Přejít na obsah

Seiko SNZG13K1


Doporučené příspěvky

Zdravím.

 

Rád by som sa s vami podelil o moju radosť z prvých poriadnych automatov, ktoré som si  kúpil cez eshop pre pár mesiacmi. Keď to v krátkosti zhrniem - fascinujú ma mechanické hodinky, celý mechanizmus strojčeka, je to úchvatné pre mňa, že človek nosí na ruke takéto drobné zariadenie, ktoré funguje s takou precíznosťou, ladnosťou a eleganciou. 

 

Po dlhšom zvažovaní, browsovaní v galériach obrázkov a na fórach som sa rozhodol ísť do Seika pre výborný pomer cena/výkon i pre veľké množstvo modelov na výber. Svoje zohral i fakt, že môj otec má 20 rokov Seiko 5 model a stále mu krásne slúži.

Vybral som si nakoniec model SNZG, konkrétne typ 13, ktorý je na kovovom ťahu. Klasika strojček 7S36, 43mm aj s korunkou, myslím si, že akurátna veľkosť pre mňa. Páči sa mi čistý military dizajn s vystupujúcou vnútornou lunetou i celkové spracovanie púzdra s leštenými bokmi. Svoje hodinky som si vyberal s tým, že si budem prehadzovať remienky podľa nálady a príležitosti a tento dizajn mi na moje potreby vyhovoval. 

 

Ešte teraz si pamätám s akým nadšením som otváral zásielku, aký som bol uchvátený celkovým výzorom hodiniek a moje nadšenie trvá až do dnes. Chcel by som poďakovať aj vám chronomagom, lebo vaše fotky hodiniek mi slúžili ako inšpirácia, pri výbere svojich vysnívaných.

 

A pridávam pár foto s variáciami na tému SNZG :D

post-38073-0-05343400-1433163325_thumb.jpg

post-38073-0-59804400-1433163393_thumb.jpg

post-38073-0-39947200-1433163446_thumb.jpg

post-38073-0-55360700-1433163493_thumb.jpg

post-38073-0-74130800-1433163537_thumb.jpg

post-38073-0-98743900-1433163568_thumb.jpg

post-38073-0-26797400-1433163598_thumb.jpg

post-38073-0-44905400-1433163660_thumb.jpg

post-38073-0-83609400-1433163677_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take se pridavam ke gratulaci, jsou hezke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lumi ma dostala hneď od začiatku, svieti mi ešte aj počas dňa, stačí izba bez intenzívneho svetla a už vidím nazeleno a mne osobne drží celú noc bez rozdielu v kvalite indexov. Proste som nadšený, pôvodne som kukal aj na menšieho brata SNK809, ale dobre som spravil, že som si vybral tieto :) i keď ešte by som zniesol aj dajaké potápky k týmto (áno, už sa to začína :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nad 007 silno rozmýšľam, otázka znie, či čakať na nástupcu (budúci rok 20. výročie pre skx, ak sa nemýlim) s novším strojčekom alebo nie.

tak za trojnásobek ceny starých 00x už se dá i dívat jinam :D

edit a nebo desetinásobek u limitky 20th anniwersary? Kdo ví

Upraveno uživatelem gougy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nad 007 silno rozmýšľam, otázka znie, či čakať na nástupcu (budúci rok 20. výročie pre skx, ak sa nemýlim) s novším strojčekom alebo nie.

Já proti 7s26 nemám výhrad. Objednal jsem si je znova a nevadí mi. Sice tam není hacking, ale fungoval mi ten lehký tlak zpět, který vteřinovku zastavil. A ruční nátah mi taky nechyběl, protože se mi ten kalibr rozjel asi během čtyř pohybů rukou (oproti 6r15 i 7750 to byla fakt rychlost). To vše do 10s/24h odchylky. :)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take muzu 7s26 za mne imho doporucit, mam ho druhym rokem a prumer za den okolo + 7-8 vterin/den. Jak vyse uvadi Stosi, souhlas hacking a rucni natah az tak netreba. Jinak mas cerny cifr, jukni take po jine barve, ne?:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam jednu skusenost so 7s36 a jednu 7s26. Oba kusy uplne bezproblemove, velmi efektivny natah, potriasol som nejake 3min a isli cely den. Nikdy nezastali ked som ich nosil, stacilo par hodin na ruke. Presnost do 10/den...

Ako ti uz dobre radili, pridavam sa - vezmi skx kym su (male skx013 uz tazko zozenies, velke 007/9 este hej...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem všetkým za rady :)

Sám mám v týchto 7S36 a idú mi +7s za deň a hacking tiež veľmi neriešim. Prakticky jedným veľkým plusom pre mňa pri výbere hodiniek bol práve tento strojček, pre vysokú spoľahlivosť, ak sa nemýlim, je to upgrade strojčeka 7002, ktorý vydržal riadne veľké záťaže. Ide skôr o to, že keď vidím, že monstery a iné 5kové modely už majú aj 4R36, tak rád by som vlastnil aj tento strojček, no monstery ma zatiaľ neťahajú vôbec a SKX je proste legenda a ak by som mal kupovať potápky, tak proste to vidím len SKX.

Je to také schizofrenické, viem :D Zatiaľ sa budem tešiť s SNZG, chvíľku počkám, či sa neobjavia informácie o nástupcovi SKX a keď to počas čakania nevydržím, tak si objednám pekne SKX, oyster ťah a bude! :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych vzal Monstra, nebo SKX009 pozor oboje je legenda:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

gratuluji k výběru, pěkné foto s modříny, +1

To nadšení chápu, mám teď nově SNZG09J na  originál khaki a je to velmi dobrý pocit. Intenzita lumi souhlasí, užívej si je.  :notworthy:

**

 

Dík :)

Inak tebe vyhovuje ten originálny nylon? Lebo čo som čítal na zahraničných fórach, skôr sa ho zbavovali, tak som zvedavý na tvoj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...