Přejít na obsah

Netuctovka za 15 tisíc


Doporučené příspěvky

Super, díky moc za tipy. Myslím, že skvěle to vystihl Radek. Sháním něco, co mi teď udělá radost, pak to bude dělat radost i klukovi - a nakonec mi nebude vadit, když to zruší na flámu. Hodinky jako dědictví, "z generace na generaci", už mám (ne, bohužel to nejsou Patek Philippe). Ale ty syn nedostane, dokud si nevypěstuje chronománii. A je samozřejmě možný, že to všechno kvůli dopadne jinak, protože trendy půjdou směrem, který dneska ještě neznáme. Tím si teď ale lámat hlavu nebudu.

 

To Mitak: Nějaké exotičtější Seiko není špatná volba, to mě vůbec nenapadlo. Jak si do mě teď trkl, tak by to třeba mohl být nějaký Seiko-mod. Zamyslím se nad tím.

 

To Radek: Victorinox vypadá dobře, jen to trochu cítím jako značku, která je napsaná na všem (nože, lahve a další výbava). Ale je mi jasné, že právě kvůli hodnotě značky to píšeš... Vidím to spíš jako záložní variantu.

 

To Josef: Dukát vůbec není blbý nápad! Zkusím ho vnuknout babičkám/dědečkům :-)

 

To Micey: Měl jsi SevenFriday někdy na ruce? Já ne, ale ten velký hranatý tvar mě trochu odrazuje. Prý už je ale mají v Praze (snad Koscom?), tak vyzkouším. Jen cena je teď mimo.

 

To Kluk: Hamiltonů teď vídám mnoho. Můj požadavek na neobvyklost by možná splňovaly Ventury, ale ty zase nezapadnou do ceny :-(

 

To Filo-boxer: Také dobrý nápad. Děláte mi radost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

víko od kanálu je dobrý termín,  :cheers:  :lol2: ,

no ale s tím výběrem Seiko souhlasím, Seiko tutově nezklame nikoho ani po letech...., jsem pro Seiko. Ale mám dojem, že si máš udělat sobě radost především,  a potom jde o to, aby k tomu co vybereš a koupíš, budeš nosit atd., měl potomek úctu. Takže vybírej hlavně dle sebe, všechno co ti tu poradili členové stojí za úvahu, já přidám nakonec jen pokus o Orient, takový Bambína v zajímavém provedení, není jich tu moc, a designově to je povedený model...... a Limit ti ti neprotrhne.

ok.

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hamilton nebo Seiko nejsou vůbec špatná volba.  Napadl mě jeden tip, který splňuje netuctovost, bude se vyrábět v r. 2015, automat jen s datumem, 42,5mm. Vintage  vzhled, safír s vnitřním AR, keramická luneta, 200 ATM,  atd...prostě potápky. 

Nevýhoda je, že se nedají předem vyzkoušet.  Do ceny se taky vlezeš, chce to jen včas objednat ( cca $400 včetně DPH ). 

Zdroj

 

Tak tohle ovšem vypadá hodně dobře, díky!

 

víko od kanálu je dobrý termín,  :cheers:  :lol2: ,

no ale s tím výběrem Seiko souhlasím, Seiko tutově nezklame nikoho ani po letech...., jsem pro Seiko. Ale mám dojem, že si máš udělat sobě radost především,  a potom jde o to, aby k tomu co vybereš a koupíš, budeš nosit atd., měl potomek úctu. Takže vybírej hlavně dle sebe, všechno co ti tu poradili členové stojí za úvahu, já přidám nakonec jen pokus o Orient, takový Bambína v zajímavém provedení, není jich tu moc, a designově to je povedený model...... a Limit ti ti neprotrhne.

ok.

**

 

Sakra, byl jsem odhalen! Samozřejmě bych rád synovi předal hlavně jiné věci než hodinky (lásku, vzdělání, hodnoty). Časomíra je jen taková třešnička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvam se, ze zasahuji do vlakna, ale nechci zakladat kvuli jedne otazce vlakno nove.

