Jump to content

Odesílání hodinek do Německa

lloffass

Recommended Posts

Ahoj,

chtěl bych se poradit ohledně odesílání hodinek do Německa. Vzhledem k tomu, že jsem zde v prodeji prozatím zabržděn limitem času a příspěvků, byl jsem nucen se s prodejem na Chorno24. Zájemce se ozval, tak řeším jak dále.

Jak nejlépe hodinky poslat? Ptal jsem se na poště, tam mi řekli vcelku přijatelnou cenu, kolem 600,- ale že není možné zásilku pojistit na více než 13900,- Což vzhledem k prodejní ceně kolem 1800? není úplně ideální. Kalkulátor DHL mi vyhodil nějakou cifru kolem 3500,- což se mi nezdá zrovna málo :-/ PPL se mi zatím nepodařilo zkontaktovat.

Máte někdo nějakou zkušenost a radu?

Doufám, že hned nedostanu kapky, že mám hledat a nezakládat nové vlákna... Ale fakt jsem se díval...

Edited by lloffass

To je zvláštní, že pošta ti řekla tak málo... Já minulý týden posílal dvě zásilky do Států a obě byly pojištěny na vyšší sumu. Já bych se zeptal ještě jiné pošťačky ;)

USA je/bylo max 100litru a nějaký drobný . Jinak přes tu naši postu to fakt vychází tak cca 5-7 stovek..třeba na Slovensko to však pojistí max na 26900,-, PPL na 100litru automaticky a je to tam do 48h..

Pamatuju si že když jsem to kdysi řešil, pepelák jednoduše přivezl předvyplněnou smlouvu a (spolu s vlastní kopií) si odvezl balíček, vyúčtování a faktura přišla za měsíc... ale je fakt že už 5 let jsem to nepotřeboval.

Tak mi z toho ta pošta vychází pěkně blbě... Pak můžou být plné noviny toho, jak se jim nedaří a jsou ztrátoví. No bodejť :-D

Každopádně díky moc. Začnu asi cestou PPL a uvidím.

ale zato fakt ceska posta nemuze, takovy podminky nastavili nemci..