Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

Gratulace k těm S003. Jen se divím, že přežily doteď. Ta původní batt nevytekla?

 

Díky, nevytekla, vnitřek vypadá jako nové hodinky, dovnitř nešla ani vlhkost ani prach.

Jen sklíčko je trochu podřené a to se asi nedá vyřešit. Přežily i proto, že je někdo nosil jen po dobu výdrže jedné baterie a pak je poslal do šuplíku.

Nechá se zjistit rok výroby? Já to vidím tak na 1980 - 82.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám naskenovanený katalogy Casio 80,82,83 a ani v jednom nejsou. Ale podle nízkého čísla modulu je to asi na přelomu sedmdesátek a osmdesátek. V roce 80 je modul 135 v modelu S 220. A patří mezi ty číselně nejvyšší. Ale přesněji by to mohl vědět casiotron.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To S003 nebude podle mě oficiální označení, je to pravděpodobně něco podobnýho jako všechny ty H 101, H 110 atd., který měly toto označení na víčku, ale správné označení bylo jiné. Jinak S-220 a S-220G se vyráběly od prosince 1980, modul 135 je skoro stejný jako 106, akorát bez zvuku, tedy budíku, hodinového signálu a odpočítávač bude podle mě taky bez signálu stejně jako u modulu 56. Já jinak žádné hodinky se 135 nemám. Od července 1981 se vyráběl typ W-90 s modulem 195, což je úplně stejný jako 135, akorát asi v něčem trochu inovovaný, tak ty S003 bych odhadoval časově někam mezi tyto dvoje. Zkusim ještě zjistit, jak je to s tim S003, ale nevim, jestli to najdu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Našel jsem zajímavou tabulku modulů Casio včetně roku uvedení, použité baterie atd.,...podle ní to vypadá u modulu 136 na listopad 1980.

 

 

 

http://casio-watch.fastcr.cz/getattachment/Symboly/Baterie_tolerance.pdf.aspx

 

 

EDIT: Zajímavé jsou také údaje o spotřebě a výdrži baterie jednotlivých modulů.

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem zajímavou tabulku modulů Casio včetně roku uvedení, použité baterie atd.,...podle ní to vypadá u modulu 136 na listopad 1980.

 

 

 

http://casio-watch.fastcr.cz/getattachment/Symboly/Baterie_tolerance.pdf.aspx

 

 

EDIT: Zajímavé jsou také údaje o spotřebě a výdrži baterie jednotlivých modulů.

Díky za podrobné informace  :notworthy:

Modul 136 který je v hodinkách má budík, stopky, hodinový signál ( v celou pípne 2x, v půl 1x ) a odpočítávač je také se signálem i když jde navolit i bez něj.

Bylo by bezva zjistit oficiální označení. Ještě jedna otázka, kde se takové hodinky v 80 letech daly koupit? Tuzex, nebo si je někdo přivezl ze zahraniční cesty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Jestli je pravda, že se odpočítávač dá navolit na konci bez signálu, tak to je super - to je přesně to, co mi chybí u všech Casií a přijde mi to jako naprosto logická a užitečná funkce, kterou by měly mít  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem zajímavou tabulku modulů Casio včetně roku uvedení, použité baterie atd.,...podle ní to vypadá u modulu 136 na listopad 1980.

 

 

 

http://casio-watch.fastcr.cz/getattachment/Symboly/Baterie_tolerance.pdf.aspx

 

 

EDIT: Zajímavé jsou také údaje o spotřebě a výdrži baterie jednotlivých modulů.

Díky za podrobné informace  :notworthy:

Modul 136 který je v hodinkách má budík, stopky, hodinový signál ( v celou pípne 2x, v půl 1x ) a odpočítávač je také se signálem i když jde navolit i bez něj.

Bylo by bezva zjistit oficiální označení. Ještě jedna otázka, kde se takové hodinky v 80 letech daly koupit? Tuzex, nebo si je někdo přivezl ze zahraniční cesty?

 

Jestli je pravda, že se odpočítávač dá navolit na konci bez signálu, tak to je super - to je přesně to, co mi chybí u všech Casií a přijde mi to jako naprosto logická a užitečná funkce, kterou by měly mít  :)

Signál se spouští a vypíná stejnou funkcí jako signál budíku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má nová akvizice: 

 

Sice je to spíše už počátek let devadesátý a patřilo by to tudíž do jiného vlákna, ale dám to sem. Je to tak na rozhraní. Čínská klasika vietnamských tržnic doby těsně po revoluci. Obligátních 7 melodií, nepoddajný ostrý kovový náramek, vše se patřičně viklá a cvaká, prostě tak, jak to má být. 

