Jump to content

Odesílání hodinek do Německa


lloffass

Recommended Posts

Ahoj,

chtěl bych se poradit ohledně odesílání hodinek do Německa. Vzhledem k tomu, že jsem zde v prodeji prozatím zabržděn limitem času a příspěvků, byl jsem nucen se s prodejem na Chorno24. Zájemce se ozval, tak řeším jak dále.

 

Jak nejlépe hodinky poslat? Ptal jsem se na poště, tam mi řekli vcelku přijatelnou cenu, kolem 600,- ale že není možné zásilku pojistit na více než 13900,- Což vzhledem k prodejní ceně kolem 1800? není úplně ideální. Kalkulátor DHL mi vyhodil nějakou cifru kolem 3500,- což se mi nezdá zrovna málo :-/ PPL se mi zatím nepodařilo zkontaktovat.

 

Máte někdo nějakou zkušenost a radu?

 

Doufám, že hned nedostanu kapky, že mám hledat a nezakládat nové vlákna... Ale fakt jsem se díval...

Edited by lloffass
Link to comment
Share on other sites

To je zvláštní, že pošta ti řekla tak málo... Já minulý týden posílal dvě zásilky do Států a obě byly pojištěny na vyšší sumu. Já bych se zeptal ještě jiné pošťačky ;)

Link to comment
Share on other sites

USA je/bylo max 100litru a nějaký drobný . Jinak přes tu naši postu to fakt vychází tak cca 5-7 stovek..třeba na Slovensko to však pojistí max na 26900,-, PPL na 100litru automaticky a je to tam do 48h..

Link to comment
Share on other sites

Pamatuju si že když jsem to kdysi řešil, pepelák jednoduše přivezl předvyplněnou smlouvu a (spolu s vlastní kopií) si odvezl balíček, vyúčtování a faktura přišla za měsíc... ale je fakt že už 5 let jsem to nepotřeboval.

Link to comment
Share on other sites

Tak mi z toho ta pošta vychází pěkně blbě... Pak můžou být plné noviny toho, jak se jim nedaří a jsou ztrátoví. No bodejť :-D

Každopádně díky moc. Začnu asi cestou PPL a uvidím.

ale zato fakt ceska posta nemuze, takovy podminky nastavili nemci..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...