Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Elektronika b6-02.. Koupený za 50,- Kč v Chotusicích na burze. Moc sem jim nedával ale náhradní díly jsou potřebné. Přesto jsem je dnes rozhodil. Těsnění ztvrdlé, mírná oxidace na kontaktech, chyběl šroubek a plíšek pro kontakt baterií. Vše jsem vyčistil, dodělal kontakt baterií, nové těsnění, přeleštil sklíčko a pouzdro, dal dohromady... Noo a šlapou.

post-61203-0-32496900-1551871491_thumb.jpg

post-61203-0-93140500-1551871508_thumb.jpg

post-61203-0-48070400-1551871527_thumb.jpg

post-61203-0-88699300-1551871557_thumb.jpg

post-61203-0-91001600-1551871576_thumb.jpg

post-61203-0-58703900-1551871589_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektronika b6-02.. Koupený za 50,- Kč v Chotusicích na burze. Moc sem jim nedával ale náhradní díly jsou potřebné. Přesto jsem je dnes rozhodil. Těsnění ztvrdlé, mírná oxidace na kontaktech, chyběl šroubek a plíšek pro kontakt baterií. Vše jsem vyčistil, dodělal kontakt baterií, nové těsnění, přeleštil sklíčko a pouzdro, dal dohromady... Noo a šlapou.

 

SUPER !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, teď zrovna jsem u jedněch digitálek narazil na problém. Měnil jsem v nich baterku, která je shora normálně krytá kontaktem. Jenže ten není k pouzdru připevněn šroubkem, ale byl do něho zasunutý do takového výřezu. Bohužel jsem si nezapamatoval jakou stranou. Teď plíšek otáčím, zastrkávám, ale nedrží a hodinky nenaskočí

 

Navíc jsem zjistil, že v modulu je ještě jedna pozice pro baterku, ve které je vložena jakási plastová záslepka v podobě baterie. Po jejím vyjmutí jsou v této pozici taky kontakty. Hodinky ale běžely jen na jednu baterku. Zajímavá věc, na kterou jsem ještě nenarazil a nevím si s ní rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektronika b6-02.. Koupený za 50,- Kč v Chotusicích na burze. Moc sem jim nedával ale náhradní díly jsou potřebné. Přesto jsem je dnes rozhodil. Těsnění ztvrdlé, mírná oxidace na kontaktech, chyběl šroubek a plíšek pro kontakt baterií. Vše jsem vyčistil, dodělal kontakt baterií, nové těsnění, přeleštil sklíčko a pouzdro, dal dohromady... Noo a šlapou.

Na to,že tu burzu mám skoro za barákem,tak jsem tam byl naposled předloni.A ted v sobotu jsem se tam chystal,ale zdálo se mi blbý počasí..nakonec bylo pěkně.Když jsi tam byl,dá se tam něco(digi)koupit,nebo to byl jediný exemplář?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...