Přejít na obsah

Hodinky na dovolenou - Víkendový speciál


Doporučené příspěvky

Hodinky na dovolenou - Víkendový speciál

 

Blíží se plovina června a to znamená, že již brzy se zavřou brány škol a mnozí z nás jako po výstřelu ze startovní pistole vyrazí za sluncem, mořem a jinými zážitky do míst více či méně vzdálených. Pro většinu lidí jsou to napjatě očekávané chvíle klidu a pohody strávené s rodinou a přáteli. Ne tak dalece pro nás, ortodoxní hodinkomaniaky, stále ve střehu bdící nad vytouženými chronopoklady. Jistě někde číhá zákeřný samopalník, kterému se již teď třesou ruce na naše Rolexky, ve vzduchu krouží orel a nemá jiný zájem než sebrat nám naše tak krásně lesklé Breitlingy. Ani jiné nástrahy, co na nás čekají, nám optimismu do žil nepřilejí. Při vodních hrátkách hrozí vniknutí vody odšroubovanou či vysunutou korunkou (každý ji x-krát za den kontrolujeme) a následné odvodnění a odbahnění bývá nemilé. Stejně tak písek a mořská sůl trápí naše otočné  lunety a povrch hodinek, takže se sprchujeme sladkou vodou daleko častěji než všichni ostatní. A jaká hrůza, když při tolikrát opakovaném pohledu zjistíme, že tam kde byly hodinky je jen neopálený pruh kůže. Takže kontrolujeme tahy, stěžejky, spony, šroubky a všechno to, co drží ty naše miláčky na svém místě. A začíná dilema, mám je nechat na tahu nebo je dát raději na gumu, každý řetěz je tak silný jako jeho nejslabší článek, no jo, ale co když se uvolní stěžejka, nic naplat, odepíšu jeden ze svých Nato strapů, zničený krémem na opalování, pálícím sluncem v kombinaci se slanou vodou, ale je to lepší než ztráta hodinek. A tak zatím, co ostatní čekají, až jim uschnou plavky, my vystavujeme slunečním paprskům naše řemínky, které jsme již společně s hodinkami omyli ve sladké vodě, aby nás po usušení díky mořské vodě tolik neškrábaly.
Uf, tolik traumat na jednoho hodinkomaniaka, mnozí z nás to raději zabalí ještě dřív, než se někam vyrazí. Raději si stihnou přivodit nějakou nemoc, nebo ještě lépe úraz, aby se vyhnuli všem možným nástrahám, které číhají za každým rohem. Ti odvážnější z nás ovšem od plánovaného dobrodružství neupustí a naopak přemýšlí, jaké hodinky si sebou vzít. A už to znovu začíná. Tyhle ne, ty mají kožený řemínek, no s ním se u moře mohu jednoznačně rozloučit, tyhle mají sice 200 metrovou vodotěsnost, ale ty vedle nich dokonce 500 metrovou, na tyhle je nedostupný servis, tyhle chci po prázdninách prodávat a co když se jim něco stane, tyhle ne, protože je mám jako dárek a nerad bych o něj přišel...Takže hodinky, které byly původně vyrobeny přesně k těmto účelům, hodinky zvučných značek, končí na dovolenou v trezorech bank, nebo jedou na návštěvu k rodičům, kteří mají za úkol starat se o ně lépe než o vnoučata a podobně (jen blázen je nechá nestřežené doma a potom celou dovolenou přemýšlí, jestli je tam i najde) a my si vymýšlíme ty nejlevnější a zároveň nejkvalitnější kousky vhodné k našim plánům, takové, se kterými by si machři přes hodinky, jako jsme my, neutrhli ostudu, ale zároveň přežili jejich poškození či ztrátu.
 Mezi takové kousky jednoznačne patří výrobky značky Seiko, ať již jsou to známá a pro mnoho chronomaniaků již depresivní Monstra, neboť nevíme jakou barevnou variantu z těch x možností zvolit a u kterých se pravidelně končí každý rok před dovolenou a kterých se po ní zase úspěšně zbavujeme, díky naší vášni neustálého koloběhu hodinek je to zbavování se méně bolestivé ... a konec konců, nemusíme v příštím roce přemýšlet nad případným servisem a tlakovou zkouškou (nástrahy číhající na nás při této činnosti jsem raději z důvodu obsáhlosti a dokonce až životní nebezpečnosti z našich zkušeností se servisem vynechal). Stejně tak často saháme po osvědčeném modelu Seiko SKX 00. a vedeme sáhodlouhé debaty o barevné či zakládní lunetě. Osobně jsem zastáncem SKX 007, protože i na dovolené chce být člověk v lepší společnosti, kterou agent jejího veličenstva s povolením zabíjet jistě je. Ale existuje x dalších možných variant, to víme všichni sami velmi dobře. A tady si dovolím malé odbočení...tohle střídání a vymýšlení nás, co ještě nejsme zasaženi chronomorem, velmi dobře ochraňuje před nudou z našich super kousků a před jejich prodejem či výměnou. Leč naše řady stále ubývají.  :)
Ke značce Seiko se velmi dobře hodí i značka Citizen, v tomto segmentu hodinek ( né, opravdu nepíši o GS a této třídě :)  ) dobrý konkurent. Obě značky vyrábějí in-house strojky spojené s tradiční japonskou kvalitou a dobrou cenou. Sice také přesouvají části výroby do Číny, ale nad kvalitou bdí stejně tak, jako na modelech vyrobených v Japonsku. A abych jmenoval nějakého, pro potřeby dovolené vhodného, modelového zástupce značky Citizen uvedu Citizen Promaster NY0040. Ani s jedním si u vody ostudu neuděláme no a při jejich poškození se ještě dokážeme ovládnout a nezkazit dovolenou všem okolo  :)
Tak jak je to, vážení kolegové, měl jsem pravdu ve svém lehce, velmi lehce nadneseném povídání? A jaké hodinky na dovolenou preferujete vy?

