Přejít na obsah

Jaké IWC máte právě na ruce?


watchesss

Doporučené příspěvky

@Karussell tieto modré indexy a ručičky sú dokonalé z môjho pohľadu. S modrým krokodílom im fakt nie je čo vytknúť. Teda ak nepočítam problém, že zo zadu sú tak pekné, že je škoda zadnú stranu schovávať 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to úplně souhlasím. Ostatně podle dostupných informací jde o v podstatě zmenšenej sedmidenní kalibr, jen s jedním pérovníkem a menší rezervou nátahu. Keramickej Pellaton je úplná paráda. Well done, IWC.

@Pán času Musím se současně "omluvit" za kritiku balení Patrimony, musím říct, že ten IWC recyklovanej papírovej box je pocitově hroznej a lacinej, jak kdybych si ho vystřihnul a slepil z ABC. Aspoň, že to samotný pouzdro na hodinky uvnitř je fakt kožený. Holt IWC jede na vlně udžitelnosti a proto volí tyto materiály. Naštěstí krabici na ruce nenosím a hodinky samotný opravdu nemají chybu, tak je to v poho😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Karussell napsal:

Holt IWC jede na vlně udžitelnosti a proto volí tyto materiály.

Ono veľa výrobcov sa snaží tváriť EKO a Bio a neviem čo, len k luxusným značkám sa mi to nehodí a hlavne šetriť prírodu sa má tam, kde to má zmysel (pri autách sa rieši, či majú emisie o gram vyššie, alebo nie a oceány križujú hnilé tankery bez emisných limitov, ktoré jednou plavbou vypustia do vody aj ovzdušia viac bordelu, ako všetky autá dohromady). Ale my to nezmeníme, môžeme len smutne skonštatovať, že dané hodinky zabalili nedôstojne, prípadne rýchlo kupovať hodinky, kým sú ešte ako tak pekne zabalené 😄  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím já úplně nesouhlasím, možná právě luxusní byznys s historií by měl být udržitelný, otázka je, co si pod tím kdo představuje a v jakým(a jestli) je to extrému. IWC se takto snaží chovat už dlouho i v rámci nakládání s energiemi, prostředí v budovách pro svý lidi, atd., což je všechno fajn. Teď se to třeba dotklo i zákazníků ve formě toho boxu(což je pro mě popravdě podružná věc). Možná jsi zachytil zprávu, že dělají recyklovaný řemeny z pet lahví, nebo bůhví čeho, fajn, pokud mi udrží tu variantu koupit si hodinky s aligátorem, tak mi to neva a jinýho zákazníka to třeba potěší. Sám jsem zvědavej, jak se to bude vyvíjet do budoucna v hodinářským sektoru. No a ať jen nekecám...

MP.jpg.10172e7ff0c0344db95a517e210f75a4.jpg

Upraveno uživatelem Karussell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Karussell napsal:

Gratuluju, bílý pilotky jsou nezvyk, ale vypadá to dobře!

Já jsem opravdu vzorně prošel všechny možnosti, měl na ruce JLC, PAM a další...a zase jsem skončil u IWC. 💙

Po.jpg.714f46f3d6bd283ff39e6651c88c6e08.jpg

Jsou designově neuvěřitelně čisté, jednoduché, super! :thumbsup_anim:

P.S. A važ si toho, nejsem z těch, kteří chválí všechno. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Karussell tebe by som zakázal sem dávať fotky - mám oslintanú klávesnicu 😄  (dnes som ich bol znovu pozrieť vo výklade stále ma to neprechádza, tak sa obávam, že Portugieserom nedokážem odolávať moc dlho 😞 )

