Jump to content

Recommended Posts

Ahoj ,

otazka zni jednoduse ...

Co ma vetsi vodotesnost nez Sinn UX?

Guest dlubix

Rolex Deepsea Challenge jsou na tom stejně, 12000m

Ty mě napadly jako první, ale v porovnání s ux jsou dost nenositelný. Fajn je, že je opravdu vyzkoušeli :)

Ux taky nemají 12000m. Tuhle hodnotu má mít pouzdro. Nevím jak je to sice přesně myšleno, ale v papírech mají oficiálně 5000m.

Edited by calv

Kvůli oleji uvnitř jsem vždycky tu vodotěsnost chápal jako "nekonečnou". 12k značenou jen proto, že víc to tady na planetě prakticky nejde.

Nedá se víc vyvinout v laboratorních podmínkách?

Kvůli oleji uvnitř jsem vždycky tu vodotěsnost chápal jako "nekonečnou". 12k značenou jen proto, že víc to tady na planetě prakticky nejde.

Olej ti roznáší tlak v hodinkách a tím pádem to rozdrtí strojek....

Pokud je strojek do oleje ponoren, domnivam se, ze pri pusobeni tlaku nemeni kov zadnym vyznamnym zpusobem svuj objem. Nevidim tedy duvod pro poskozeni strojku. Edited by lib

Olej je tam právě proto, aby zamezíil deformaci pouzdra. Možná k nevýznamný deformaci vlivem tlaku dojde, možná nějaké deformace způsobí nízká teplota, ale myslím, že nic zásadního.

Laboratorně by to nasimulovat víc asi šlo určitě, ale proč...

To možná bude ono. 5k je tam na "movement" jinak 12k. Celková vodotěsnost je každopádně těch 5k.

Panove, z fyziky jsem mel sice dvojku, ale myslim, ze kov pusobenim tlaku ze vsech stran objem nemeni (nebo jen nepatrne). Proto se tvar 'kolecek' v tom oleji prakticky nemeni. Proc by mel byt strojek 'rozdrcen'?

Panove, z fyziky jsem mel sice dvojku, ale myslim, ze kov pusobenim tlaku ze vsech stran objem nemeni (nebo jen nepatrne). Proto se tvar 'kolecek' v tom oleji prakticky nemeni. Proc by mel byt strojek 'rozdrcen'?

Aha, ony to asi nejsou mechaniky, takze je tam mozna neco vic nez jen kov.

Ze bych na to kapnul?

B&R vychadzaju z Sinn 810 Q HYDRO ktore maju uvadzanu hlbku 8000m.

Problem s tym celym niesu kolecka, ani vzduch, ale quartz krystal... ten ten tlak pravdepodobne nevydrzi. (odhad je ze vydrzi 5000m)

oblubene video ako sekundovka nahana bublinku:

Edited by Chocholusik

Nojo, ale co když se tak v klidu rekreačně potápíš a náhle zjistíš, že jsi už v 5 km a chce se ti jít dále? To je pak s takovými hodinkami neřešitelný problém