 

Aegwynovi radite at si neco necha vygravirovat na dynko. Ja se chci zeptat, jestli si muzu nechat neco vygravirovat na hodinky ktere jiz mam, pripadne kolik takova sranda stpji a na koho se s tim obratit v Brne?

 

Diky, Filip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První věc, kterou jsem udělal, když jsem propadl Chronomagu, bylo to, že jsem jel k našim a tam jsem otcovi zabavil jeho staré úplně obyčejné Primky, které vyfasoval na vojně za to, že stál kdesi na kraji nebo co :-)

 

On je už dávno nenosí, protože je to quartz pragmatik, ale já si je moc dobře pamatuju už z mého dětství. Ty hodinky nemají absolutně žádnou finanční hodnotu, navíc jsou fest dorasované.

 

Myslíte, že bych je vyměnil třeba za 15000 ? Nebo za 30000 ? Nebo za 50000 ? Ani howno. Mám k nim citovou vazbu a ty prachy by mě nijak nevytrhly, kašlat na ně.

 

Takže nechápu, proč tady zkušení matadoři, kteří očividně prachy dávno neřeší, protože nemusí, nechápou, že citová hodnota je mnohem cennější než finanční a to i obyčejných levných věcí.

 

To nejste chtonomagoři, ale kalkulačky.

 

Kup hodinky. Úplně jedno jaké. Pokud tě tvůj syn bude milovat a přebere po tobě tvé koníčky, což je dost pravděpodobné, tak bude v budoucnu šťastný i za blbé quartzky, když se dozví, že sis je koupil při jeho narození.

 

Peníze budou, my nebudeme.

Upraveno uživatelem Mitak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to přesně vidím i já. Je to prostě o něčem jiném a každý kupuje podle svých možností. A říct, že za 15 se nedá nic koupit, nebo že by musely být aspoň celou dobu v krabičce je blbost. Budou onošený stejně jak ty dražší, protože majitel se k nim bude chovat stejně jak jiný právě k dražším. A bude si jich náležitě vážit i za tu cenu, protože pro něj nebyla zanedbatelná...   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podivej se na Mido Multifort.

Ty jsou perfektní! A dostávají mě šroubovací korunkou, to je pro mě obrovské plus. Od té doby, co jsem utopil etu v Traserech, nešroubovacím korunkám nevěřím, a na můj vkus se na WR100 hodinkách dělají šroubovací málo, ani půlka GS je nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co poridit nejakou limitku, treba  zrovna od seika nebo tak. Bylo by to provazany s konkretnim rokem a zaroven by tam byla jistota neotrelosti a jedinecnosti daneho kousku...No a nakonec i z nejakeho financniho hlediska by to mohlo davat smysl, jelikoz limitka, co bude dnes za patnact muze byt za x let uplne nekde jinde...

Upraveno uživatelem tomek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, koušel jsem se porozhlédnout. Letos zatím vyšla limitovaná edice Seiko Astron od Giugiara (viz ZDE), ale to je bohužel quartz. A pak ještě Seiko Marinemaster k 50. výročí potapěčských hodinek Seiko (TADY). Musím říct, že se mi moc nelíbí černo-zlatá kombinace, navíc budou daleko přes limit. Budu pátrat dál :-)

 

 

A co poridit nejakou limitku, treba  zrovna od seika nebo tak. Bylo by to provazany s konkretnim rokem a zaroven by tam byla jistota neotrelosti a jedinecnosti daneho kousku...No a nakonec i z nejakeho financniho hlediska by to mohlo davat smysl, jelikoz limitka, co bude dnes za patnact muze byt za x let uplne nekde jinde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aegwyn: keby som bol v Tvojej situácii, kúpil by som obyčajné čierne Seiko Monster, pôvodné. Už ich pomaly ubúda. Strčil by som ich do šuflíka a dal ich synovi k osemnástinám. V tej dobe už budú vintage v NOS stave :). Druhé (oranžové?) by som si kúpil na nosenie ako pripomienku a po tých osemnástich rokoch bude pekná dvojica. A ak je Monster moc divočina, tak kľudne jedny Sumá do šuflíka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...