Přejít na obsah

Jaké IWC máte právě na ruce?


watchesss

Doporučené příspěvky

Tak jsem zjistil, že mi solidně hrabe. Sorry teda, že to tady plevelím, ale vyjma IWC fans sem stejně nikdo neleze, tak je to asi fuk. Vlákno se mi zakládat nechce a Marky mám stejně na ruce, tak co ;-).

 

Začal jsem teda řešit ty Ingy 40mm, nejprve 3239, pak celkem logicky i ty 3228. Srovnání by mělo bejt snadný, ale zas tak jednoduchý to není (aspoň pro mě). 3228 mají super strojek, to je bez diskuze, parádní cifr atd., ale zase nemají antimagnetickou ochranu, což je u tohodle modelu docela divný. A navíc nemají ochranu korunky, což 3239 mají a sekne jim to víc, než 3228 s tou trčící korunkou.

 

No 3228 bylo, co jsem četl, vyrobeno jen 600 - 900 ks (přesnou cifru jsem nenašel), což jim dává jistej punc výjimečnosti. 3239 se pro změnu už taky přestalo dělat, ale zjevně jich bylo vyrobeno mnohem víc, sehnat jdou i nový ve všech 3 variantách.

 

Pak jsem začal řešit míry a váhy, který (minimálně pro člověka, co má ruku sotva 17 cm, není nedůležitý téma). Našel jsem toto:

 

"Measurements (3239 first): weight - 156g/182g, thickness: 10mm/13.3mm. The hands and markers on the 3239 are thicker and the lume is slightly better. The 3228 has a display case back (hence no magnetic shielding) but WR is the same (120m)". (zdroj: http://forums.watchuseek.com/f350/iwc-3239-06-vs-3228-01-a-853873.html)

 

Což mi taky moc nepomohlo ani nepřesvědčilo, poněvadž třeba Milgy mají 40 x 13mm, 150 g a moc dobře se mi teda nenosí (Suby plecháče mají 127g a Marky na kůži dokonce 73g - tydle hodinky uvádím neb je mám a nosí se mi dobře).

 

Každopádně ty 3228 už jsou jak výškou, tak (zejména) vahou asi za hranou přijatelnosti. U těch 3239 je to od voka tak tak.

 

Problém je samozřejmě v tom, že jsem ani jedny neměl na ruce, pak by se to nejspíš rozseklo samo.

 

No kdyby někoho něco k tomudle dilematu napadlo, tak budu rád. A pokud by sem zabloudil nějakej moderátor a nějak ho to v tomdle vlákně popuzovalo, tak něchť je to klidně přesune dle úvahy dotyčného.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to nebudu komentovat, ja jsem zaujatej, v zasade se Ti ale neda poradit, jelikoz je to dost subjektivni zalezitost.

 

Kazdopadne inhouse je inhouse, to tady vi kazdy! :)

Tak jsem zjistil, že mi solidně hrabe. Sorry teda, že to tady plevelím, ale vyjma IWC fans sem stejně nikdo neleze, tak je to asi fuk. Vlákno se mi zakládat nechce a Marky mám stejně na ruce, tak co ;-).

 

Začal jsem teda řešit ty Ingy 40mm, nejprve 3239, pak celkem logicky i ty 3228. Srovnání by mělo bejt snadný, ale zas tak jednoduchý to není (aspoň pro mě). 3228 mají super strojek, to je bez diskuze, parádní cifr atd., ale zase nemají antimagnetickou ochranu, což je u tohodle modelu docela divný. A navíc nemají ochranu korunky, což 3239 mají a sekne jim to víc, než 3228 s tou trčící korunkou.

 

No 3228 bylo, co jsem četl, vyrobeno jen 600 - 900 ks (přesnou cifru jsem nenašel), což jim dává jistej punc výjimečnosti. 3239 se pro změnu už taky přestalo dělat, ale zjevně jich bylo vyrobeno mnohem víc, sehnat jdou i nový ve všech 3 variantách.

