Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

No to je ale nááádhera. Jakékoli s hrou, navíc v kovu, jsou vzácné, potom tuty Pulsary s kalkulačkou a ještě k tomu tolik zachovalé.... Hodně cenná ruka v tuto chvíli. Ty ALBA jsem teď koupil NOS nefunkční, tak jsem na to zvědav. Nikdy jsem je neměl v ruce. A zdroj? Pokud to není tajné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky díky :)..zdroj Ebay.....

Všechny troje jsou v podstatě nové, jen jsem je pořádně neotřel od otisků. Mají sice pár vlásečnicových škrábanečků od toho jak se někde 30 let povalovaly :). Prodejce měl v aukci dosti nepovedené fotky (viz níže), ale měly být ve stavu new with tags, tak jsem to risknul. Ty zlaté Pulsary s kalkulačkou mě vyšly na 2960Kč + 530Kč poštovný (DPH a CLO už bylo zahrnuto).

Ty Pulsary se hrou jsem vydražil za 3167Kč.  A jelikož mi oboje posílal v jednom balíčku tak u těch už sem snad platil jen poplatky.

Každopádně s kalkulačkou fungovaly hned po vložení baterie...ty se hrou zobrazovaly jen asi dva segmenty.....tak už jsem se trochu děsil...ale stačilo je rozebrat a složit a fungují....jen mi nejdou mi tóny....ale to bude určitě nějaká prkotina a nechci se v tom vrtat abych nenadělal více škody než užitku. :)

Jo a ty Alba jsou také z Ebaye...nové za 2300 Kč. Ještě nedávno jsem je tam viděl....teď tam mají okolo 1300 nové ale nefunkční.

post-76-0-64808800-1482050995_thumb.jpg

post-76-0-47100000-1482051016_thumb.jpg

post-76-0-84198900-1482051026_thumb.jpg

Upraveno uživatelem michael99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju. Mám tu ještě dva kousky....ale u obou problém. Od stejného prodejce co jsem koupil Pulsary s kalulačkou a se hrou jsem dodatečně zakoupil ještě jedny....také ve stavu skoro nových. Jenže......nějaký chytrolín (nemyslím tím prodejce) vyndal modul a když ho vracel zpátky, tak nevytlačil směrem ven trny tlačítek. Modul do pouzdra hodinek strčil a zamáčkl dýnko....takže se plastový korpus modulu zlomil....a praskly plastové pacičky držící obě části modulu pohromadě. Snažím se to nějak vyřešit...ale zatím se mi úplně nedaří...protože jak tam člověk vloží baterku a zacvakne kovový plíšek, který ji drží, tak se celý modul lehce zkroutí. Jinak posuďte jak by byly krásný...

 

 

post-76-0-15886400-1482055920_thumb.jpg

post-76-0-39234800-1482055940_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na a ty druhé...to jsou Timexy.....koupeny na ebay....velmi zachovalé pouzdro hodinek....sklíčko platové...poškrábané...ale už jsem jej trochu rozleštil. Jenže zase modul nějak blbne. Zárovička svítí...ale displej zobrazuje jen slabě, z příma špatně viditelné, z úhlu lépe.....ale ne všechny segmenty se 100% zobrazují. Měl jsem ten modul rozdělaný už asi 20x....vždy jsem doufal, že když je složím, začnou fungovat....oxidace jen na plíškách baterky...jinak vše se zdá ok...jenže prostě to vypadá tak jak vidíte na fotkách. Nemáte někdo zkušenosti s tím, čím by to mohlo být a jestli se to dá vůbec nějak opravit?

 

post-76-0-57047000-1482056566_thumb.jpg

post-76-0-86936700-1482056585_thumb.jpg

post-76-0-61938400-1482056656_thumb.jpg

post-76-0-68533600-1482056665_thumb.jpg

post-76-0-58498000-1482056675_thumb.jpg

post-76-0-55141700-1482056683_thumb.jpg

Upraveno uživatelem michael99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm Pulsar, co máš focený bez modulu, jsou myslím moduly s DOT MATRIX displejem, malou databankou a dvěma budíky (jeden s melodií) a ty moduly bývaly v lecčems, daly by se sehnat. Třeba v Meister - Anker nebo Annex.

Ty, co ti jdou blbě to může být lecčíms. Vadný samotný LCD, malinko zkroucený modul, nedotažený modul, atd. atd. Musíš zkoušet a zkoušet......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to nejde, je škoda se toho zbavovat, protože funkční modul můžeš pak sehnat a už je potom nikdy neseženeš v tom stavu, v jakým jsi je měl. Zvlášť, když jsou NOS.

 

Přesně tak, naděje umírá poslední .D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm Pulsar, co máš focený bez modulu, jsou myslím moduly s DOT MATRIX displejem, malou databankou a dvěma budíky (jeden s melodií) a ty moduly bývaly v lecčems, daly by se sehnat. Třeba v Meister - Anker nebo Annex.

Ty, co ti jdou blbě to může být lecčíms. Vadný samotný LCD, malinko zkroucený modul, nedotažený modul, atd. atd. Musíš zkoušet a zkoušet......

No on mi ten modul funguje.....ale jak jsou popraskaný ty pacičky který to drží pohromadě, tak se to nedá nějak sestavit dohromady, aby to pořádně ukazovalo. Zkusím to nějak vykutit, ale bude to spíš náhoda, když se to povede :). Jinak máš pravdu v tom, že ty moduly se opakují....já si toho už taky xkrát všiml....takže bych se těch pouzder hodinek popravdě nezbavolal, protože pak bych litoval, že jsem to dal pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ty ALBA mám od toho stejnýho Řeka, ty nefunkční. Dlouho jsem váhal a pak už nebyly ty světlý, tak mam aspoň ty tmavý.

Tak to jsme kupovali od toho stejnýho....ale já je kupoval někdy před 2,5 měsíci. A právě jsem zvažoval jestli tmavý nebo stříbrný, ale pak se mi ty tmavý líbily víc. 

Aby toho nebylo málo, tak jsem si před 10 min vydražil ještě jedny hodinky :-)))....foto z aukce viz níže. Jsou sice dámský, ale mě to prostě nedalo...69 éček +  13 poštovný je myslím krásná cena za nový Casiotrony.

post-76-0-09298800-1482069274_thumb.jpg

Upraveno uživatelem michael99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...