s novou generáciou hodiniek

sa naše staré hodinky dostali do zabudnutia. No a také 100 000- ové hodinky by mali majiteľa prežiť aj bez servisu, keď to dokazujú naše staré unikáty.

Iná vec je, ak si ich majiteľ poškodí sám.

Preto ak niekto zistíte kde takýto hodinár pôsobí, má od nás o robotu postarané, len sem zavesiť jeho adresu.

No bohužiaľ, ani ja o takom neviem.

Upraveno uživatelem Jafurak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dobrý den,

můj děda byl hodinář celý život a alespoň co vím spravil vše,když se to vyplatilo a pokud nesehnal součástku tak si vyrobil novou. Když to tak vše čtu moc mě mrzí že jsem se to taky nenaučil. Po dědovy mě totiž zbylo veškeré nářadí a vybavení a halda součástek atd. Neznáte někoho poblíž Plzně kdo by mě pomohl alespoň všechny ty věci roztřídit když se tím probírám tak v tom hrozně plavu,... Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Někde se tu probírala Olomouc, mám čerstvou zkušenost s opravou od pana Dittricha v Olomouci - Hodolanech, viz. http://firma.sluzby.cz/773744-petr-dittrich-hodinarst/mapa se Seikama 5 automat, prý kompletní rozborka strojku, vyčištění, namazání, výměna vadného kolečka ->> 500 Kč. Jestli je to moc nebo málo nedokážu posoudit.Je to velmi neochotný a otrávený pán, ale svoji práci odvedl dobře :)

 

Podle popisu bych řekl, že je Alfred Dittrich, kdežto odkaz je na Petra Dittricha. Mají provozovny vedle sebe!!! Jo...a jsou to prý bráchové. Potvrzuju, že je to velmi neochotný, nerudný a otrávený pán, nicméně, když vedl přednášku, o přesnosti bezkamenových cylindrů, a já ho zastavil, že Boukala jsem četl, tak poněkud porostál a přestal vrčet, že se to nevyplatí :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Nemel byste prosim nekdo tip na solidniho hodinare Usti N.L. - Teplice - Most?

 

Nevím jestli je tato informace ještě aktuální, ale dobrý hodinář je v Bílině v ulici Seifrtova. Je to kluk, kterého ta práce opravdu baví a hlavně si na nic nehraje. Co jsem se s ním bavil, tak se snaží vyjít vstříc každému. V Mostě, co vím, tak jsou jen měniči baterek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle popisu bych řekl, že je Alfred Dittrich, kdežto odkaz je na Petra Dittricha. Mají provozovny vedle sebe!!! Jo...a jsou to prý bráchové. Potvrzuju, že je to velmi neochotný, nerudný a otrávený pán, nicméně, když vedl přednášku, o přesnosti bezkamenových cylindrů, a já ho zastavil, že Boukala jsem četl, tak poněkud porostál a přestal vrčet, že se to nevyplatí :-)

 

 

A ke kterému je tedy lepší zajít? Potřebuju seřídit "obyčejné" Vostoky potápky. Zpožďují se mi o cca 25s denně a uvolnila se jedna "lumi" tečka a cestuje mi po ciferníku a plete se do ruček...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S hodinářstvím u Aleše mám pouze jednu zkušenost a to takovou ,že pan hodinář se po přemlouvání podíval do hodinek načež mi zdělil, že to nejde a opravovat 80korunový strojek se neoplatí.Ale dal mi tel. kontakt na jiného hodináře , který snad tento druh stroje opravoval a možná má N.d.Ten mě poslal do pr... hned po první větě.No co už..Hodináři co uměli všechno opravit jsou prostě asi už všichni na pravdě boží , a ti mladší nemaj ND a hlavně asi chuť...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ke kterému je tedy lepší zajít? Potřebuju seřídit "obyčejné" Vostoky potápky. Zpožďují se mi o cca 25s denně a uvolnila se jedna "lumi" tečka a cestuje mi po ciferníku a plete se do ruček...

 

Tohle zvládnou udělat oba. Resp. tohle by měl zvládnout každý hodinář s vibrografem :-)

 

Ještě můžu doporučit místního člena s nickem VALIS. Bohužel má kamennou provozovnu až v Chomoutově. Je šikovný a "téměř všehoschopný" :) Telefon na něj najdeš v tomhle příspěvku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já zase mohu jen a jen doporučit místního člena Remove Soul.

Měl jsem u něj na opravě RT s etou 2836-2, komunikace s ním je super a s odvedenou prací jsem navýsost spokojen.

Opravuje i starožitné a věžní hodiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...