 

Zajímavé je, že tento kus konkrétně nebyl nikdy nošen. Stav NOS i s fólií na "sklíčku"

 

post-437-0-12531900-1424184357_thumb.jpg

post-437-0-70909800-1424184375_thumb.jpg

post-437-0-06363500-1424184384_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má nová akvizice: 

 

Sice je to spíše už počátek let devadesátý a patřilo by to tudíž do jiného vlákna, ale dám to sem. Je to tak na rozhraní. Čínská klasika vietnamských tržnic doby těsně po revoluci. Obligátních 7 melodií, nepoddajný ostrý kovový náramek, vše se patřičně viklá a cvaká, prostě tak, jak to má být. 

 

Zajímavé je, že tento kus konkrétně nebyl nikdy nošen. Stav NOS i s fólií na "sklíčku"

 

attachicon.gifDSCN4643.JPG

attachicon.gifDSCN4644.JPG

attachicon.gifDSCN4650.JPG

 

Včera mi přišly velmi podobné hodinky Montana, bavili jsme se o nich tady. Nejsou to ale ty, které jsem nosil jako děco, je to trošičku jiný model s nějakými odlišnostmi. Chci se o tom rozepsat a dát sem fotky, možná zítra. Ale jak se koukám na fotky tvých hodinek, tak mají asi stejný modul. Já jsem měl tenkrát jiné zobrazování dnů, indexu budíčku a těch melodií bylo myslím 14 nebo 16. Ještě doplním, jak bude čas.

 

edit: displej na mých tehdejších hodinkách vypadal přesně jako v příspěvku od nickolase

Upraveno uživatelem 5etter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Já měl Montany taky 16 melodies...ale napadá mě taková otázka - vy, kdo jste vlastnili / vlastníte Montany či Kesselky - dokážete v úplné tmě za pomoci osvětlení přečíst čas? Já vidím maximálně údaj hodin, minuty prostě nepřečtu ani omylem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl Montany taky 16 melodies...ale napadá mě taková otázka - vy, kdo jste vlastnili / vlastníte Montany či Kesselky - dokážete v úplné tmě za pomoci osvětlení přečíst čas? Já vidím maximálně údaj hodin, minuty prostě nepřečtu ani omylem.

 

Seš blbej? Vždyť si vybiješ baterku! :eek:

Jo, myslím, že dál než na hodiny to nedosvítí. Večer doma zkusím. Ale na Casio W-59 je taky v rohu zelená dioda a ta osvítí sice nerovnoměrně, ale celej displej. A mě se to líbí. Illuminator nebo Indiglo má dneska každej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl Montany taky 16 melodies...ale napadá mě taková otázka - vy, kdo jste vlastnili / vlastníte Montany či Kesselky - dokážete v úplné tmě za pomoci osvětlení přečíst čas? Já vidím maximálně údaj hodin, minuty prostě nepřečtu ani omylem.

Bohuzel nikoliv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravdou, že hodinek tohoto typu bylo víc. Montana asi nejznámější. Např. o tom, že takové hodinky mohli nést i "značku" Audel, jsem do minulého týdne vůbec nevěděl. Modulů v nich bylo vícero druhů. Lišily se rozmístěním symbolů zobrazujících budík a hodinový signál. Ty moje např. hodinový signál v podobě ikony zvonečku vůbec neindikují. Zapíná se to postupným stiskem pravého dolního a levého dolního tlačítka. Tím se buď rozsvítí čárky nad všemi dny (signál zapnutý) nebo vymažou (signál vypnut). Jo, a na displej od té žárovičky opravdu vidět není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má nová akvizice: 

 

Sice je to spíše už počátek let devadesátý a patřilo by to tudíž do jiného vlákna, ale dám to sem. Je to tak na rozhraní. Čínská klasika vietnamských tržnic doby těsně po revoluci. Obligátních 7 melodií, nepoddajný ostrý kovový náramek, vše se patřičně viklá a cvaká, prostě tak, jak to má být. 

 

Zajímavé je, že tento kus konkrétně nebyl nikdy nošen. Stav NOS i s fólií na "sklíčku"

 

attachicon.gifDSCN4643.JPG

attachicon.gifDSCN4644.JPG

attachicon.gifDSCN4650.JPG

 

Pekny 'jakomontany', Vojto!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...