K tomu Eko, Bio a neviem akému prístupu. Schvalujem, ak výrobca dokáže urobiť rovnaký produkt s použitím nižšieho množstva energie, spracovaním menšieho množstva papiera a podobne. No keď si zoberiem napríklad firmu UN, ktorú mám strašne rád a ich hodinky sú pre mňa vo väčšine prípadov dokonalé, tak mi príde cez čiaru, aby robili púzdra a remienky z recyklovaných rybárskych sietí za stále astronomickú cenu (napríklad vyššiu ako bol pôvodný model v titánovej verzií). Tento prístup by sa mi páčil skôr u Swatch, ktorý robia ja neviem 3 500 000 hodiniek ročne a recyklované siete by boli pokrokom v porovnaní s "PET fľašami", ktoré používajú, no pri výrobcovi, ktorý nepredá ani 10 000 hodiniek ročne? Aj keď som si vedomý, že aj malý krok je krok, stále si myslím, že toto túto planétu nezachráni. A obávam sa, že práve to, že ľudia začnú kupovať remienky z PET fliaš spôsobí, že ak sú dobré pre jedného, budú dobré aj pre iného a čoskoro na krokodíla budeme môcť zabudnúť (a nikto ich nebude chovať, tak doplatia na to práve krokovia). No nech je pravda kdekoľvek, my to nezmeníme. Len dúfam, že sa nedožijem EKO doby, kedy za 100 000 € si kúpime nejakú recyklovanú PET lahôdku od VC, AL&S prípadne PP. No ja som divný a stále žijem v presvedčení, že lepšie kúpiť napríklad stôl z masívneho duba, ktorý ti vydrží celý život, ako každý rok kupovať nejakú recyklovanú IKEA sračku a tváriť sa, aký som EKO 😄  ... a to mám aj pri hodinkách. Radšej jedny poriadne (prípadne dvoje, troje, či desať 🙂 ), ktoré vydržia "večnosť" (krabička vydrží s nimi rovnakú dobu), ako každý rok kupovať nejaké recyklované sračky, ktoré po pár použitiach skončia v koši 🙂

No vidím, že si s Portugiesermi musím pohnúť, kým majú toho skvelého modrého krokodíla 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jumbo tak o to víc díky, jsou fakt fenomenální, přesně v těch aspektech, co říkáš👍 A přitom nejsou vůbec nudný...

@Roland Sands Díky! Ten tvůj cifr v kombinaci s tahem, to je je prostě bomba.  

@Fajkus je super, ze IWC zacalo kdysi driv delat modry cifry mimo Laureus a ty nejdrazsi modely v drahych kovech, protoze je to krasa!

@Pán času ano, s udrzitelnosti hlavne racionalne 🙂 

A ty chrona bys měl koupit, než přestanou aligátory nabízet(mimochodem ten řemen je fakt nádhernej a nová spona se moc povedla designove, akorat to neni tak prakticky, jako ta starsi). Mel jsem chvilku pujcenou starsi referenci 3714 a jsou skvely. Sportovnejsi, nez ty klasiky, ale mozna o to variabilnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Karussell napsal:

A ty chrona bys měl koupit, než přestanou aligátory nabízet ...

Ani nehovor, fakt sa bojím doby, kedy bude na výber buď nejaký super eko recyklovaný ocelový ťah, prípadne 3x recyklovaný remienok zo zmesi pet fliaš a vylovených rybárskych sietí ... no zase je to motivácia moc neváhať a kúpiť ich čím skúr 🙂 (inak teraz som si uvedomil, že som nikdy nemal ťah na hodinkách, ak nepočítam plechové digitálky, ktoré som ako decko dostal, keď sme boli prvý krát po totáči na nákupoch v Hainburgu 😄, ale vždy to bola nejaká guma, prípadne koža)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 5. 2021 v 12:55, Karussell napsal:

S tím já úplně nesouhlasím, možná právě luxusní byznys s historií by měl být udržitelný, otázka je, co si pod tím kdo představuje a v jakým(a jestli) je to extrému. IWC se takto snaží chovat už dlouho i v rámci nakládání s energiemi, prostředí v budovách pro svý lidi, atd., což je všechno fajn. Teď se to třeba dotklo i zákazníků ve formě toho boxu(což je pro mě popravdě podružná věc). Možná jsi zachytil zprávu, že dělají recyklovaný řemeny z pet lahví, nebo bůhví čeho, fajn, pokud mi udrží tu variantu koupit si hodinky s aligátorem, tak mi to neva a jinýho zákazníka to třeba potěší. Sám jsem zvědavej, jak se to bude vyvíjet do budoucna v hodinářským sektoru. No a ať jen nekecám...

MP.jpg.10172e7ff0c0344db95a517e210f75a4.jpg

Moc pěkné hodinky, přesně moje gusto 😍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, Karussell napsal:

@IWCmann, @jenik77 Díky 🙂 Dnes pro změnu lítám...

BP1.jpg.3dd9cb7e92c6b33860c964527d89fa9c.jpg

kdybych si je důkladně nezkoušel na ruce, tak bych si pořád říkal, že třeba ta velikost pro mě nebude až tak hrozná a že bych si je mohl pořídit:-)

takhle jen u vás šťastlivců pozoruju, jak jsou to boží hodinky👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...