 

Pak jsem začal řešit míry a váhy, který (minimálně pro člověka, co má ruku sotva 17 cm, není nedůležitý téma). Našel jsem toto:

 

"Measurements (3239 first): weight - 156g/182g, thickness: 10mm/13.3mm. The hands and markers on the 3239 are thicker and the lume is slightly better. The 3228 has a display case back (hence no magnetic shielding) but WR is the same (120m)". (zdroj: http://forums.watchuseek.com/f350/iwc-3239-06-vs-3228-01-a-853873.html)

 

Což mi taky moc nepomohlo ani nepřesvědčilo, poněvadž třeba Milgy mají 40 x 13mm, 150 g a moc dobře se mi teda nenosí (Suby plecháče mají 127g a Marky na kůži dokonce 73g - tydle hodinky uvádím neb je mám a nosí se mi dobře).

 

Každopádně ty 3228 už jsou jak výškou, tak (zejména) vahou asi za hranou přijatelnosti. U těch 3239 je to od voka tak tak.

 

Problém je samozřejmě v tom, že jsem ani jedny neměl na ruce, pak by se to nejspíš rozseklo samo.

 

No kdyby někoho něco k tomudle dilematu napadlo, tak budu rád. A pokud by sem zabloudil nějakej moderátor a nějak ho to v tomdle vlákně popuzovalo, tak něchť je to klidně přesune dle úvahy dotyčného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to nebudu komentovat, ja jsem zaujatej, v zasade se Ti ale neda poradit, jelikoz je to dost subjektivni zalezitost.

 

Kazdopadne inhouse je inhouse, to tady vi kazdy! :)

Tak to je jasný, že to je subjektivní, navíc vařím z vody z toho, co jsem vyčetl, aniž bych měl na ruce jedny nebo druhý. Ale pokud máš věcný výhrady (hledal jsem vše poměrně v rychlosti dnes dopo) tak sem s nima. Vítám jakýkoli info.

Ale to pohodlí je pro mě dost zásadní a asi to vnímám dost výrazně, protože např. moony šly právě jen kvůli nepohodlí a milgy jsou ze stejnýho důvodu v krabici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vyhrady nemam, je to nadherny kus hodinek s inhousem (ktery mi naposledy pri mereni delal 0s/24h) a neuveritelnym cifrem, s puncem vyjimecnosti vzhledem k poctu vyrobenych kusu, ale jestli ti jsou nepohodlny moony i milgy, tak tyhle jsou samozrejme jeste tezsi a masivnejsi jak jsi sam uvedl, pokud nemas rad tezke hodinky, tak se oba modely daji hodit na remen, ale ten tah je paradni, takze idealne stridat :).

 

Tak to je jasný, že to je subjektivní, navíc vařím z vody z toho, co jsem vyčetl, aniž bych měl na ruce jedny nebo druhý. Ale pokud máš věcný výhrady (hledal jsem vše poměrně v rychlosti dnes dopo) tak sem s nima. Vítám jakýkoli info.

Ale to pohodlí je pro mě dost zásadní a asi to vnímám dost výrazně, protože např. moony šly právě jen kvůli nepohodlí a milgy jsou ze stejnýho důvodu v krabici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč mi to děláte? Prapůvodně jsem chtěl černé 3239, pak jsem přemýšlel o XVI, teď jste mně přinutili oblíbit si XII a nakonec se vrátit k uvažování nad Ingy... Chjo. Máte aspoň někdo v Praze černé 3239? Rád bych se na ně mrknul a srovnal s RLX.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč mi to děláte? Prapůvodně jsem chtěl černé 3239, pak jsem přemýšlel o XVI, teď jste mně přinutili oblíbit si XII a nakonec se vrátit k uvažování nad Ingy... Chjo. Máte aspoň někdo v Praze černé 3239? Rád bych se na ně mrknul a srovnal s RLX.

Expy ještě máš? Jinak srovnávat chceš s jakýma RLX? No a Marky jsou super, ale úplně jinde než Ingy, takže vzájemná zástupnost 0.

 

Jinak já se v tom zvesela plácám, kdyby byl větší zájem, tak založím extra vlákno, ale je nás tady pět a půl, koho to zajímá. Nicmémě jak psal Karussel, ochrana korunku super, to je bez diskuze, nicméně rozdíly v cifru jsou taky značný, ale zas v opačným pořadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč mi to děláte? Prapůvodně jsem chtěl černé 3239, pak jsem přemýšlel o XVI, teď jste mně přinutili oblíbit si XII a nakonec se vrátit k uvažování nad Ingy... Chjo. Máte aspoň někdo v Praze černé 3239? Rád bych se na ně mrknul a srovnal s RLX.