 

 

Obrázky přinesl zdroj fratellowatches

P6046569.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Suby, SMP, nebo 007/009, vždyť je to jedno, na zápěstí odvedou bezva práci, pocitově jsou lepší první dvě volby v seznamu. Jediné, co u "dražších" hůře vydýchávám, jsou první škrábance o okraj bazénu, jinak beru s sebou kamkoliv to neoblíbenější, co v dané chvíli doma mám :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na typu dovolený, pokud je to nějaká klidnější akce, tak beru bondovky. Ale v případě, že je v plánu nezřízené pité a vše s tím spojené, tak tady udělají nejlepší službu Orient Ray, protože při jejich ceně (asi dva dílky tahu na bondovky) se menší škrábance apod. nemusí řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne beru za sluncem a vodou Monstra na gume:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nad těma full lume Citizenama jsem chvíli taky uvažoval. Nakonec jsem sáhl po zdejší klasice, SKX009, koupené vyloženě na léto k moři. Už by měly být někde na cestě ke mně  :) A jsem docela zvědavej jak dlouho se u mě ty pepsiny ohřejou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Využiju tohoto vlákna a zeptám se. Jak se správně postarat o hodinky po koupání v moři? Jak je správně umýt? Mycí vlákno o dvou stranách jsem našel a pročetl ale přeci jen se ptám. Ty SKX budou moje první hodinky, se kterýma kdy polezu do vody, tím spíš že do slaný. Stačí se po návratu z pláže s hodinkama jen osprchovat nebo je mám ponořit do napuštěnýho umyvadla s mýdlovou vodou a nechat být? Můžu třeba dát hodinky pod proud silně tekoucí vody z kohoutku korunkou nahoru (i když bude správně zašroubovaná) nebo radši ne?

Pojedu s partou lidí a moc se mi tam nechce tahat zvláštní katáček na hodinky a šudlat si je tam v koupelně, už takhle mě mají všichni za blázna hodinkovýho  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Využiju tohoto vlákna a zeptám se. Jak se správně postarat o hodinky po koupání v moři? Jak je správně umýt? Mycí vlákno o dvou stranách jsem našel a pročetl ale přeci jen se ptám. Ty SKX budou moje první hodinky, se kterýma kdy polezu do vody, tím spíš že do slaný. Stačí se po návratu z pláže s hodinkama jen osprchovat nebo je mám ponořit do napuštěnýho umyvadla s mýdlovou vodou a nechat být? Můžu třeba dát hodinky pod proud silně tekoucí vody z kohoutku korunkou nahoru (i když bude správně zašroubovaná) nebo radši ne?

Pojedu s partou lidí a moc se mi tam nechce tahat zvláštní katáček na hodinky a šudlat si je tam v koupelně, už takhle mě mají všichni za blázna hodinkovýho  :lol2:

Zašroubovanou korunka = 200 metrů, takže snad proud silné vody zvládne :))))

Oplach bohatě stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...