Přejít na obsah

Niečo zaujimavé k narodeninám


Doporučené příspěvky

Zdravím, po dlhej dobe uvažovania a šetrenia prišiel čas na kúpu "lepších" hodiniek. Hladám niečo zaujimavé, pekné a funkčné. Zaital premýšlam nad  breitling avenger II alebo avenger II gmt. U týchto hodiniek mi však trošku prekáža veľkosť. Ruku mám 17cm a primer 43 je ozaj moc na hrane. Daľším kandidátom sú IWC mark XVII len trošku mi prekáža obyčajná eta v nich. Budem vdační za každý návrh ktorý mi rozšíri obzor.

 

Požiadavky

- veľkosť 36-42

- wr (od 50m vyššie)

- automatika

- AR

- cena 3500eur (100.000 kč) (plus mínus 10%)

- rezervu nátahu aspon 42h

Upraveno uživatelem Makky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý ty hodinky jsou úplně jiný, takovýhle obecný specifikaci vyhovuje asi milion hodinek:).

Třeba v automatickejch Grand Seiko modelech by se na hraně rozpočtu dalo nějakým způsobem vybrat, pokud se jedná o nějaký univerzály...
http://www.grand-seiko.com/collection/9s-mechanical/index.html

 

59365_348_sbgr059l.jpg

Breitling je podle mě trochu nuda a ty IWC jsou trapný tou imitací vejškoměru, to je taková Bremontovina. To už by mě víc bavily tyhle:


9784-1.jpg

Každopádně s takovýmhle rozpočtem máš celkem dost možností, třeba i u Němců. Damasko + Nomos inhousy apod.

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GS-ka su krasne hodinky len keby som šiel do GS tak jedine HI-beaty a tie sú trošku cez rozpočet. čo sa týka Damaska nad ními tiež stále premýšlam hodne sa mi páčia DC 56 si. len zas otázka či SI verzia stojí za ten takmer tisíc eurový príplatok. Nomosky su pekne ale moc formalne na moj vkus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Grand Seiko Automatic SBGM027 GMT

Ref: SBGM027

Details
Listed price: 504,000 JPY (Made in Japan)
Case&Bracelet: SS
Dial: Black  Lumi : None
Crystal: Dual curve sapphire with non-reflection coating
Diameter: 38.5 mm (without the crown)
Thickness: 14.1 mm  Weight: 162 g
Movement: 9S66
Power reserve: 72Hrs.
Accuracy: +5/-3 sec/day
Hack/with hand-winding, Screw down crown
10 ATM water resistance, see-through back

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na hraně rozpočtu, ale podle mě zajímavé hodinky mimo mainstream. AR jak sviňa, inhouse, hi-beat k tomu. Hodí se ke svetru, triku i k obleku.  

68F24CD0-138A-4553-821D-F6764AD9CD9E-386  

 

Zdroj

 

Jináč tu etu bych tak nezatracoval,i když teda 100k za ni je řacha. Ty Avengery, nebo  Superoceany ve 42mm  nejsou podle mě špatná volba. 

Přeju štastnou ruku :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Organic: Nemůžu si pomoct, ale tyhle konkrétní GS mi přijdou divný. Působěj na mě jako takovej "chudej" bráška zajímavějších modelů, což by se u hodinek za sto litrů asi stávat nemělo. Možná je to částečně i tím náramkem z levnějších quartzovejch modelů, ale celý ty hodinky maj takovej nudnej, nevýraznej projev imho. Neviděl jsem je teda naživo, v Koscomu je nemaj, ale ta luneta, ochrana korunky, celý je to prostě divný.

Když to člověk srovná třeba s GMTčkama z týhle řady, tak ty jsou v úplně jiný galaxii. Tyhle jsou teda o dost dražší, ale stejně by asi neměly působit až o tolik lépe:).
SBGJ.jpg

Sorry za mírnej offtopic:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omega aqua terry nie jedine omegy čo by prišli do úvahy a rozpočtu su "bondovky" ale ten zvlaštny tvar tahu mi prekáža :D Zenithy sa mi páčia ale sú cez rozpočet a to pomerne dosť. GS-ka sú fakt krasne musím súhlasiť s Userom .. a tie čo sa mi páčia sú taktiež pomerne značne cez rozpočet. Zatial to vyzera na Avengery niektoré i ked stále dúfam že sa objaví niečo zaujimavejšie alebo za dobrú cenu sa najdu Ulysse Nardiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, po dlhej dobe uvažovania a šetrenia prišiel čas na kúpu "lepších" hodiniek. Hladám niečo zaujimavé, pekné a funkčné. Zaital premýšlam nad  breitling avenger II alebo avenger II gmt. U týchto hodiniek mi však trošku prekáža veľkosť. Ruku mám 17cm a primer 43 je ozaj moc na hrane. 

Chceš je na tahu nebo gumě/kůži? To podle mě udělá hodně a 43 zas není tak moc, já GMT mám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...