Expy ještě máš? Jinak srovnávat chceš s jakýma RLX? No a Marky jsou super, ale úplně jinde než Ingy, takže vzájemná zástupnost 0.

 

Jinak já se v tom zvesela plácám, kdyby byl větší zájem, tak založím extra vlákno, ale je nás tady pět a půl, koho to zajímá. Nicmémě jak psal Karussel, ochrana korunku super, to je bez diskuze, ale rozdíly v cifru jsou taky značný, ale zas v opačným pořadí.

post-29493-0-82013400-1493885147_thumb.jpg

post-29493-0-35576800-1493885154_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Expy ještě máš? Jinak srovnávat chceš s jakýma RLX? No a Marky jsou super, ale úplně jinde než Ingy, takže vzájemná zástupnost 0.

 

Jinak já se v tom zvesela plácám, kdyby byl větší zájem, tak založím extra vlákno, ale je nás tady pět a půl, koho to zajímá. Nicmémě jak psal Karussel, ochrana korunku super, to je bez diskuze, nicméně rozdíly v cifru jsou taky značný, ale zas v opačným pořadí.

 

Expy mám a přidal jsem Suby 16610, ale furt mně to periodicky táhne i k IWC  :whistle:

 

3227 jsou nenositelně velké, tak se dívám po něčem tenčím do max cca 40mm. 3228 je téměř ultimátní Genta (pro mne AP RO), ale nejsou černé. Spíš mám takový problém, že nevím které (nemluvě o 3706, po těch už čučím dlouho. Měl jsi už ty 3239 na ruce, jaké to je? Viděl jsem jenom někde na letišti za sklem, krása, ale přišlo mi to už trochu ozdobné na můj minimalistický vkus :)

Upraveno uživatelem Rimmer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maju svoje caro ... http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/75362-iwc-ingenieur-3228/ 

 

Dlhodobejsie pokukujem po AP RO, uz mi aj nejake usli za cenu, za ktoru ich dlho nekupim  :) Oproti AP RO su mohutnejsie, robustnejsie. Ale neskusal som si este APck na ruke, tak z mojej strany su to len dohady. Likvidita, spolahlivost APciek sa tu dlhodobo riesi ako dost nevyhovujuca, tak som zatial zostal pri Rolexkach a tychto Ingach z neplanovej kolekcie cca 800 kusov. 

 

 

Videl som, ze blackhead zamysla ich pustit, tak rychlo do toho, urcite su to hodinky, ktore stoja za to ich ponosit  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3228 jsou výborný, o tom žádná. Nakonec bych jim odpustil i to skleněný dno a chybějící antimagnetickou ochranu. A že nejsou černý mi taky nevadí, ba naopak ten cifr je luxusní. Jen mě straší ta vejška a váha. No, ale jak jsem psal, neměl jsem na ruce ani tydle ani 3239, takže ....bla bla bla.

 

No a 3706 jsou podle mě úplně skvělý, vlastně dle mýho mnohem zajímavější než pozdější flígrchrona, který už mi přijdou takový poněkud tuctový.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 No, ale jak jsem psal, neměl jsem na ruce ani tydle ani 3239, takže ....bla bla bla.

 

V porovnani s plechovymi Expami 2/GMTckami je ich citit. Expy/GMTcka najlepsie hodinky na bezne nosenie, co som zatial mal moznost. A najma univerzalne. Sportove, luxusne zaroven a znesu aj oblek a koselu :)

Upraveno uživatelem watchesss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V porovnani s plechovymi Expami 2/GMTckami je ich citit. Expy/GMTcka najlepsie hodinky na bezne nosenie, co som zatial mal moznost. A najma univerzalne. Sportove, luxusne zaroven a znesu aj oblek a koselu :)

To je mi jasný, už jsem to psal shora - měl jsem či mám malý expy, plechový suby nebo milgy. Expy pochopitelně dobrý (párkrát jsem zkoušel starší expy 2 a taky dobrý), plecháče v pohodě (ale zase třeba starší modely s plexi ještě lepší) a milgy už nic moc. Ale zas si třeba říkám, že tyhle ingy díky konstrukci s integrovaným tahem budou takový kompaktnější a budou na nošení v pohodě. No prostě bez zkušení je to vo ničem.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...